Malý tygr

• USA Little Tiger (festivalový název)
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Pohádka
Československo, 1976, 11 min

Z afrických pohádek – příběh malého tygříka, který se stále všeho bojí. Až starost a strach o nemocnou maminku dokážou jeho bojácnost překonat a on dokáže maminku zachránit. (oficiální text distributora)

Matematicka

Animace se mi moc nelíbila. Obzvlášť tygři nevypadali moc jako tygři :-( Ale jinak úžasná africká pohádka s úžasnou myšlenkou: strach (o sebe) ztrácíme, když máme strach o toho, koho milujeme. Kvůli této myšlence stojí určitě za vidění! Pohádku nám navíc převypráví pan Hrušínský. ()

Chudobka

Už dlouho mě nic tak nepotěšilo jako tahle pohádka, kterou jsem objevila v I vysílání. Knížku Libuše Palečkové s kouzelnými ilustracemi Josefa Palečka jsme si oblíbily s dcerami, když byly malé. A pak si ji zamilovala i moje vnučka. Bojácný tygřík, kterému byly odebrány jeho pruhy, protože se všeho bojí, hledá odvahu. Najde ji až tehdy, když onemocní jeho maminka a on musí jít pro doktora přes les, v bouřce. Na konci filmu dostane zaslouženě zpět své pruhy, je z něj tygr, jak má být. V knížce je stejné zakončení jako ve filmu, tygřík přiznává své mamince, že se bál, a jeho maminka ho obejme. A moje mladší dcera mi tehdy řekla: "Maminko, obejmi mě tak, jako máma tygřice objímá svého tygříka." Od té doby měly moje dcery přezdívky - Malý a Velký tygr. ()