The Gravedancers

• Slovensko Tanec s mŕtvymi

Po prepitej noci na počesť náhle zosnulého priateľa sú Ellison, Harris, a Kira prenasledovaní duchmi detského pyromana, vraha, ktorý zabíjal sekerou a násilníka. (oficiální text distributora)

Guzo

Už mě to ani nebaví psát, pořád mám s podobnými filmy stejný problém - zatímco začátek neukazuje žádné nestvůry a je docela zajímavý, jak začnou řádit efekty, jde všechno do kytek. Vrcholem je pak samozřejmě závěr (nebudu spoilerovat).. Uf. Jinak by to byl poměrně solidní horor, takhle jsou to slabší 2 hvězdy. ()

2-Xtreme

K radujúcemu sa skutočnému šťastlivcovi .Už ďalej neplač na pozostatkoch tohto syna. Čítaj tieto slová. Zaposlúchaj sa do farby hlasu. Smej sa, spievaj. Začni zábavu. Život je pre živých, a nie pre mŕtvych. Ži dnešným dnom, o zajtrajšok sa neboj. Dnes môže dýchať, a oni nie. Tak začni tancovať na ich hrobe. Celá recenzia: TU ()

mysiak

Dominic Purcell si nechal narásť vlasy a odbehol si v čase slávy Prison Breaku natočiť nenápadný horor Tanec s Mŕtvymi...vyhodil som drsný akcent, vyzerá s tými vlasmi ako ehm...a prizval si aj Tcheky Karya...a spolu z toho vznikol...dosť zaujímavý horor...koncept je jednoduchý a celkom fajn...exorcizmus je na inom leveli a Emily má krásnu tvár...oplatí sa určite vidieť v rámci duchárskych filmov značné oživenie ()

Bloody13

Kupodivu slušná duchařina. Vizáž (ne)mrtvých přízraků, co se začnou objevovat v plné polní až ve druhé půlce filmu, je fajn a dokáže nahnat husinu. Paradoxně je však nejlepší ta první, která výborně pracuje s atmosférou, kdy zlo pouze tušíme v jeho náznacích. Postupně se tlačí na pilu až zbytečně moc, což se jen potvrdí ve srandovním digitálním finále. ()

Le_Chuck

Tak neviem. 3 je málo 4 je veľa. Problém = malý rozpočet. Celé 2/3 filmu kedy sa v "detektívnom" duchu motáme po tmavých chodbách a bubák je schovaný tam za dverami je to OK. So záverom, akonáhle sú bábiky na scéne v plnej paráde, tak človek potrebuje veľa nadhľadu, aby mu netrhalo kútiky. Dobrý zámer tým pádom dostáv zbytočne cez držku, čo je vzhľadom na kvalitne rozdané karty veľká škoda. A pritom naozaj stačilo málo. 65% ()

• Po prvej nie príliš vydarenej scéne s mačkou - poškriabala Clare Kramer (Allison Mitchell) - boli zvyšné scény s ňou vyškrtnuté. (beso74)
  • Lokácia stvárňujúca Parapsychologický inštitút bola pred natáčaním dlhé roky opustená, bez vody a elektriny. Aby sa tu dalo natáčať, štáb tu použil niekoľko veľkých generátorov. (beso74)
  • Spln Mesiaca bol do filmu dodatočne digitálne pridaný. (beso74)

Časové pásmo bylo změněno