Hororová komedie odehrávající se na Divokém západě přináší vtipné gagy, efektní scény a hravou kombinaci několika žánrů. Vojenský dezertér Elmer Winslow (James Denton) a kovboj Luke Budd (Chris Kattan) se ocitnou na opačné straně zákona poté, co okradou obávaného šerifa Claypoola. K dvojici hrdinů na útěku se přidá ještě indiánská bojovnice Sue (Navi Rawat), která se chce pomstít americké armádě za vraždění svého kmene. Jejich plány zkomplikuje velké prokletí apače Geronima, na základě kterého se bílí lidé začnou měnit v zombie. Skupina nemrtvých nemilosrdně pronásleduje charakterově odlišné trio. (oficiální text distributora)

SeanLSD

Dvaja "zdrhli sme z väzenia, tak už sme banda" a Ona "Sue ako Sioux alebo Sue ako Indiánka ? - Sue ako Susan!" proti nehorázne dementným zombies "Nechaj si tú skapatú myš... prečo mi dávaš do ruky svoj penis?" Prišiel som domov vypečený ako teľa a skoro som zomrel z toľkej situačnej komiky, gagov suchých k pošťaniu a excelentného slovenského dabingu : "Nerozozná riť od bielej repy." Scénky ako - Ona našla v komore šable, tlustý nemŕtvy debil našiel ju, rinčí to tam ako hrnce v nedeľu predpoludním . . . "Čo tam toľko robí? Podkúva koňa ?" "Asi tam našla dáke striebro." Hotový som, bavil som sa ako najatý - všetkým bolo jasné, v akom asi som stave. "No to je mi ale bájka ! Je tam aj niečo o mackovi alebo namyslenom vláčiku ?" ()

Danny F.

Spíše komedie než horor, a i ta komedie není až tak humorná. Krve je zde dost, ale masky o ničem. Poslabší film alá western. 50% ()

jefff

Dost ujetá zombie/western komedie. Ano, je to neskutečná blbost u které se válet smíchy rovna nebudete a děsit vás nebude už tuplem, ale nenudí, baví a děj příjemně utíká. Já zkouknutí rozhodně nelituji. ()

sedm.1 odpad!

Vážně peklo!Tato trapárna,která chtěla snad původně fungovat jako zombiparodie,byla tak strašná,že prostě nic jiného,než odpad si fakt nezaslouží.Ve všech směrech k popisu této blbosti přichází v úvahu pouze slovo TRAPNÉ.Trapný humor,trapné masky,trapné efekty,trapný děj,trapní herci.Veškeré vtipy byli postaveny buď na dementnosti všech postav,nebo na dementnosti scénaře.Co se týče hororové vsuvky,pokud zombii představuje zcela obyčejný maník,normálně se pohybující,běžně mluvící a obyčejně se chovající,jen je jeho ksicht napatlán bílou barvou a jen pořád žvástá,že má chuť na maso,tak to pardon,ale to je opravdu doslova horor.A sem tam nějaký ten šplouchanec krve to už fakt nezachrání.Děj pak představuje nejslabomyslnější výplody pomotané hlavy,prostě o ničem,nuda bez spádu,bez akce,bez zábavy.A i casting dává jasně najevo,že nároky autorů byly minimální.Udělej jen hloupou grimasu,řekni nějakou tupost a máš hlavní roli.Díky,nashledanou.Živí nebo nemrtví je zkrátka ukázkou té nejslabší a nejjednodušší filmařiny,kde se pouze projevuje schopnost všech zúčastněných ukázát,jak moc neschopný jsou. ()

vitekpe

Obycejna odpocinkova komedie, ktera postupne ztraci dech, jak uz to tak obvykle byva... Ozvlastnena je v tomto pripade westernovym prostredim a zombiema. :) 3- ()

BlackTom

Dlho som premýšľal nad zombie westernom, no toto teda nenaplnilo moje očakávania. Herci sú hrozný, dej je chabý a zápletka okolo Geronimovej kliatby neuveriteľne hlúpučká. Film zachraňuje len pár dobrých scénok a masky niektorých zombie. Možno, keby to vzal do rúk Rob Zombie, vyzeralo by to inak. P.S.: James Denton nevie hrať... ()

Haymar

Zombícko-westernová komedie parodující oba zmíněné žánry a vlastně (občas nechtěně)... i sama sebe. Pojetím a stylem je to hodně podobný "Kovbojům a Vetřelcům". Undead or Alive sice nemá v rukávu dvě esa (jako byli pánové Craig a Ford) ale zato má mnohem víc humoru a nebere se ani špetku vážně (i když finále už bylo dost out :-)) ()

Teardown

Dobrě natočená, svěží, černá zombie western komedie, stojící především na harmonickém souznění dvou hlavních pistolníků. Když je nazvu Patem a Matem s kolty(pokud jim zrovna neupadly), nebudu zas až tak daleko od pravdy. Jeden pseudointelektuální tele, druhý rádoby machr a drsoň. Jednoduše dvojka k pohledání. K tomu všude hladový zombie a o zábavu je postaráno. A i když je to misty dost pošahaný, já měl hubu na roztrhnutí. Kupa seků a přešlapů se tu samozřejmě najde, ale to vem čert. Já se bavil skutečně královsky. 3+ ()

J. T. Kirk

Efekty byly strašné, stejně tak i masky.. Jako parodie na Zombie filmy to celkem ujde a trojice Kattan, Denton a Rawat není zas tak špatná.. Je pravda že téměř každá scéna byla předvídatelná, ale i tak slušné 3*. ()

Torgal

Veľmi slabý mix westernu so zombie vyvražďovačkou. Tvorcom nemožno uprieť snahu o humor, ale výsledok je rozpačitý a väčšinou sa míňa účinkom. Pri prvom pohľade na výpravu je jasné, že rozpočet bol symbolický, zápletka s Geronimovou kliatbou je nablblá a dej neexistuje. Napriek tomu dám dve hviezdy, lebo zopár fórov sa podarilo a hrdinovia mi boli svojou "jednoduchosťou" celkom sympatický. 3+/10 ()

helraiser

V podstatě blbůstka se zombíky zasazená na divoký západ. No mě se to ovšem líbilo, prostě oddechová zombi komedie, na pobavení. Nic víc v tom ovšem nehledejte, na zabití dlouhého večera ideální. ()

Ficik

Nic moc jsme nečekal a nic moc jsme taky dostal. Ale když to "nic" podávají s omáčkou plnou solidních zvratů, a "moc" posypané trefnými hláškami, tak proč ne. Bavil jsem se. ()

oasismanik

Dosť divný film, ktorý sa pokúša byť silou mocou originálny a potom to takto dopadne. Mal som chuť to hodiť do odpadu, ale pobavil som sa nad jebnutosťou niektorých scénok :D ()