Rose Lorkowská (Amy Adams – Kouzelná romance) bývala na střední škole kapitánkou roztleskávaček a randila s hvězdou týmu. Teď je jí přes třicet, je svobodná matka a pracuje jako uklízečka. Její sestra Norah (Emily Blunt – Ďábel nosí Pradu) ještě stále žije s jejich otcem Joem (Alan Arkin – Malá miss Sunshine). Ten je obchodník, který se celý život neúspěšně snaží vyvinout návody na rychlé zbohatnutí. Rose touží po tom, aby její syn chodil do lepší školy a finanční nesnáze se rozhodne vyřešit po svém. Přemluví Norah, aby se s ní pustila do zvláštního druhu podnikání – budou uklížet na místech zločinů. Než se nadějí, jsou obě dívky až po krk ve vraždách, sebevraždách a dalších “špinavých” situacích. Jak ale postupují po žebříčku své drsné profese, začínají pociťovat respekt jedna k druhé a vzniká mezi nimi důvěra a blízkost, po nichž vždycky toužily. Díky tomu, že společně vybudovaly tuto svéráznou živnost, poznávají Rose a Norah i radosti a strasti bezvýhradné loajality a vytvářejí přitom lepší budoucnost pro celou rodinu Lorkowských. (oficiální text distributora)

Profík

Vcelkju příjemné překvapení. Hlavní hrdinky zajímavé, jejich otec taktéž, má to výborné obsazení, obě hlavní herečky jsou skvělé a krásné 75%. ()

TeachMe

Z mého pohledu značně nedoceněný (teda hlavně tady na csfd) film. Ne, že by se jednalo o šílený trhák, ale herecké výkony jsou skvělé a upřímnost příběhu, ta obyčejnost normálních lidí, kteří se prostě musí prodrat životem, kteří nedobyli nikdy svět, nebyli výjimeční na škole, nepatřili do týmu roztleskávaček, ale nepatřili vlastně ani mezi outsidery, mají vztahy, ale neumí udržet ty celoživotní, mají děti a dělají pro ně to nejlepší, ale vlastně ani to jim vždy nejde... Filmů o úspěšných je hodně, ještě více filmů je o outsiderech, ale o těch, kteří žijí jen naprosto obyčejně a válčí se životem takovým, jaký je, je málo. A tenhle snímek je velmi opravdově a mile natočený. Za shlédnutí rozhodně stojí. ()

Sejkorka

Zdráhám se dát víc jak 2*, byť je to určitě víc, než 50%. Asi moc přemýšlím o srovnání s jinými, kterým jsem toto hodnocení dal. Otázka zní, zda je třeba vědět některé základní související informace. Kdo je otcem syna Rose, proč spáchala matka Norah a Rose sebevraždu, proč nemohla činnost Jarního úklidu pokračovat i po tom požáru, kam vyrazila Norah ..... ? Vybral jsem kvůli Emily Blunt, která opět nezklamala. Amy Adams je o 9 let starší, mezi sestrami ve filmu takový rozdíl není. Ale jo, na jedno kouknutí to jde ..... ()