The Oxford Murders

• Španělsko Los crímenes de Oxford (více)

Na Oxfordské univerzitě se profesor společně s absolvujícím studentem pokoušejí zamezit sérii potencionálních vražd, které se zdánlivě řídí podle matematického vzorce. V hlavních rolích John Hurt a Elijah Wood. (Lavran)

jefff

Velké zklamání. Dva udondaní herci se snaží prostřednictvým svých špatně napsaných postav dopadnout vraha, kterým je nakonec...no spoilerovat nebudu, ale stejně je blbost na tohle koukat. Iglesia mě okouzlil a zmrazil Baladou o smutné trumpetě, ale tímto mě na plné čáře zklamal. Tak snad do třetice všeho dobrého... ()

Wally

Možná zbytečně komplikované pátrání po vrahovi, které je plné matematických, logických a jiných vědátorských nesmyslů, které trošku odvádějí od samotného děje, ale možná je to záměr režiséra, protože pak by samotný film nebyl možná tak zajímavý. Exceluje zde dvojice E. Wood a J. Hurt. ()

Sairina

Dějem nás provadí mladý hobit milující tentokrát (místo miláška) matematiku a "věří v číslo π". Když už vypadá, že náš hrdina odjede s nepořízenou, zabijou jeho domácí a najednou o něj začne jevit zájem jeho matematický idol. Série vražd nevražd se prolíná s milostným trojúhelníkem student-profesor-sestřička a muka se tak pro diváka ještě prodlužují. Matematické nebo spíše logické bláboly, které jsou pravidvé, ale ani sami herci jím nerozumí, zaplácly skoro většinu filmu a diváka jen znudí. Herecký výkon Johna Hurta byl přesvědčivý ale Elijah Wood se moc nehodí na roli amerického matfyzáka. Jednu hvězdičku dávám za tak trochu překvapivého pachatele. ()

Disease

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení velmi příjemné překvapení. Film jsem chtěl vidět, protože ho natočil můj oblíbený režisér a i když to v jeho filmografii není špička, přece jen tu dojde na jeho výrazný rukopis (na který si tu mnozí v komentářích stěžují). A jako detektivka mě to bavilo, pěkně to odsejpalo. ()

Pafl

Asi se to muselo stát. Iglesia se proslavil kultovními polobéčkovými filmy, potom nakouknul do mainstreamu ve svém rodném Španělsku a teď to zkouší po holywoodsku. Má k tomu až příliš zamotaný příběh zpracovaný do otřesného scénáře s mizernými herci v čele s Elijah Woodem. Výsledný produkt se dá vydržet když vás zajímá jak to dopadne a když se smíříte s tím, že ve filmu, který sledujete, se lidé chovají jako holywoodští herci - a ne naopak. ()

PhillM.

Z počátku se všechno děje nepřirozeně rychle, postavy jsou představeny poměrně křečovitě a dialogy tahají za uši. Když si ale na atmosféru a postavy divák zvykne, film si "sedne" do kolejí a příjemně jede až do konce. Jako vždy skvělý Hurt a (jako vždy) vykulený Eliah. Filmu přece jen možná trošku přidávám, protože Oxford je prostě úžasný (právě jsem se odtamtud vrátil a zamiloval si ho). ()

FilmWave

"Vraždy v Midsomeru" přesunuté do Oxfordu. Trochu nešťastně obsazený Elijah, dobrý Hurt, svůdná Watling a zápletka á la televizní detektivka. ()

Rockerman

Přestože se mi ty filosofické dialogy mezi Martinem a Seldomem občas zajídaly, jde o svěží dílko. Sem tam to zajiskřilo pěkným vtipem nebo postřehem. Kromě dvou hlavních postav a jejich velmi dobrých výkonů tu máme hezkou a vnadnou sestřičku a perfektní závěrečné odhalení s dokonalými odpověďmi na všechny otázky. Právě ten uzemňující závěr povyšuje film do nadprůměru. ()

darkreider

Z časti je to veľké psycho. Na mňa moc prekombinované. Po takej dávke všetkých možný zvratov, už to na mňa nepôsobí moc vierohodne. Ale rád som si spomenul na veľký matematikov, o ktorých ma učili na škole. ()

A_málka

Jakýkoli seriálový díl kriminálek by tento celovečeráček tvářící se jako intelektuální detektivka strčil do kapsy! A to jako vážně. V některých filmech přestávám absolutně vidět smysl, proč se vlastně točily. ()

Mitsu

Trochu mi to připomínalo film Šifra mistra Leonarda, jenže oběma filmům něco chybělo. Samozřejmě první věcí, která mne zaujala, bylo obsazení Elijaha Wooda a myslím, že bez něj by mne film nebavil vůbec. Film by mohl být klidně delší, tudíž by vznikl důraz na všechny ty logické hádanky, kterým by se dodal šmrnc (možná jsem tomu jen neporozuměla, ale myslím, že ve filmu jde především o ten efekt.) Většinou bych hodnotila třemi hvězdičkami, když jsem taková nejistá, jenže můj celkový dojem z filmu usuzuje, že zkrátka tři jsou moc málo. ()

vlKousek

Tohle mě nejak nechytlo přátelé. Film o týpkovi, který se tváří jako matematickej genius a profesorovi, kterej se snaží vypadat jako pošahanec?? Film bez většího smyslu s divnýma souvislostma, prostě nevím co si o tom mám myslet. Ty 3* jsou za celkem dobře zvládnuté role, ale hold to není všechno! ()

alpeew

Kniha byla čtivá a napínavá takže o to víc mne film zklamal. John Hurt je skvělý, zrovna tak herectví E.Wooda nelze vytknout nic, ale editor a dost možná i režisér neměli asi tzv. šťastnou ruku. Měl to být detektivní thriler, s trochou romantiky, ale věrohodně nepůsobí nic z toho. Škoda. ()

vaclaw

Kdyby se scénárista a režisér míň věnovali matematicko-logickým citátům a výrokům a víc se soustředil na prokreslení vztahu ústředního dua, motivů a obecně pospolitosti příběhu, mohla to být povedená kriminálka nebo thriller. Takhle děj připomíná spíš slepenec jednotlivých slovních soubojů, které sice někam směřují, ale je otázka, jestli se vlastně vyplatí je sledovat. Do toho navíc následuje vyústění, které postrádá gradaci a v podstatě si divák ani neuvědomí, že film už skončil. Tři hvězdičky tak dávam především za poměrně slušnou dávku napětí a kvůli ústřednímu duu (sice asi dle zdejších komentářů ne každému sedne, ale já mam Wooda rád :-P), které slušně exhibuje a dokáže udržet pozornost až do nemastného a neslaného konce. ()

wasabi

Neviem . Tento film som sledoval spolu so sestrou a tá by už po 30 minútach najradšej odišla. Ja som len nechápavo pokrútil hlavou a pozeral , čo sa bude diať ďalej . Dej sa odohráva svojim vlastným tempom a nie každému sadne. Nie je určený pre diváka , ktorý očakáva komplikované , premyslené hádanky vraha , ale pre niekoho , kto ocení inteligentnú zápletku . ()

Britská herecká elita na stopě zločinu

Britská herecká elita na stopě zločinu

10.06.2008

Thrillerem The Oxford Murders s Elijahem Woodem v hlavní roli španělský režisér Álex de la Iglesia kdovíjak rozměrnou díru do světa neudělal, ale my ještě tomuto pošukovi přece jen dáme další šanci … (více)