Kat: Válečná zóna

• USA Punisher: War Zone (více)

Bývalý člen speciálních sil Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách - s podsvětím i s FBI. V hlavní roli vykonavatele spravedlnosti se představí Ray Stevenson, jehož známe ze seriálu Řím.  Bývalý člen speciálních sil a agent FBI Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách. Poté, co zabil mocného mafiánského dona, se nyní jeho terčem stává druhý darebák v pořadí - krutý šéf gangu Billy Russoti (Dominic West). Castle ho při přestřelce znetvoří, ale zahyne přitom i tajný federální agent. Russoti, který si říká “Jigsaw”, touží po odplatě a najme si na to Franka, nejnechvalněji proslulého zločince z podsvětí. Ale ani FBI nechce zůstat pozadu. Je na Punisherovi, aby nalezl způsob, jak v tomto adrenalinem nabitém akčním thrilleru obejít zákon a zničit smrtící armádu zločinců. Herec Ray Stevenson (seriál Řím), se přesvědčivě zhostil role vykonavatele spravedlnosti, jehož žena a dcera byly zavražděny, kterou převzal po Dolphu Lundgrenovi (1990) a Thomasu Janeovi (2004). (oficiální text distributora)

ywo666

Som rád že som nakoniec ten film videl. Skutočný akčný nárez. Film sa na nič nehrá, romantika ide bokom. Hlavný hrdina je drsnejší ako je aj v akčných filmoch bežné. Neodporúčam fanúšikom romantických komédií. Ani oskarových filmov. Ale ak vás zaujímajú neuveriteľné spôsoby likvidovania svojich protivníkov, kvalitná atmosféra a až šibnutá surovosť (aj keď na cranka 2 to nemá) je film správnou voľbou. Dal by som 3 hviezdičky, ale 56% mi príde nespravodlivo málo, tak musím prilepšiť nahor. "I axed you a question" :-) ()

McM

Punisher ve stylu krvavých béček let 80.? Nekompromisní záběry jako v komiksu? Ano. Nic víc, nic míň. Nečekejte žádný extratřídový herecký výkony. Čekejte jen Franka Castla. Takovýho, jaký má být. ()

JohnSmith

Uvažoval jsem i o 4*,ale ikdyž je Ray Stevenson fakt dost dobrej Punisher, troufnu si říct,že zatím asi nejlepší a akce je dost, k tomu pěkně natočená a dost brutální, tak scénář je děravej jak cedník. A Dominic West je pro změnu tragédie ve výběru záporáka. Přehrává a je spíš trapnej. Sice se objeví i pár vtipných hlášek, které v češtině nevyzní jako třeba Hutchinsonova v Punisherově skrýši se sekyrou v ruce: I did axe you a question. Ale jinak šlo většiou o již několikrát viděné a slyšené. Každopádně, pokud by byl lepší scénář a režie, nemuselo to dopadnout takhle. No ale bylo to pořád lepší než Max Payne ()

Brandon

"Takže jaký je plán?...Jdu je dovnitř sejmout." Exekutor Frank Castle má sice mé sympatie, ale to je tak asi všechno. Stevensonova vizáž ulíznutého vysloužilého pornoherce a torza těl mě zrovna netankovali. ()

Trustme

Přímočará, nekompromisní řež, která konečně optimalizuje původní comicsovou nesmlouvavost a odhodlanost Hrdiny/Ochránce (antihrdiny?), kterou Punisher disponuje. Film potlačuje původní Punisherův životní zlom - osud a zaměřuje se v podstatě jen na onu válku (mstu) proti gangu. Příběhově jde o pubertální scénář a dějové zvraty, ale nosná myšlenka rázného vykonavatele se smyslem pro spravedlnost je plně využita. Zde je Punisher zrozen v podobě impozantní fyziognomie Raye Stevensona s okouzlující zachmuřelou tváří a zlověstně semknutými ústy, tvořící již dostatek důvodů pro ústup nepřítele. Punisher v jeho podání patří k nejbrutálnějším Punisherům, ale i vůbec v rámci filmových trestajících mstitelů. Akčním fanouškům se tak dostane větší množství, než malé pikantních záběrů destrukcí obličejů, končetin apod. Jde o ryze chlapskou podívanou, obdivuhodnou o to víc, že režisérkou je žena (s pravděpodobně funkčními varlaty...) ()

Fakipics

Oproti prvnímu katovi zcela poctivý duplikát, jak komiksu, tak pc hry a to já jako rozený cynik jsem si ho neuměl, jak ve hře, tak ve filmu vynachválit. Ray Stevenson je nejlepší volba. Punisher vizáží,povahou,charizmatem, ale samozřejmě berte to s nadsázkou, jinak se z těch průseru ve filmu nevyhrabete. ()

VanTom

No především tu nenacházím jednu jedinou zajímavou postavu a jenom minimum pamětihodných / cool momentů (sestřelení parkouristy :-)). Necharismatický Punisher Raye Stevensona ovládá dva výrazy: nezaujatý (= rádoby drsný) a ublížený (slzičky při reminiscencích na dávnou tragédii - WTF?); vytváří kolem sebe černou díru, která vcucává vše - nudně komiksovým dějem počínaje, směšně dementními záporáky konče. Aspoň ta krvavá, nekompromisní brutalita zůstává na svém místě. ()

fefee

Napriek všetkej krvilačnosti a krvavej akčnosti to bolo veľmi priehľadné, kŕčovito zábavné a b-éčkovito pútavé. ()

VasaX

War Zone je Punisher takový, jaký ho známe z komiksů. Akcí, stylem i charakterem. Po předchozím Punisherovi jsem se ostýchal mnoho let, a až při příležitosti oživení Punishera v druhé sérii Daredevila. Velkou ironií je, že jsem si od Punishera DD (sic tam hraje můj neoblíbený Jon Bernthal) sliboval hodně a od Punishera WZ velmi málo a opak byl pravdou. Punisher z War Zone je všechno, co Punisher je a co Punisher z DD není. Rayův punisher to má skvěle hozené, až jsem zíral, jak moc jsem ho předem odsoudil. Pravý Punisher je chladnokrevný, kalkulující a přesný jak skalpel a neméně ostrý. Žene ho touha vynést "odpad", protože je to pro něj jak vykoupení, tak naivní snaha vytvořit prostředí, ve kterém se nemůže už nikomu stát to, co jemu. Nikdy neriskuje zbytečně svou kůži, a když ano, je to o tom, aby spasil danou osobou, než aby se sebeutrpením spasil sám.protože nevinné životy jsou pro něj svaté. A Rayův WZ Punisher takový prostě je. Narozdíl od Jonova DD Punishera. Slepé vykosení baru se dá ještě nějak obhájit, ale střelba v nemocnici ne. Ač to o mnoho dílů dál obhajuje tím, že je profesionál a nikomu se nemohlo nic stát, kdokoli kdo má trochu praxi se zbraněmi a příslušné znalosti ví, že tímhle stylem by si nemohl být jistý ani Riviera Kid. Punisher v DD je více Shane, než Punisher. Zabedněný koktejl sebelítosti, zlosti a nenávisti vyúsťuje v psychopatický charakter, který se prostě v násilí shlíží a je to pro něj řešení všeho, stejně jako i prevence. WZ Punisher je motivovaný něčím a boj je jeho nástroj, a ví, že musí být radikální a efektivní. DD Punisher je motivovaný násilím, a jeho nástroj je "křivda". WZ Punisher je "vigilante", který s klidem Johna Wicka rozsévá zkázu a strach mezi těmi, kteří si jí dle hesla "kdo čím zachází, tím také schází" zaslouží. DD Punisher je prostě psychopat hodný Arkhamu, který by se do "šedé zóny" přesunul leda jako součást Suicide Squadu (ale to bychom museli být u DC, Marvel tohle nevede). Proto musím konstatovat, že Punisher WZ je hned za kraťasem The Dirty Laundry nejvěrnějším přenesením Punishera z komiksu na plátno. Ač pro komiks neznalého diváka funguje lépe ten v DD, protože NETFLIX zpracování seriálu je prostě lepší než Bčkový akční film. Ale není to Frank Castle aka Punisher. Pouze punisher. ()

NoFiction

Ray Stevenson se na tuhle roli hodí jako stvořený. Jedná se o klasické béčko, které místy dokáže i pořádně zamrazit. Hlavy lítají vejpůl a o krev není vůbec nouze. Příběh je docela převídatelný a záporák výpadá více než skvěle ( i nejedno dítě by mělo strach ). Bohužel pro děti tenhle film není stvořený a vůbec by si z něj neměli brát příklad. ()

Jaro.Krafcik

Absolútne neznámi herci nemohli zaručiť kvalitu, ale to že ide o Marvel komiksovku potešilo. Stále je to ale priemerný akčný film. Už tu nieje hlavný zlosyn Travolta ani nič podobne z jednotky. Takže súvislosť nehľadajte. Úplne nový príbeh ktorý až príliš miestami nudil. Záverečný boj ale dostačujúci. 3* ()

pugs

Ďaľší film, pri ktorom nesúhlasím s hodnotením. Toto nie je ďaľšia Seagalovka (Ok, v jednej z posledných scén v dome to tak vypadá), už len preto, že strácal aj muníciu. Punisher: War Zone je úplne iný akčný film, na aký sme zvyknutí od ostatných akčných "hrdinov" (Norris, Seagal, Damme). Stevensonovi sadla rola Kata na mieru a rozstrelené hlavy sú tiež dobre spracované. Jediné čo tomuto filmu chcem vytknúť sú NAJviac buzerantskí záporáci, akyćh som videl na filmovom plátne. Takzvaný Jigsaw, ktorý má mimochodom ksicht na sračky si musí zobrať svojeho jebnutého bratčeka, ktorý vie kung-fu. Áno, aj on blbý, jebe si hlavou o zrkadlo, to je paráda - pritom si ešte myslí že je drsný... Pri tomto sa dá povedať jedno veľké, tučné LOL 7/10 ()

spikey1

musím uznat že Rkové filmy mají prostě koule, neznámí herci tu předvedli pěknou krvavou čalamádu, příběh je postavený na jednoduché zápletce a snaží se těžit z komiksového boomu. Hlavní představitel nemá až takové charisma, ale hrát umí emoce jsou na něm vidět. V celku to ovšem působí lehce toporně. Nakonec vše zachraňuje Rkový rating a prostřelené hlavy ve skoro každé scéně. Tohle je pravá video zábava pro chlapský večer s pivem a kusem masa. ()

Pecival

Nablblé béčko, ale díky své dementnosti vcelku zábavné - a to já docela rád. Akce ucházející, pár solidních head-shotů, punisher likviduje odzbrojené padouchy výstřelem z metru.... sice zase klipovitý střih, ale to už je asi daň době (cílovému publiku). Oproti ustřední ultra drsné, hlavní dvojici je v naprostém protikladu dvojice záporáku působící jako Pat a Mat. ()

Styxos

Velkým znalcem předlohy sice moc nejsem a od filmu jsem očekával, že se bude jednat o nějakou sračku. Ale musím říct jen wow, jsem mile překvapen. Tohle je brutální, nekompromisní a krvavé akční béčko a s prominutím - Ray Stevenson JE Punisher (měl jsem možnost vidět i verzi, kde hrál Thomas Jane a Ray mi sem seděl stokrát víc). A před Lexi Alexander smekám, že jako žena dokázala natočit něco takového. ps: jediné co mě na filmu mrzelo, byla absence trika s lebkou. Snad někdy příště... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Starosti se zjizveným pistolníkem

Starosti se zjizveným pistolníkem

07.12.2008

Adaptace drsného westernového komiksu Jonah Hex, která vzniká u studia Warner Bros., si prošla dlouhou a strastiplnou cestu. A možná ještě není všem změnám konec. Shrňme si to: Prvním kandidátem na… (více)

Řím na filmových plátnech?

Řím na filmových plátnech?

04.03.2008

Další lovec přízraků

Další lovec přízraků

23.10.2007

Je to tak předvídatelné! Jakmile se horor 30 dní dlouhá noc stal přes víkend jedničkou v americkém komerčním řebříčku (a weby, včetně tohoto, se zaplnily spokojeným vrněním nejen žánrových fanoušků),… (více)