Pomsta je také umění. Kurátor Harry Deane (Colin Firth) zorganizuje za pomoci svého přítele, majora Wingatea (Tom Courtenay), velkolepý podvod, při němž chce připravit o značnou sumu svého nenáviděného šéfa, snobského tiskového magnáta Lionela Shabandara (Alan Rickman). V jejich rafinovaném plánu hrají hlavní role nezvěstný obraz od Moneta a prostořeká jezdkyně rodea P. J. Puznovská (Cameron Diazová). Povídka Gambit amerického autora Sidneyho Carrolla byla poprvé zfilmována v roce 1966 anglickým veteránem Ronaldem Neamem a hlavní role si v ní zahráli Michael Caine a Shirley MacLaineová. Pod scénářem podstatně pozměněného britsko-amerického remaku z roku 2012 jsou podepsáni bratři Coenové, kteří tu zcela výjimečně pracovali pro jiného režiséra, amerického tvůrce Michaela Hoffmana, jenž je např. známý historickým dramatem Čas smyslnosti (1995), romantickou komedií Báječný den (1996) nebo shakespearovskou adaptací Sen noci svatojánské (1999). Dobře promyšlený plán samozřejmě nefunguje tak, jak si jeho mazaní protagonisté představovali, ale vše zachraňuje jejich neutuchající vynalézavost a pověstná britská chladnokrevnost. Snímek, jehož název odkazuje k šachovému zahájení, při němž oběť figury vede k útočné převaze, je milým připomenutím situačního humoru němých grotesek. (Česká televize)

mmirri

Skoro nic jsem neočekávala... a přesně to jsem dostala. Všichni podivně přehrávali a nejsmutnější podívaná byla bohužel na C. Firtha - nevěřila bych, že je takového výkonu schopen. ()

Doskyc

Velkou chybou bylo shlédnutí traileru, jež ukázal víc, než by měl. Přesto musím snímek hodnotit velice kladně. Lehce předvídatelný děj mi rozhodně nebránil v příjemné cestě za smíchem, kterou doprovázela neuvěřitelně příjemná hudba. Dlouho mě žádný film tolik neuspokojil. Vzhledem k pro mě nepříjemné C. Diaz a několika předvídatelným scénám včetně závěru celého snímku, nemohu hodnotit plným počtem hvězdiček. Přesto musím snímek Gambit doporučit nejen fanouškům C. Firtha, který zde mimochodem exceluje. Celé dílo bych shrnul jako něco starého v novém obale, což naštěstí nedopadlo vůbec špatně. ()

hujerita

Nemalo to vtip, šarm, pohodičku,atmosféru, jednoducho nič. Jedna hviezda sú za Firtha a Rickmana. A neviem komu, ale mne Rickman vôbec ako nesympatický milionár neprišiel. Skôr by som povedal že Firth bol ten nesympatickejší z tejto dvojice. Prečo potom kradnúť sympatickému milionárovi obraz??? Prečo vôbec robiť remaky dobrých starých filmov??? No z tohto filmu ak vytrieskajú zisk, tak len zázrakom. ()

Blue.Cat

Gambit je takovou jemnou a delikátní záležitostí, která je postavena jako pocta stejnojmennému filmu z 60. let. Zápletka se nezdá být příliš šokující, ale je zajímavé sledovat, jak se hlavní hrdinové vypořádají s lehce absurdními situacemi, v nichž se ocitají. Nedokonaleji dotažené je strastiplné bloudění Colina Firtha v hotelu Savoy. Další výbuchy smíchu už nenásledují, komika spočívá spíše v jemných narážkách, které staví např. sofistikovaně se vyjadřujícího gentelmana (Colin Firth) do protikladu s velkohubou venkovankou (Cameron Diaz). ()

ErzebethB

Na film jsem šla do kina hlavně kvůli tomu, že dle traileru to měl být film plný humoru, trapných situací a hlavně plný mého oblíbence A. Rickmana. Co se týče prvních dvou, tak ty se dostavili v mizivém počtu, co se týče A. Rickmana, tak ten byl jako vždy - i když hraje šmejdy - neodolatelný a svou roli zahrál naprosto přesvědčivě a perfektně. Co se týče přestárlé Diazky, tak ta by měla začít hrát seriózní role maminek a atletek za zenitem, jelikož scéna, kdy stojí jen ve spodním prádle před zataženými závěsy není vůbec sexy, ani vtipná, ale spíš děsivá při pohledu na její vyrýsované tělo, které by jen málokomu připadalo opravdu sexy a celkově její výstupy v celém filmu jsou kýčovité, přehrávané a skoro jsem měla chvílemi pocit, že snad koukám na Charlieho andílky, kde ze sebe dělala 20letou "intelektuálku", bohužel vrásky a odrostlé blond vlasy alá texaská holka, co nemá ani na barvu mi celkový dojem z cow girl dost zničili. O Colinovi nemá cenu se nějak moc rozepisovat, ten je sladký jako vždycky - jen si občas říkám, zda takové tak trošku blbce musí hrát pořád? A nakonec tedy něco málo k filmu - nápad je dobrý, bohužel nemá ten správný náboj, který jsem od toho čekala. Snaha rozesmát diváka rozhovory mezi herci jsou místy až trapné a dosti matoucí, co se vlastně po mě chce? Mám soucítit s tou chudinkou, nebo se smát? Jako nejlepší a nejzapamatovatelnější scénu z celého filmu volím scénu kdy si Colin čte za dámou, pro kterou hoteliér nesehnal lístky, krom toho je film dost plný šedi něčeho, co asi nebudu chtít vidět znovu. ()

Krascha

Očekávala jsem hodně, dali mi málo. Vtipy, které jsme slyšeli tolikrát, že už nejsou vtipem. Colin Firth, který se na svou roli hodí tak dobře a zahrál ji tak dobře, že je to špatné. Nesnáším přehrávání nářečí. A nakonec zbyde jak otevřený děj, tak i spousta nezodpovězených otázek. ''Vyspala se s ním, nebo ne?'' Užijte si to. ()

bonscott

konverzační oddychovka která mne bavila - rukopis bratrů Coehnů v podobě scénáře je znát a já ty kluky mám rád. Prekvapuje mne nízké hodnocení ostatních přispěvovatelů, je to zřejmě tím, že těžiště humoru výše zmíněných pánů není pro každého. Mým osobním příkladem budiž film Po přečtení spalte, kdy se třetina diváků v kině řehtala smíchy (včetně mě) a vedle sedící manželský pár zarytě mlčel a nechápal. Větší nadhled neuškodí , ale je to ,,vo nátuře,, :-) Filmařsky dobrá práce! ()

KristKrist

Na tento film jsem šla kvůli mému oblíbenci A.Rickmanovi,takže jsem neočekávala zklamání.Musím podotknout,že prvních 20 minut bylo takových zmatených,ale to bylo způsobené představami hlavního hrdiny Harryho v podání Colina Firtha,který ovšem předvedl dle mého názoru velice dobrý herecký výkon.Film však později získal spád a musím přiznat že jsem se bavila.A.Rickman nezklamal a svou roli zvládl velmi dobře,i Cameron Diaz se mi ve své roli líbila.Z filmu jsem měla po shlédnutí dobrý pocit a proto ho hodnotím pozitivně.Nemyslím si,že si získá každého,není to ten typ filmu,ale mě se to líbilo a určitě se na to podívám znova,až půjde stáhnout.A proto,že pět hvězdiček dávám málo snímkům,Gambitu dám čtyři,protože přesto všechno má své mouchy jako nedotažený scénář a podobně. ()

zuzulend

Na tento film jsem šla s kamarádkou a neočekávala jsem od něj příliš mnoho. Hned ze začátku chci říct,že jsme v kině byly jenom dvě :D a i přesto nám film promítli.Děj byl vcelku zajímavý a zábavný.Ze začátku mě film příliš nezaujal,ale nakonec se to pěkně vyvinulo.4 hvězdy za ten slabší začátek. ()

AEthis

Škoda, myslím že Coeni jako režiséři by z dvojice Firth-Rickman dostali mnohem víc... scéna v hotelu luxusní! ()

Googooplexer

Bratia Kohnovci už asi natočili všetko čo sa dalo a teraz točia to, čo sa nedá. Tejto novej výzvy sa zhostili bravúrne. Každý náznak niečoho zaujímavého zabili pre istotu ešte skôr, než to celé vymysleli. Podľa mňa sa páni scenáristi vrátili z ťažkého detoxu, na ktorom zanechali aj väčšinu talentu. Bolo to akoby to napísali ich ruskí dvojníci. Bol tam ten ich vtip, ale tentokrát z nejakej odvrátenej trápnej strany. Mal som sa radšej 89 minút venovať "majorovi". ()

Tommyg14

Osobně nízké hodnocení tohohle filmu nechápu. Jistě, není to žádný zázrak, ale je to příjemná oddechovka na odpoledne, která nemůže urazit. A charizma Rickmana, Texasské manýry a hlášky Cameron Diaz a některé scény (z nichž obzvlášť ta hotelová je skvělá a podpis Coenů z ní úplně sálá) stojí fakt za to. 4* ()

Cymbeline

Tuto krimi komedii stojí za to vidět. Obsahuje pár dost dobrých komediálních výstupů.Colin Firth i Alan Rickman jsou skvělí a Cameron Diaz je vhodně doplňuje.Námět mohli bratři Coenové zpracovat lépe,ale to je vyváženo skvělými hereckými výkony všech herců. Doporučuji všem,kteří mají rádi lehký humor podložený dějem a všem,kteří mají rádi filmy s Alanem Rickmanem. ()

Montmorency

Určitě hlavní výhodou filmu je obsazení Firtha a hlavně Rickmana, kdy díky jejich anglickému šarmu vyznívají některé gagy vtipněji, než doopravdy jsou, scénky v hotelu to tak nějak celé jako komedii zachraňují......Trochu mi vadila ''věčně mladý diblík'' C.Diaz, která už by měla dát vale polonahým rozverným pipkám...ale to jenom tak na okraj:-) ()

Laslo

Mám rád filmy bratov Coenovcov. Škoda, že Gambit aj nerežírovali, asi by to bolo viac percent. Scenár i obsadenie boli v poriadku, horšie to bolo s réžiou. ()

pierrek22

Je škoda že nejlepší z celého filmu je trailer. Na snímek jsem se moc těšil, protože mám Alana Rickmana moc rád a trailer nabízel kopu zábavy, kde se budu smát až do konce. Bohužel. Výsledkem je prázdná nuda s občasným pokusem o rádovtip. Nedávno jsem viděl originální verzi, která byla daleko lepší. ()

thoreau

Náhodou docela dobrý! Scéna s Colinem Firthem přistiženým v pokoji distinguované dámy (víc neřeknu, abych to nespoiloval) mě rozesmála jako Maléry pan účetního ve dvanácti letech. A to bylo fakt hodně. ()

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (více)