Clona

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Benjamin a Jane sú mladomanženia z New Yorku. Tesne po svatbe odchádzajú do Tokia, kde Ben dostane lukratívnu pracovnú ponuku ako umelecký fotograf. Na jeho fotkách sa odrazu začne objavovať desivá, zahmlená postava mladej devy. Jedná sa o film japonského režiséra, natočený za peniaze amerických producentov. "Clona" sa pevne pridržiava typickej azijskej osnovy duchárských horrorov. Ako vždy ide o záhrobnú pomstu ranenej ženy. Je to pomerne slušne urobený snímok, ktorý však iste ničím neprekvapí ostrieľaných fanúšikov horrorovej tvorby. *** ()

DDT

Nudný mix duchařských hororů. Všechny scény už jste kdysi kdesi viděli, jen trochu líp natočené. Dokonce i herci mi připadali jako remixy jiných, slavnějších jmen. Například Rachel Taylor vypadá jako perfektní kříženec Naomi Watts a Nicole Kidman, jen bez jejich talentu. A ještě malá poznámka - že by si dnes profesionální fotograf módy sám vyvolával ve vývojce nafocené filmy mi přišlo míň pravděpodobné než porazit na silnici autem ducha. ()

corpsy

Jeden z dlhej rady pokusov adaptovať kultový ázijský horor pre americké publikum. A dopadol rovnako neslávne ako ďalšie priemerné diela tejto žánrovej minivlny typu, ZMEŠKANÝ HOVOR alebo PULZ HRôZY. Film síce nepostráda napätie a šokujúcu pointu, je to však akosi menej mrazivo podané ako by to mohlo byť. Priemer, ktorý síce hororový žáner nekazí, ale ani ho poctivo nereprezentuje. ()

tom88

Veľmi slabý horor, ktorý by sa ani hororom nemal nazývať. Pár ľakačiek, ktoré vyzneli trápne. Zápletka, ktorá nie je najhoršia, ale spracovanie je podpriemerné. Herci zahrali tak ako som čakal, teda nie je na čo pozerať. Plagáty neupútali, trailer iba minimálne. Nečakal som veľa, ale dostal som prekvapujúco ešte menej. Nepomohli ani technické vymoženosti v mojej obývačke, ktoré by aspoň zlepšili filmový zážitok. Naozaj škoda slabého scenára a neskúsenosti režiséra. 38% ()

genetique

Keď som čakal ukrutnú polhodinu na to, kým mi prvýkrát prebehne mráz po chrbte, tak som očakával, že ten dlho očakávaný pocit napätia sa bude tých zvyšných pár minút opakovať v trošku kratších intervaloch. Mýlil som sa. Jedna mrazivá scénka v strede filmu a slabšia ľakačka na záver ma nemôžu uspokojiť. K tomu ďalší primitívny príbeh s vysvetlením a rozuzlením opakujúcim sa stále dookola. Naivné scény, občas totálne odstavený zmysel pre logiku a herci tomu všetkému tiež nepomohli. 40%. ()

• Fenomén zachycování duchů na fotografiích je známý jako duchařská fotografie, nadpřirozený jev, jehož počátky sahají až do konce 19. století. (LUKICKK)
  • Film nebyl promítán pro kritiky. (LUKICKK)