Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

GodComplex

Jelikoz jsou pro me nazory ostatnich lidi 100% irelevantni, nekladl jsem prilis velkou hodnotu brutalnim kritikam naprosto ze vsech stran a sel jsem si spravne naivne uzit "Noveho Shyamalana". Nastesti to nebylo az TAK spatne, nicmene Shy ma seriozni problem, se kterym je uz pravdepodobne i sam smiren. Jeho kariera trpi pruzracne cistym syndromem "The Downward Spiral", kdy kazdy jeho film je o neco horsi, nez ten predchozi, bez vyjimek, bez nadsazky, proste to tak je a s Michaelem Knightem to jde nadherne linearne z kopce, tecka. Zacalo to excelentnim 6th sense, Unbreakable byl stale super, ale ne uz tak uchvatne, Signs = opet o neco horsi, ale stale velmi dobre, Village uz pouze dobra a zatim posledni Lady in The Water cisty prumer. The Happening ma hodne, hodne co delat s tim, aby se na danem prumeru vubec udrzel a dlouho jsem premyslel, jestli ho potopit do podprumeru, nebo ho "podrzet". Marky Mark si podle ocekavani "odehral svoje", ale kupodivu jeste mnohem horsi a opravdu velmi nesympaticka byla Zooey, takze se da smele prohlasit, ze ten kdo provadel casting, neni mentalne prilis vyvinutym jedincem. Dalsi problem bych videl v tempu a atmosfere, ktera namisto ocekavane gradace postupne polevovala a finalni dialog skrze trubku byla uz extra nuda. Naopak celkovy namet, ktery prestoze nebyl pojat uplne optimalne, byl velice slusny uz z toho duvodu, ze kyticky rulez! Nektere sceny byly dostatecne pusobive, zejmena psycho na zacatku a silena babka u konce. Vse navic podtrzeno super James Newton Howard hudbou. Takze ve vysledku to MNS jen tak tak uhral na 3*, ale jsou to opravdu extremne odrene, zranene a krvacejici 3*. 5/10 ()

Ridick

reziser klesa postupne nadol az k odpadu...pri shyamalanovych filmoch som bol neraz posraty, ale pri udalosti asi fakt len sialena pani samotarka zrychlila tep... ()

O.Peta

V podstatě totálně o ničem, čekal jsem ale až do konce a nechtěl film odepsat předčasně, kdyby se náhodou Shyamalan vytáhnul opět s nějakou pointou jako u "Sixth Sense". Tentokrát tomu tak nebylo. Zajímavá atmosféra se filmu nedá upřít, jenže to je asi všechno. 45% ()

MikO_NR_1909

50%, teraz mám problém nakloniť na jednu misku váh. Po pravde Shyamalanov talent sa posledné roky výrazne stráca a Udalosť jednoznačne nie je tým, čím kľudne mohol byť. Tentokrát ma celkom milo prekvapil Mark Wahlberg (to som nečakal). Nová epidémia nie je zle vymyslená, akurát nedotiahnutá a časom viažnuca z nedostatku nápadov. Venovanie sa postavám chabé (až na učiteľovu rodinu), filmová kostra chýba, celé to ako tak zachraňuje prítomnosť starej babky (i keď skôr pripomínala nasrdenú starú devu). ()

Freemind

Tragicky promarněná příležitost a zpackaný námět. Tady prostě nefunguje zhola nic, je zcela jasné, že už scénář měl strašlivé trhliny, které špatní herci i režie pouze prohlubují. Některé scénky jsou přímo jiskřivě trapné (např. rozhovor o té lékárně, všechny pokusy o vysvětlení úkazu), jiné mají určitý slibný náběh, který ovšem vyzní do ztracena. Všechny postavy se chovají zcela nelogicky a potrhle, napětí nikde, atmosféra v čudu, Shyamalan v tvůrčí krizi. Mám stále konkrétnější pocti, že nám chlapec indická vyhořel a už navždy se o něm bude mluvit jako o režisérovi tří snímků. ()

numi

Prvních pět minut filmu a celá epizoda ze strašidelného domu v závěru je odrazem génia z prvních čtyř Shyamalanových snímků. Ve zbytku se jedná především o povinnou výplň, která má prostor mezi dvěma stěžejními body nějak naplnit a protnout. Smekám před skvělou Howardovou hudbou a smekám před Betty Buckley za fantastických patnáct minut, kterými dokázala dokázala navodit mrazivou atmosféru hodnou Hitchcockových filmů. Jo, a Wahlberg byl děsný, ať už za to může sám, nebo Shyamalan. Tři a půl. [září 2008] ()

buldock

Krapet nedomyšlený a scénáristicky slabší , na druhou stranu místy nádherně mrazivý thriller , který má donutit diváka přemýšlet , ale když začne divák přemýšlet , tak to občas nedává moc smysl. Zkrátka a jednoduše zvláštní dílko na kterém ovšem něco pravdy je. ;-) Film: 65% ()

sonnak

Připraven na katastrofu - dostalo se mi ještě větší. Shaymalan se musel zbláznit. Herci hrají příšerně (minimálně Walhberg jinak umí - Boogie Nights). Možná tak všichni působí kvůli těm dialogům, které jsou neskutečně hrozné, atmosféra až na pár vyjímek velice slabá (což bylo to jediné, co jsem očekával) a celé to završuje občasná, leč velice marná snaha o sebeparodii. 20% se zamhouřenýma očima a film by si spíš zasloužil béčkový název ve stylu Stav ohrožení: Extrémní alergie. ()

Naslund

Stejně jako Isherwooda by mě docela zajímalo, kam se podělo těch 60 mil. dolarů, které jsou uvedeny v rozpočtu. Chápu, že něco málo zbytečně šoupli Wahlbergovi a že hodinový pronájem Central parku, zoologické zahrady, pustého pole a zcela obyčejné farmy něco stojí, ale pořád mi to nedává dohromady ani třetinu. Peníze mi to přijdou vyhozené do vzduchu stejně jako peníze utracené za návštěvu filmu v kině. Ne, že by film nebyl napínavý a že by se nenašlo pár lepších scén, ale kopa nelogičností a směšných situací znepříjemní pozornějším divákům život. Například když lidmi narvanej vlak nečekaně zastaví v miniaturní vesničce, odkud všichni cestující odjedou svými nablejskanými auty. Mě navíc téměř celou dobu vadila hlavní herečka a naprosto nepochopitelné chování postav a vztahy mezi nimi. Film se tváří, jako kdyby měl nějakou myšlenku, ale nějak sám ani neví jakou. Popcornovým fanouškům by se to mohlo líbit a kdo si o sobě myslí, že je alespoň trošku kritik, tak minimálně procvíčí svou zápornou slovní zásobu. ()

Makky

Čakal som prepadák - pre istotu. Ale ono to taká strašná blbosť nebola. Potešil ma sympatický párik Mark & Zooey, primeraná dĺžka filmu a na moje veľké prekvapenie veľa silných momentov. Ale dobrý pocit z nich kazil humor, ktorý si myslím nebol vždy na mieste. Tak či tak Udalosť nie je v takých sračkách ako bola Dáma vo vode, naopak som bol nakoniec celkom milo prekvapený... Rozhodne však Shy už druhý raz podlieza laťku, ktorú si nastavil svojimi predchádzajúcimi filmami. ()

Tony.cs

Asi jsem nenáročný, ale film mě táhl do sebe a já cítil každé stéblo trávy. Každou emoci, strach, napětí, všechno jsem cítil. ()

blackrain

Zajímavá myšlenka. Matka Příroda je nevyzpytatelná. Závěr filmu jsem tak trochu očekávala. Už jsem si začínala myslet, že by pro tentokrát zůstala Evropa ušetřena, ale záběry studentů v jednom francouzském parku nám prozradí, že toxín šířený větrem Evropu neušetří. ()

IllIlIlIIl

Čekal jsem od tohoto filmu opravdu moc. Jsem fanoušek Shyamalana a těšil jsem se, že mě tento film vtáhne svou atmosférou a na konci mě překvapí opět nějakou svou myšlenkou, která totálně rozboří mé domněnky během filmu. Film není špatný, skvělý nápad, ale černou kaňkou je, že na konci opravdu nepřichází žádné vysvětlení, co by mě zarazilo do sedačky. Vysvětlení existuje, ale řečeno celkem nepřímo jako spíše domněnka a hlavně toto vysvětlení není ze soudku, co by bralo dech. Film hodnotím za pěkné čtyři hvězdičky. ()

slunicko2

Laciná ekologická agitka. 1) Vidím to tak, že novinář deníku Blesk (sorry, Mr. Shyamalan) dostal za úkol napsat scénář na téma ekologické apokalypsy. Po náročné třídenní práci odevzdal dílo, podle něhož potom další tabloidní tvůrci spíchli během několika dnů celý film. Filmovacích dnů bylo 44 - co tam tak dlouho ti filmaři dělali? 2) Nelze říci, že by film neměl rychlý start. Během prvních pěti minut se divák dozví vše podstatné. Pak už jen sleduje nepřesvědčivého hlavního hrdinu, jak utíká, až nakonec nebezpečí unikne. Setrvalá nuda provází diváka téměř po celý trapně předvídavý a klišoidní film. A na závěr poselství pro diváky z mateřských školek - nic nekončí, všechno to teprve začíná. 3) Mother of God, what kind of terrorists are these? ()

Damiel

20 % - Po Ženě ve vodě jsem neměl vpravdě vysoká očekávání, což umocnilo zhlédnutí traileru. Zhlédnutí filmu v mně však zanechalo pachuť přímo obřího charakteru. Manojovi se nedá upřít smysl pro budování působivé atmosféry, zároveň však ani to, jak ji totálně zadusit. Jelikož film odnikud nikam nejde, v napětí drží diváka jedině očekávání "shymalanovské" pointy, šokujícího závěru. A protože se nic takového nekoná, nutně si člověk musí položit otázku - proč jsem to celé sledoval??? ()

MATADOR

Opravdu jsem čekal něco mizerného, ale na můj vkus se tomu tak nestalo, i když se nejedná o něco vyjímečného. Svou atmosférou, kterou dokáže Stalo se navodit, ale bude chvíli sakra přemýšlet, v čem je tady chyba. Osobně ji vidím ve špatném scénáři, který trpý nedostatky a určitými nedotaženými aspekty, které by si zasloužily rozzuzlení. Přesto si myslím, že se jedná o příjemně ztrávených osmdesát minut. *** ()

Desperado

Najslabší Shyamalanov kúsoček. Čo ma vytáča najviac, v drvivej väčšine filmu nezvláda napätie. Herci tomu tiež nepridávajú na kvalite, Wahlberg do tejto role nepasoval, scenáristicky je to na Shya mizerné až bieda. Dialógy pripomínali pubertálne nacvičovanie do divadelnej hry na základnej škole. Nechcem sa Shya dotknúť, mám ho rád, ale toto sa mu hrubo nepodarilo. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány