Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Mira00

Bohužel neoslovilo mě to, i přes Wahlberga, kterého celkem i snáším a sympatickou Zooey, je tento film odpad, jehož katastrofické scény jsou k smíchu. Odpadem nehodnotím díky scéně s předáváním pistole a za odvahu tenhle film pustit do světa. ()

nikkittka

Vynikající studijní materiál na téma Jak se z respektovaného,talentovaného a perspektivního filmaře stát totálním neumětelem za pouhé čtyři roky.Stalo se je průser ve všech ohledech. ()

hadouken

Nějak extra mě film neuchvátil, těšil jsem se na něj, ale spíš mě maličko zklamal, zajímavý nápad, ale nijak šíleně mě nedostal, 3* dávám hlavně za Zooey Deschanel, kterou miluji a za Marka Wahlberga, který také patří mezi mé oblíbence. Stalo se patří mezi filmy, které jsem viděl jednou a stačilo, znovu to vidět nepotřebuju. ()

maty-maty

Toto se dle mě může kdykoli stát i ve skutečnosti, protože lidi sou přemnožení na naší planetě a příroda je určitě jednou zredukuje, pokud úplně nevyhladí. ()

gotham

Nemůžu říct, že by mě Stalo se nebavilo, Shyamalan to zbytečně nenatahoval, neustále se něco dělo, ale tenhle typ filmu je prostě o zápletce, děj musí na konci vygradovat v šokující pointu (viz Šestý smysl), a ta byla v tomto případě zoufalá. 30% ()

darebacek

Jak moc nemusím katastrofické filmy, tak tenhle mě nadchnul, byl úplně z jiného soudku a dost brutální. Katastrofické filmy většinou vynikají trikově a příběh je tutam, ale tenhle film měl zas úplně zvláštní myšlenku. 90 % ()

Domas88

Mark nehraje ve špatných filmech :) A jestli ho máte rádi jako já tak to je jasná volba :) i trocha bubu je tam :) ()

maldoror16

Při koukání mě to bavilo, bylo to fajn... pár minut po skončení mi nicméně došlo, že se mi vlastně líbila jen myšlenka či hlavní nápad, protože zbytek byl, slušně řečeno, nepříliš zdařilý... opět škoda, jak bývá už mým zvykem u Shyamalana. A Wahlbergův "výkon", nooo... ale fakt se snažil, tu roli "zahrát";) ()

BTNband

Už v prvních minutách, kde ze střechy budovy padají úžasně špatné figuríny jsem se začal smát a do konce filmu nepřestal. V těch částech filmu, kde jsem se nesmál jsem měl stejný výraz jako Mark Wahlberg když poprvé viděl, jakému filmovému skvostu se upsal. The Happening je film od naprostého idiota, který si myslí, že je z něj další Hitchcock, kterému se náhodou povedlo natočit na začátku kariery dobrý film(hlavně komerčně úspěšný), tím pádem mu nikdo neměl odvahu ani důvod říct, že by to měl zabalit. The Happening je po všech stránkách naprostá filmová katastrofa a ani Tommy Wiseau by takový film nevypustil do světa. Pro většinu lidí to znamená filmové peklo, pro milovníky nechtěného braku to znamená kultovní klasiku. ()

Kub_ees

Námet sa môže zdať chabý, čo je možno pravda. Všetci zabíjajú seba samých, pretože ich k tomu núti a vedie niečo tajomne neznáme. A tak sa delia na stále menšie a menšie skupinky, putujú oblasťou zasiahnutou touto čudnou epidémiou. Až napokon ostávajú zavretí v priestoroch starého domu na dosť odľahlom mieste. Mimochodom film zachraňuje hlavne skvelé herecké obsadenie a výkony týchto hercov. Film je veľmi divný, hlavne dejom, ktorý je taký netradičný. Čo ma najviac zaujalo na Udalosti, je hlavne to, aké pocity u mňa tento film dokázal vyvolať. Hlavne pocit neskutočnej nekonečnej beznádeje. Niektoré momenty naozaj stoja za to. Napr. cesta autom cez mesto, putovanie po poliach, dom, odkiaľ ich vyženú a niekto si to poriadne odnesie. Fakt hrozivé. Niektoré časti sú však viac menej prehnané a pôsobia aj trochu nudne. Záver s tou čudnou ženou je dobrý, dal by sa síce ešte viac dotiahnúť ale napokon to až tak nevadí. Úplne záverečná scéna v Paríži mi už trochu prekážala. Takže film ma celkom zaujal a nebol ani zlý, len trocha divný... ()

vodkasesemte

We will fail to acknowledge that there are forces at work beyond our understanding - Some kind of airborn chemical toxin - Watch for warning signs - The first stage is confused speech - The second is physical disorientation, loss of direction - The third is fatal - Rules of scientific investigation – identify variables, design the experiment - If the bee disappeared off the surface of the globe then man would only have four yrs of life left (trochu sexistický) EINSTEIN - Ppl are comforted by percentages - Co je kurva za rok, ve kterém se to odehrává? - Shes never going to jump in when you need her - They utilizing all the manpower (zase) - Motorola V3 (to odpovídá roku vydání) - Brains come eauipped with a self-preservation mechanism to stop us from harmful actions - Ta moderátorka je dobře posedlá - It makes you kill yourself - Just when you thought there couldnt be any more EVIL that could be invented - Power of music (na titulce novin) - Toxin is a natural compound - Blesk nikdy neudeří na stejný míst dvakrát, kam všichni jedou? - I dont like to put my feeling out there for everyone to see - Im goin to sit alone and cool off - How you doing? Hanging in there - Dont get all sensitive - Svině, černoška s bílým pudlem. Vy už máte dost, prasata. Ted se to rozšířilo u nás. Poslední díl skládanky. Jak ji všichni ignorují, nikdo jí tam v pesoparku nezmlátí, nerozkope držku. Ale příroda má svoje obranný mechanismy - P226. Taky to zkus. Právě jsi viděl, že mu to neublížilo - Jo, je to hrozně velká zábava střílet se do hlavy! - Hey, its me. Im on a train. I just want to say something, okay? You have got to stop calling me. You are acting like the Fatal Attraction guy, here (dobře mu to nandala – ted bych ji píchal) - I feel like Im going to take a shower and see your silhuouette on the shower curtain (ted trochu přehrává – na druhou stranu pejsánek má o ni zbytečně přehnanou starost, když má už jednoho chlapa) - 19.35 - We ate tiramisu togethe, that is it (au) - Aha, oni ani nešukali, tak co vyvádí? - To je výborně napsanej film - Zoo, tvl. Pohlad si kočičku - Mother of God, what kind of terrorist are these? - Příroda má zvláštní smysl pro humor - Events limited to the north-east (Stephen King, Maine) - Dead centre - Hlavně neztratit humanitu - Jesli to náhodou nebude příčina všech špatností, které se nám dějou - Do you believe how crappy ppl are? - They could squeeze one more (už táhni, debile, ty tvoje kecy nikdo nežere) - Po tomdle si dám Dead Space na Impossible - Proč je to točený tou starou kamerou? - Proč jsou starý kulisy a mají moderní telefony? - I like hot dogs - Plants react to human stimulants - Mám taky jednu hádanku. Co se stane nepřipoutanímu člověku, když Jeep narazí v pasesátikilometrové rychlosti do stromu? - Fakt je to ve vzduchu? - Nefunguje to na každýho, to je jasný, když je to na přírodní bázi. Něco jako ptačí chřipka - I see in calculus - Wind from outside (vytváří paniku, hraje si s nimi, dává jim to sežrat) - Elliot is resilient (pružný), isnt he? Yeah, he never gives up - Plants have the ability to target specific threats (wasps) - Plants have the ability to communicate with other species of plants - Trees can communicate with bushes. Bushes with grass and everything between - Whatevers happening is happening to smaller and smaller populations - Zkuste zaslízt do kanálu - Im feeling really guilty in case we are gonna die - My firearm is my friend - Dobrý je, že zabíjej jen sami sebe. Stejně bych ho radší zapíchl dřív. Jen tak pro jistotu - Od kdy má US Army Sig Sauery? Weapon of choice? V roce 1990 adaptovalu M9 (Berettu) - Už si ji zase podávaj - I need a second (to mu dojdou dřív náboje) - Normálně jim ji seber, ne? - What if they targeting us as threats - Potent in certain density - Everythings fake (hned mi to připomnělo to prase) - We cant stay here. Its close to the roads. More and more ppl will come here - WELCOME (model home) - Two groups. Too many of them together (a kooperujou) - Celkově Kingovy adaptace jsou dobře zpracovaný - She wanted to wait. For what? Me to grow up - You need to take personal responsibility for yourself in a relationship. That will make a difference - Its got meaning to me - Právě, paranoik. Další skupina na odstřel, ne-li hrozba! - No way - Someone is chasing someone. Whos chasing? - Whatever it is that you think is so important that you need to tell me, dont. Just keep it for yourself - The world dont care about me. I dont care about it - Tvl, žije sama na samotě a nemá ani pejska? To je fakt divný - Vy zmrdi žijete pohromadě s dalšími 50-ti lidmi v paneláku, a musíte mít v posteli aspon tři. Že byste se tam cítili víc v bezpečí? Něco jako stádo dobytka - Suppose I have to let you spend the night (ale nerada) - Je skvělá! - Mind the steps - Krásný srovnání. Předtím narazili na zmrdy, co se snažili jen přežít, ale ona navzdory tomu, že na ni společnost zanevřela, se zachovala jako člověk. Je to pro ni kod - That Joey thing (ten dostává) - I dont like this women (but you are wrong) - Theres something exorcisty about her (aha, a to je něco špatnýho) - How could she hit Jess like that (pýča potřebuje sama přes držku, aby se našla) - No shit - The Lord is my sheperd - Ne, měj ji na očích. Co ti muže stará bába udělat - Mood ring, turn purple. That means you are in love (green) - Then we checked the little paper chart, and it turned out that purple meant I was horny - Your was blue, peaceful (yeah, feminish) - Láska opět zvítězila nad lží a nenávistí, jako v každé pohádce - Takovej refresh by nám taky prospěl - Prelude. A warning, like the first spot od a rash - We have become a threat to this planet - Wuz up? Aha, ji nabouchal - Psy to koukám nepostihlo! Asi jich je pořád málo, aby vám to příroda dala nějak najevo () (méně) (více)

blazma

Strašně velký potenciál, i herci v hlavní roli byli fajn. Jenže nakonec v tom filmu o nic nejde. Jenom utečou z města, potom utečou na venkov, potom zase do opuštěného baráku a zničeho nic na ně ta nákaza nepůsobí. Strašně promarněný potenciál. ()

J.Mayen

Zajimave podivani, nekolik podobych snimku se ve stejne dobe objevovalo castejc. Mark Wahlberg vyborny herec, ostatni hrali take solidne. Jen tomu zkratka jeste neco chyblo. Nebylo to uplne ono. Ale na podivani, kdyz zrovna bezi v TV vzdy znova a rad. ()

fimler

Jako ono v tom filmu pořád čekáte, že se něco stane, ale ono to stále nepřichází a nepřichází, až najednou dojede stopáž (na katastrofický film velmi malá 85 minutová) a zjistíte, že film byl naprosto o ničem. Snažíte se přijít, z čeho teda ti lidé umírají a napadají vás nejrůznější věci, až se nakonec film naprosto zabije svým vlastním stupidním vysvětlením. To ani nemluvím o spoustě scén, které postrádají špetku logiky (zastřelení na verandě nebo i závěrečné scény u babiny, které sice vytvořily perfektní napínavou atmosféru, ale nechápal jsem jejich pointu, ve filmu neměly vlastně žádnou funkci, nijak nás neposunuli dál v ději, akorát nás zmátly od hlavního pointu filmu). K tomu všemu herecké výkony, vztahy mezi hlavními postavami a i celý závěr jsou naprosto nefunkční. Toto je jeden z těch dost nezvládnutých filmů, který ani ten potencionál neměl. Na trhu je 20x víc lepších katastrofických filmů o pandemii než tento stupidní výtvor. Místní uživatele by asi s klidem napálili jednu, dvě hvězdy, ale stále i přes tyto hlavní výtky mě film až tolik nenudil a ani nijak víc neštval, takže dávám 3 hvězdy. P.S. Nechápu, proč to nemá v žánrech katastrofický a také nechápu, jak toto mohl natočit Shyamalan. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány