Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

panmroz

...ale pořád se mi líbí ty jeho nápady - tady zrovna ten fór s nohama a bouchačkou, třeba, nebo ve Vesnici "první zvuk co uslyší slepá holka po překonání zdi". Ale mám takovej dojem, že už to zřejmě vůbec dál s nikým nekonzultuje, protože je to jinak fakt blbý - od kreací Leguizama a Wahlberga po naprosto nevyužitý potenciál žánru (je to zase zombie-film, ne?). každopádně tradičně pěkná hudba a kamera - především úvodní titulky mají lepší rytmus, děj i gradaci než celej zbytek filmu. ()

LaGomme

Nápad s obrovským potenciálem, který však po několika minutách zabíjí naprosto uměle odvedená práce. Zooey, kterou mám jinak rád, tu hraje asi nejvíc divnou roli, kterou jsem kdy viděl a hraje jí tak strasně nepřirozeně, že jsem si co 5 minut říkal potichu "wtf?". A tak je to i s ostatními herci s vyjímkou Wahlberga, který to jakž takž zachraňuje. Čim víc se blížil konec, tím mě to štvalo a shodilo to naprosto celej film. Naprosto mě to otrávilo a bohužel pouze jen 40% ()

Erik7595

Absolútna nuda, kde aj tých 90 minút bolo na mňa priveľa a očakával som, už aby skončil film. Taký nemastný neslaný film, ktorý keby nevyšiel, nechýbal by mi vôbec. Ani Mark Walhberg to veľmi nezachraňuje. Slušná atmosféra, avšak film má tú chybu, že je bez chuti, bez napätia a hlavne bez výraznejšieho vtiahnutia do deja. 35% ()

Pitrsss

Označovat tenhle film za totální výkal rozhodně není na místě. Všichni se asi shodneme, že od "Znamení" mají Shyamalanovy filmy sestupnou kvalitu, ok. Ale jen proto, že dodnes (a kdoví jestli ještě někdy) nenatočil nic, co by se jen blížilo naprosto vynikajícím kouskům (6.Smysl, Vyvolený, Znamení), nebudu "Stalo se" pochcávat víc, než si zaslouží. Všechno špatně totiž rozhodně není. Shyamalan za to pořád umí vzít a jeho typický styl (včetně atmosferických, skličujících a zároveň strach nahánějících scén) je tu přítomen. Problém mám s Wahlbergem (se vší úctou k jeho hereckým schopnostem) tu působí jako pěst na oko....do tohodle filmu prostě né. Dialogy bohužel opět víceméně z prdele. Scénář děravý. Občasná absence logiky v chování postav. I přes tohle všechno jsem neměl problém dokoukat film do konce a bavit se. Hudba vynikající. Mé 3 hvězdy proto prosím berte jako rozcestník. Dokážu se totiž přes nějaké nedostatky přenést a užít si to i tak a zbytečně nesrovnávat s předchozími filmy. ()

Rondell

Mark Wahlberg a Zooey Deschanel?? Uoh!! Tohle byl můj první vjem, když jsem náhodou v TV narazil na nějakej (tenhle) film. Pak si řikám, že je to vypadá jako bravurně zmáknutej amatérskej film. Málem mi vypadly oči údivěm, když se na konci zjevilo obrovskym písmem M. Night Shyamalan. Kdybych tohle věděl na začátku, tak čekám asi padesátkrát lepší film. Přitom zajímavej nápad. Škoda... ()

Jaroslaf

Hrozně sem si tendle film pletl s Nákazou a nevěděl jsem jestli sem viděl toto nebo ono. Každopádně obojí je velice slabé. "Vtipné" scény nepůsobí vtipně, pokus o vztah mezi ústřední hereckou dvojicí ABSOLUTNĚ nefunguje, a mnohdy mi to přišlo spíš jako jakási parodie. Slabé. ()

Kucndo

Po zhlednutí tohoto filmu jsem i já ztratil pud sebezáchovy. Neskutečně napsaný bullshit s přehrávajícími (Wahlberg, Leguizamo..) a očividně zmatenými herci (Zooey, zbytek..). Mě prostě dostává, jak někdo, kdo stvořil něco tak inteligentního a vzrušujícího jako 6. Smysl a Vyvolený, byl také autorem zvěrstva jako toto nebo Ženy ve vodě (o After Earth radši ani nemluvě). EDIT: Nedalo mi to, podíval jsem se podruhé a konečně jsem prozřel a pochopil, že se jedná vlastně o takovou fajnovou komedii. :D Místo vztekání nad tím, jak tragické to je, jsem se nakonec fakt kvalitně bavil nad tím, jak tragické to je. Mnohem lepší jak teda leckterá komedie. ()

Blueeyes

Tak, není to úplně marné. Vlastně naopak, ústřední téma je hodně zajímavé. Zápletka tu pro mě docela funguje a hodně intenzivní je pojetí některých způsobů, jak sejít ze světa. V tomto je dílo nesmírně kreativní. Jsem si jistá, že některé věci, které jsem tu viděla, už nikdy z hlavy nedostanu... není to zkrátka takový ten film o kterém už za pár dnů nevíte, o čem byl. Myslím, že hlavní důvod proč hodnotím lepším průměrem je pro mě Mark Wahlberg.... s Marky Markem já mám fakticky problém. Ten chlap jednoduše nehraje, ledaže by to bylo takové to do posledního dechu vypilované extracivilní herectví? Mě prostě přijde, že jen tak popochází s výrazem čerstvě vyorané myši a oči navrch hlavy si udrží po většinu záběrů. Nějak tohle nemůžu strávit. Jsem přesvědčená, že s jiným obsazením by to bylo o dost jiné kafe. Ale celkově vzato má tenhle snímek docela atmosféru. ()

waits

Nevadí mi okaté ekologické poselství, ani to, že film v podstatě není schopen vyvolat ani základní pocit ohrožení a strachu, to se dá filmařsky nahradit. Ovšem dvojici Deschanel/Wahlberg nevěřím ani vteřinu, že jsou manželé (Deschanel dokonce působí jako herečka z béčkových horrorů), ze všech přítomných postav je nakonec nejpůsobivější Leguizamo,a ten přitom v podstatě nehraje. A co hůř, nadějný začátek přejde v těžké zklamání v druhé půli, kdy se Shymalanovi film úplně rozpadne a kdy se scénář propadne do klišovité bídy. O pointě ani nemluvě. Srovnejme s nedávnými snímky Bird Box (ten dokonce zpracovává vepmi podobný vývoj událostí) nebo Tiché místo, kde téměř všechno výborně fungovalo. Škoda - a to jsem tak nenáročný divák! ()

deRewn

U tohohle snímku jsem se neskutečně pobavil. Ne přímo filmem, nýbrž jeho neskutečnou debilitou. Platit za TOHLE vstupné, tak si asi rvu vlasy. Film natlakovaný až po střechu totálním výcucem klišé ze všech možných "trháků" za posledních 10 let. Velice snadno předvídatelný, přičemž nějaké napětí doslova 'potratil' někde po cestě na plátno. Hlášky typu "Elliote?" "Ano?" "Nic, jen jsem chtěla vědět, že tam stále jsi..." zůstanou asi dlouho mojí noční můrou. Dávám tomu * jenom díky jediné lekací scéně s krvelačnou babičkou... . Gratuluji, skvěle zpackaný námět. ()

JohnFarst

Tak návrat sa nekoná. Po rozprávkovej Dáme vo vode sa mal Udalosťou Shyamalan vrátiť medzi režisérsku elitu. Nestalo sa tak, skôr naopak sa od nej znovu vzdialil. A pritom sa moc nezmenil. Stačilo by pár maličkostí a film by nebol dopadol takto, odvážim sa povedať, zle. Hneď na začiatok ale treba povedať, že je to lepšie než Dáma ale predsa len sa Shyamalan nevytrhne z vôd priemernosti a niekedy až trápnosti. Wahlberg ani Deschanel nie sú typy hercov, ktorým dokážem veriť strach a des z ich tvárovej mimiky. Na tú Night v tomto filme vsadil veľa a pritom mu to vôbec nevyšlo. Stále sa pozeráme na detailné zábery tvárí a stále je to čím ďalej trápnejšie. Páči sa mi na filme, že sa "neserie" a začne hneď od začiatku. Ba dokonca prvá hodina je výborná, plná smrti a samovrážd ale je zaujímavá a navodzujúca samé nové otázky. Lenže potom film stratí svoje počiatočné kúzlo a Shyamalan rutinérsky dokrúca film bez väčších excesií a zaujímavých scén. Začne to celé smrdieť Greenpeaceom a moralizovaním o dôležitosti prírody. A keby aspoň záver bol trochu pesimistickejší alebo Shyamalanovsky prekvapivý ako v Zmysle alebo Osade ale nie. Nič také nečakajte, skončí sa to poriadne tupo aj spolu s poslednou scénou. Škoda ale dúfam, že nabudúce Shy už natočí poriadny film primeraný kvalitám režiséra čo dal svetu nezameniteľné Znamenia. P.S. Pali ale bohužiaľ, včely to neboli.. :-) ()

Betmän

Zatimco minulý filmy tohoto režiséra měly úžasnou a tajemnou atmosféru, budouvanou po celou dobu filmu, a dokázaly vždycky ohromit svým závěrem, tady se něco stane, celou dobu do nás některý postavy hustí, kdo za to může, než nevyhnutelně umřou a to je všechno. To by tolik nevadilo, kdyby ovšem nebylo jasný, že ústřední trio musí přežít, což mě u režiséra, kterej dokážu jako hlavní postavu protáhnout celým filmem mrtvolu, mrzí asi nejvíc. Proč zrovna oni? Zooey Deschanel by si zrovna za její snahu ukázat nám, jak špatná herečka může bejt, umřít zasloužila, zatimco můj oblíbenej Leguizamo, kterej neni vůbec špatnej, dostane sice dobrej flek v závěrečných titulkách, ale zdaleka to k nim nedotáhne. Shrnutí: film s efektním začátkem v New Yorku, potom ale už jenom mířící k jasnýmu konci. S ohledem na to, co nabízí, sympatická stopáž. ()

Kesiak

Po druhom dopozeraní na 3* vzhľadom na potenciál režiséra pekne reprezentovaný v starších snímkoch (Šiesty zmysel, Znamenia, Osada, Vyvolený...) Posledné dva filmy od Shyamalana (Lady in the Water a The Happening) nepriniesli to najlepšie, čo ponúkol predtým. Na začiatku som mal naozaj rozpačité pocity, ale potom sa to začalo obliekať do atmosféry Shyovho typu. Remeselne (kamera, hudba..) to bolo zvládnuté vynikajúco. Najväčší nedostatok vidím v dosť povrchnej hlavnej myšlienke filmu, ktorá nebola uspokojivo rozobratá. Takto sa zdá, že to pláva akosi na povrchu. To nedokreslenie scenára do očakávaného šokujúceho záveru, na ktorý sme si tak u režiséra zvykli tu nepôsobí ako zlyhanie. Skôr naopak. Avšak je to málo a film vyznieva ako predohra k ničomu ďalšiemu... škoda. ()

Siriuss

Shyamalan má sice na svém kontě mnohem lepší kousky, ale až tak pod průměrná hodnocení si tento film podle mého názoru nezaslouží. Jsem zkrátka jeden z těch mála, kterým se tento film líbyl. ()

MAJkLSON

5/10 - Vůbec ne tak katastrofické jak všichni tvrdí. Pokud filmu uvěříte, naladíte se na jeho notu a nebudete se v sebevražedných sekvencích pochychňávat tak si film užijete a venku z kina budete mít divný pocit. ()

xxSmoldaxx

Mám rád Vesnici a miluju Znamení. Bohužel se to s tímhle nedá srovnat. Nikdo z herců , a to ani Wahlberg , mě pořádně nepřesvědčili. Scénář místy hodně kolabuje. Nejslabší Shyamalan, přesto pořád slušný průměr. 62% ()

ashtangi

Kdyby to nenatočil Shyamalan, považovalo by se to za skvělý film, jenže od něj se stále nějak čeká víc. Já od něj víc nečekal a tak jsem nakonec byl mile překvapen. Zajímavé zvraty a dobře uvěřitelné. ()

kowalski

Mě se to líbilo. Připadá mi, že už je teď asi moderní říkat, že Shaymalanovy filmy jsou blbé. Mnohem poutavější a napínavější než žena ve vodě. Výborný nápad. Jen některé dialogy byly moc kostrbaté. ()

jorgus

pro me to neni zase takova katastrofa, jak se dalo po shlednuti zdejsiho hodnoceni ocekavat...asi to bude tim ze obecne mam tento typ filmu velmi rad:))i kdyz zde neni zasadni pointa, tak vetsina desivych scen opravdu prijemne mrazi a prijemne to utika..jen opravdu nechapu kam rozpocet 60 milionu USD se podel, kdyz jeto opravdu komorni drama o par hercich a sustici trave:) ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány