Film natočený podle skutečné události, vypráví o tvrdém střetu policie s aktivisty, kteří v roce 1999 přijeli do Seattlu aby protestovali proti zasedání Světové obchodní rady WTO... Proti desítkám tisíc demonstrantům, kteří vyšli do ulic, byla nasazena i národní garda a během pěti denní "civilní války" byl vyhlášen vyjímečný stav. (fandalehy)

JohnSmith

Dal bych tomuhle filmu i lepší hodnocení,jelikož je natočen velice slušně. Problém je v tom, že Townsend se rozhodl natočit polodokument dost neobjektivním pohledem a jeho propagace demonstrací a "boje" proti nadnárodním společnostem je do nebe volající. Dost mě to znechutilo. Townsend zřejmě netuší,co se na podobných demonstracích objevuje za individua a jen si vycucal příběh a nechal si odvyprávět pár báchorek o tom,jak jsou všichni aktivisti super a hodní a špatní jsou ti ostatní. Možná by se měl na nějakou demonstraci podívat ne jen skrz televizi. ()

Marek1991

Vzbura v Seatlli je špecifický film a v posledných asi 5 rokoch sa mi táto téma a záležitosti, do ktorých spadá tento film, stali jednými z kľúčových. Iste sa vám tento film môže zdať ako lacné uchopenie ťažkej témy, ktoré by pri mnohých súčasných režiséroch nedosiahlo ani dobrého filmu. Ja preto oceňujem, že je poňatý tak, aby z každého niečo bolo a nerozpitváva veci, lebo by zrejme určite pohorel. Nie som komunista ani kapitalista a preto mi posudzovanie týchto filmov na ľavicové, pravicové, anarchistické, konšpiračné, či označené inými nálepkami, nesedí. Súčasný systém je v tejto chvíli prežitok, priznajme si to. Je nastavený tak, aby tú zdanlivú spravodlivosť nastoľoval kapitál, prípadne rozhodnutia vlád. Samozrejme máme mnohé deformácie a ľudia stále umierajú hladom aj keď by ich bolo možné uživiť. Nepopieram, že možno čoskoro nastane stav, kde by už nebolo všetkých možné uživiť, ale to je a bude na ľuďoch, ako vedia spolunažívať a obetovať sa jeden pre druhého na zdanlivo ohraničenom priestore Zeme. Zatiaľ, ale berme ten stav, kde to možné je a napriek tomu sú mnohí znevýhodnení, lebo peniaze robia peniaze, nie každý sa narodil do prajúceho prostredia a sloboda prakticky nie je nikde, akurát môže byť vo vašej mysli, tú vám nemôžu len tak ľahko vziať. Samozrejme aj vymývanie mozgov existuje, nielen to televízne. WTO, MMF, Svetová banka, G8, Bilderberg group a iné organizácie nie sú nástrojmi demokracie, sú to nástroje moci, kde si rozdeľujú korisť a vymieňajú bábky, globalizujú svet a stanovujú mu pravidlá, aby raz bol jednotný a oni mu vládli. Avšak dokiaľ si nebude každý vládnuť sám, tak to môže dopadnúť Novým svetovým poriadkom, kde by skupina ľudí mala svoju planétu a hrala sa na najvyššieho. V súčasnosti bránia pokroku, všetko orientujú na biznis, na peniaze a tvoria svet pre netrváce pseudohodnoty. Táto akcia bola svojho času jedným z najdôležitejších vzoprení po dlhom čase zlu. Zvrhla sa k násiliu, no to aj veľa iných akcií, nie všetci sme Gándhí a niektorí ľudia ak už dôjde na demonštrácie siahnu aj po násilí, problém je však, že často nie sú schopní niečo zorganizovať a bojovať aj slušne proti zlu. Som síce zástanca mierumilovnej cesty, no aj Mahátma nabádal k boju a aktívnemu odporu, to však môže mať aj iné formy, ale musím uznať, že toto vyšlo a ľudia tu vyhrali, aj keď to malo dôsledky do budúcna. Dnes už elitári vôbec nehľadia na ľudí, takýto protest je už dnes priam nemožný. Bez ľútosti a hanby by všetkých pobili, možno aj zabili, či otrávili chemikáliami a doživotne vás sledovali a bránili vám v právach. Už existujú aj aj malé lietajúce prístroje v tvare komárov, ktoré pustia do davu, nielen provokatérov, či rozvracačov demonštrácií. Médiá sa nezmenili a manipulujú a dezinformujú, lebo nie sú slobodné a neriadia sa princípmi, ale riadia sa príkazmi majiteľov, nech už sú akékoľvek. Korporativizmus ovládol svet a práve preto som rád, že niektorí bojujú proti novodobým modlám. Tento film má veľa strihu, no je veľkým posolstvom pre ľudí, aby sa nevzdávali. Vôbec si nemyslím, žeby to bolo citové vydieranie, skôr sem zahrnuli paradoxnú a šokujúcu udalosť, či viac, aby sa ľudia zamysleli. Je to veľmi dôvtipné a je tam aj pár rozumných myšlienok, je to účelový film pre dobrú vec, aby sa ľudia nebáli vlád a organizácií, ale aby sa oni báli nás, my sme totiž demokracia. Uvedomte si, že už dnes máme systémy ako zdrojová ekonomika, existuje aj doplnok Venus project, v politike priama demokracia, ale aj iné systémy, ktoré sú spravodlivejšie a prijateľnejšie k planéte. Pre ľudí existujú projekty, ako všeobecný základný príjem, aby sa mohli rozvíjať a preto takýto film bolo treba, navyše paradoxne vznikol pred svetovou hospodárskou krízou. Tento film sa snažil zahrnúť rôzne ľudské osudy a paradoxy, aby ste to nevnímali čiernobielo, je veľmi príjemný a menej agresívny než napríklad V ako Vendeta, nie je to manipulatívny, či jednostranný film a paradoxne z časti americký a z časti nemecký, teda krajín, ktoré slobodné nie sú a sú strojcami špekulatívnej globalizácie. Film som pozeral v češtine, no neodporúčam ho v nej, nepáčil sa mi, ale keďže som ho nevidel v origináli, neviem posúdiť, či je v nej znesiteľný, mne sa však páčil, možno som príliš subjektívny, no je tu odkaz, posolstvo a najmä zaujímavý film inšpirovaný realitou. () (méně) (více)

Aiax

Žijeme opravdu v Matrixu? Vidíme jen to, co máme vidět, slyšíme jen to, co máme slyšet a víme jen to, co spořádaní občané mají vědět? O co vůbec jde těm pošukům a vandalům, kteří každou chvíli protestují proti té "globulizaci" či co, rozbíjejí výklady a perou se s policisty? Neměli bychom je všechny pozavírat, ať je klid? A co vůbec mají proti Světové obchodní organizaci, OSN, EU a dalším bohulibým celkům. Vždyť to jsou všechno demokratická společenství, která napomáhají svobodnému obchodu, přátelské spolupráci a šíření míru a lásky na celém světě, no ne? Nebo to tak alespoň tvrdí z televize naši politici a ti to s námi vždycky myslí dobře a nikdy nelžou a basta. Problém vyřešen, mámo, přepni na Ordinaci v růžové zahradě. ()

Chermy

Nejsem si jistý, dalo-li se to natočit lépe. Přesto, jako film nepříliž výrazné(téměř žádný z herců neměl moc co hrát). Jako výpověď o dnešním světě, velice záslužné. Je nám předloženo, že světu vládnou bohatí. Což není nic nového. Ovšem mnohem důležitější je důraz, který film klade na to, že s tím příliž neuděláme. Můžeme se protestně postavit před vchod, kde se má uskutečnit sraz lidí, se kterými nesouhlasím, ale dostanu za to slzákem do očí a obuškem do hlavy.....ač je protestování v demokracii "povoléné"......tak si pak vyberte:-). To že se najde mezi protestujícími banda hovad, kteří si přišli jen něco rozbít a mezi policií pár sadistů, to už holt patří k lidské povaze......ale skutečnost, že můžeme povětšinou jen bezmocně přihlížet rozhodnutím těch co mají peníze, je trochu znepokojující. A proto je moc dobře, že to někdo natočil! ()

4daPeace

Verdikt: Strhující a poutavé! Silné téma, emoce a scénář, který napsal nejlepší scénarista na světě - život sám. Když se k tomu přidá dobrá práce režiséra, který nechá volně plynout děj přičemž vyniká výborné herecké obsazení, vznikne obvykle film, který mi kápne do filmové duše. Jako tentokrát. ()

• Šéfem policie během demonstrací proti konferenci WTO byl v Seattlu Norm Stamper, na základě dramatických událostí ale na svou funkci krátce poté rezignoval. Starosta města Paul Schell opustil své křeslo až v roce 2001 v řádných městských volbách, události kolem konference a nezvládnutá bezpečnostní situace se ale na jeho porážce s Gregem NIckelsem podle odborníků velkou měrou podepsaly. (curfew77)
  • Radnice v Seattlu musela v průběhu příštích několika let čelit téměř 150 žalobám od lidí uvržených do vazby za protesty odehrávající se mimo zakázanou zónu, tedy v oblasti, kde byly demonstrace povoleny. Vyplatila jim na dohodách odškodné v celkové výši přibližně 250 tisíc dolarů. Ve prospěch těchto demonstrantů se v roce 2007 vyjádřila také federální porota, která konstatovala, že městská rada narušila jedno ze základních ústavních práv tím, že protestující zatkla bez udání důvodu či důkazního materiálu. (curfew77)
  • New York Magazín nazval film triumfem, mezitím co kritik Roger Ebert z Chicago Sun-Times film zkritizoval a prohlásil o něm, že není ani dokumentární ani drama, ale pouze něco podobného a přirovnal ho k politicky laděným filmům, jako je Medium Cool (1969). (Shley)