Během jednoho úplně obyčejného dne se nepříčetný muž vřítil do Los Angeleské restaurace a začal jen tak střílet po přítomných zákaznících. Ti kteří unikli smrti, byli samozřejmě hluboce zasaženi. Ovšem každý z nich se s tím vyrovnává trochu jinak: mladičká Anne Hagen (Dakota Fanningová) se díky vyprávění její verze události stane ve škole populární; její kamarád Jimmy Jaspersen (Josh Hutcherson) se uzavře před světem a přestane mluvit; servírka Carla Davenport (Kate Beckinsaleová) začne zanedbávat své dítě a prožije několik vulgárních vztahů; Dr. Bruce Laraby (Guy Pearce) ztratí své sebevědomí a zkouší experimentální léčbu; a chorobný gambler Charlie Archenault (Forest Whitaker) věří, že bude mít štěstí ve hře a vsadí všechny své peníze, bohužel má smůlu. (HBO Europe)

Estrellita

Absolutně nechápu, co mělo tohle znamenat. Tak ploché, tak nudné, tak suché... Jenom jediná scéna obsahovala emoce - když se ten chlápek na konci počural strachy. Ale jednu hvězdičku dám, Dakota totiž tu svoji bláznivou a děsně špatně napsanou roli zvládla - ostatně jako zvládla zatím všechno. 10% ()

markuc

Tohle byl jeden z nejslabsich filmu posledni doby (co jsem videl, kdyz nepocitam tech par experimentu z 44.KVMFF). Tema zni zajimave, ale zpracovani dost pokulhava - hlavne je vse dulezite receno jiz na zacatku a behem filmu se vlastne nic nedeje, nic se nemeni, zadny vyvoj postav, zadna zapletka, plytkost. ()

Týnkaa

Zvláštní film s ne moc průhledným koncem, který ovšem dá celému filmu smysl a všechno najednou tak nějak zapadá... Dobrý film... ()

Gothar

Pre mna to bol dokonale priemerny film. Ak by odo mna niekto chcel tip na slusnu dramu, po ktorej nebude zdeptany este 2 dni, ale zaroven si nepovie, ze to bola blbost, tak mu odporucim Okridlene bytosti. Pozeralo sa to dobre, ale dej bol uz aspon od polovice filmu lahko predvidatelny, jednoducho priemer z ktoreho vyraznejsie vycnievaju iba herecke vykony. ()

Pavlínka9

Pravda je někdy dost krutá a je na každém, jak se s ní smíří...Závěrečná scéna "pod stolem" mě ohromila a ukázala, že přijmout realitu je někdy dost těžké. Výkony všech herců jsou přesvědčivé, prostředí reálné a příběh - ze života, na němž lze dobře ukázat, co se může stát vlivem jednoho člověka a jeho rozhodnutí. ()

venison

Naprosto průměrný snímek, na který po závěrečných titulcích hned zapomenete. Film slibuje příběh o tom, jak se oběti násilného činu vyrovnávají se situací poté. Ve skutečnosti vypráví spíš příběhy jednotlivců bez návaznosti na případ vraždy. Postavy jsou nepřesvědčivé a co hůř i nezajímavé.. Pustila jsem si to v podstatě jen kvůli Dakotě, abych si doplnila její filmografii.. ()

skretik

Silný a tvrdý začiatok, pomaly plynúc retrospektíva prelínajúca sa s realitou, pôsobivá hudba. Príbeh zložený z menších príbehov... hlavne o fanatizme a jeho podobách, ktoré sa začali prejavovať ako dôsledok traumy... Niečím (asi atmosférou, hudbou...) mi to pripomína film Road to perdition. Zaujímavý film, ktorý sa dobre rozbiehal.. ale na konci stratil svoju silu... už tam bolo toho trocha príliš a ten koniec to naozaj zabil... škoda. ()

Blue.Poison

Trochu zklamání. Asi jsem už moc náročný divák, ale čekala jsem od toho víc. Navíc existuje mnoho filmů, které podobnou tematiku dokáží zobrazit tak...tak nějak procítěněji. ()

Guzo

Zajímavý pohled na následky jednoho zločinu, který ale trpí stejnou neduhou jako třeba Úhel pohledu (těch "flashbacků" je tam pak už prostě moc a diváka spíš časem otravují). Některé momenty ve scénáři mi taky připadají takové nemastné neslané a každý si tu asi najde tu svojí dějovou linii, která mu sedne nejvíc a zbytek je jenom taková kulisa.. Herci tu hrají na vysoké úrovni, to ale asi neni divu, když člověk koukne na ta jména.. ()

Hruzi

Výborné výkony, výborné a originální téma, skvělá hudba a i přesto jsem trochu na pochybách. Chování některých mi připadá nepřirozené. Třeba Kate Beckinsale nebo Guy Pearce. Matka, která se má pokaždé o koho opřít hledá útěchu jinde? Proč?! Chlapec, který mohl pomoct dívce (kamarádce) a místo toho chce, aby věřila, že její otec umřel jako srab a že ona sama je srab? Za to Forest Whitaker hrál velice zajímavou postavu. Muž, který nevěří v Boha nebo náhodu, ale věří, že má štěstí. Anne Hagen je také zajímavá postava, která propabla náboženství a v hrdinství svého otce, idkyž si ho vymyslela a Dakota je správná volba pro tuto postavu. 3 a půl hvězdičky, tak bych to schrnul... ()

BMAJTZ

Bylo to někde na půli cesty. Opravdu oceňuji snahu ukázat vliv jedné události na naše životy, jen si nemyslím, že zrovna takhle by to vypadalo. Pominu ovšem své předsudky a řeknu, že tuto rovinu to zvládlo dobře. Je mi trochu líto těch nezodpovězených otázek kterých se po celý film nashromáždila velká hromada. Mno a potom tak trochu nevyužitý potenciál mého oblíbence Foresta. Každopádně zahráno výborně a atmosféra taky ok, ale víc jak na 3 to fakt není, protože povětšínou vás nemá ani nic moc co bavit. Jak říkám kromě zápletky s kasínem tomuhle filmu chybí něco co by vás u filmu mělo vážně udržet. ()

sedm.1

Neznámé,nedoceněné,ale především opravdu výborné drama,které se snaží být skutečné,emocionální a funguje to tu.Navíc je skvěle obsazené,takže je to hodně povedený úder mezi oči.Tyto psycholgické hry se častokrát vymikají autorům z ruky,neboť se snaží hrát na víc,než na co mají,ale tomuto poklidnému a přitom však zároveň velice údernému stylu Okřídlených bytostí to nehrozí.Osudy všech zúčastněných ústřední tragédií jsou zde zobrazeny naprosto rozdílně,ale vesměs jsou strhující a zajímavé.Možná bych vytknul jen finální se vyrovnání s minulostí,čekal jsem s ohledem na předešlé dění daleko emocionálnější nářez a možná i více dotažené,prostě větší tlačení na pilu,přesto je tento snímek ale důslednou a neokoukanou sondou do nitra mnoha postav a jejich charakterů a přinesl mi hluboký zážitek. ()

jondoe

Velmi zvlastny film. Namet je velmi zaujimavy a v terajsej dobe velmi aktualny. Zaciatok ma velmi zaujal, ale akonalhle sa film dostava k postavam tak ma zacal nudit. Mozno preto, ze tych postav je v tomto filme privela a vacsina vyznie tak trosku do prazdna. Pri prvom pozerani som to vipol, lebo ma to strasne nudilo. Na druhy den som sa rozhodol, ze si to predca len dopozeram a nakoniec som rad, ze som tak urobil. Na tuto temu som este ziadny film nevidel a aj ked ma film vela nedostatkov predca mu len tie preimerne tri hviezdicky dam aj ked som v tomto pripade cakal ovela viac. Plejada vynikajucich hercov, ktorymi tento film disponuje hra vyborne, len je trosku skoda toho spracovania. Verim, ze nejaky slusny scenarista este pride z touto temou a prinesie o nieco lepsi pribeh, pretoze toto nie az tak uplne vyslo. ()

Pavlík

03. 11. 2011 (340.); sice snímek konči trochu pozitivně, ale co zažili aktéři střelby je pro mě těžko pochopitelné ()

Hanys_

Na papíře jsou známá jména a silný příběh, v reálu to ale byla neskutečně protrpěná hodina a půl...2/10 ()

Prochy38

Moc jsem to nepochopil. Teda pochopil jsem o co filmu šlo, ale když se podívám, co za hvězdy tam hraje, čekal jsem neskutečné drama obdivuhodné výkony. Ale... jako lehké zklamání. Všichni se tak moc snaží, až se tomu nedá věřit. Film na to, jak má mávat emocemi, je pro mě naprosto studený, stejně jako výkony většiny herců. Škoda, hrozná škoda. Kdo zde pro mě lehce vyčnívá je, kupodivu, K. Hutcherson. Fakt škoda, protože námět je perfektní a dost originální. ()

sona123

Zbytečně zdlouhavé...pořád se vrací pohled na F. Whitakera, jak sedí v bistru, když kolem střílí šílený vrah...A koukáme na to, jak se každý z očitých svědků a přeživších zároveň s tragédií vyrovnává. Jaksi mi to ale nedává smysl, přijde mi to samoúčelné, nebo jsem jednodušší a potřebuji více "po lopatě" vysvětlit. Každopádně Dakota je neskutečně báječné, klobouk dolů. Mít to kratší stopáž, dala bych i hvězdičky čtyři, takhle hodnotím jako průměrný film. Ale není špatné jej vidět. ()

Lovely.Bones

Lehké zklamání. Bohužel, hodně jsem se na tento film těšil. Čekal jsem opravdovou bombu. Dostal jsem průměrné televizní drama s nevyužitým potenciálem herců (oscarový Forest Whitaker a hromada populárních herců) a skvělou ideou. Mám rád typy filmu, kde vidíme osudy několika postav, které jsou něčím spojeni. Dojem mi ovšem nejvíc kazila ta neskutečná televisnost. Ale, má to hodinu a půl a zajímavý příběh. Pokud překousnete tu televisnost a nebudete toho moc očekávat, tak to stojí za zkouknutí ;-) ()