Averyho jediným životním potěšením byl jeho čtrnáct let starý nejlepší přítel člověka, pes Red. Pak mu ho zpovykaní výrostci zabili. A tím rozpoutali pomstychtivou bouři. V hlavní roli Brian Cox.Avery Allan Ludlow, veterán z války v Koreji s ošklivými vzpomínkami, žije životem stárnoucího samotáře v malém venkovském městečku, kde provozuje svůj obchůdek s nářadím. Od svého okolí nic nežádá, o pozornost nestojí, jen si chce sem tam v klidu vyrazit na ryby se svým věrným přítelem, čtrnáctiletým psem Redem. Víc nic. Právě během jednoho takového výletu se ale stane zbytečná a krutá tragédie, jejíž obětí je právě Red. Tři dospívající mladíci ho zcela bez rozmyslu odstřelí brokovnicí. Bolestí zdrcený Ave nakonec s pomocí místního novináře vypátrá viníky a žádá spravedlnost, ale jak městské autority, tak rodiče výrostků a sami teenageři se mu jen vysmívají. A tím podněcují skrytý plamen, který již dlouho nezahořel, ale i tak je stále stejně nebezpečný. Avery ví, co je právo. Ale také zná význam slova pomsta. V dramatickém thrilleru Trygvea Allistera Diesena a Luckyho McKeeho mu charismatickou tvář propůjčil skotský držitel cen Emmy a BAFTA Brian Cox. (oficiální text distributora)

char_t

Jeden z těch filmů, které si tak pomalu plynou, plynou, pak skončí, a člověku po nich zůstane taková hořká chuť na jazyku... Ale hořká v dobrém. Skvělé obsazení. Zajímavé komentáře: Molly ()

Nail

Námět filmu je dobrý, ale zpracování pro mě bylo dost nudné a zdlouhavé skoro bez jakékoliv akce. Když jsem si četl oficiální text distributora " Avery ví, co je právo. Ale také zná význam slova pomsta." čekal jsem nějakou pomstu - akci, ale kde nic tu nic. Zda byla pomsta neustálé chození za viníky a domáhání se po 20 pravdy. Nevim no. V Grand Torinu, filmu tomuto trochu podobný, sice taky nebyla pořádná akce, ale natočené to bylo mnohem lépe. ()

adekcz

Velmi sugestivní příběh o muži, kterému banda puberťáků popravila psa. Majitel se mstí velmi prostě, ale o to působivěji. Bez známky vzteku, pouze s lítostí a stezkem, se snaží najít spravedlnost, kterou mu nikdo nechce dát. Vytrvale se snaží o správné, ale stejně vytrvale mu je v tom bráněno. Nechtěl, aby viníkům bylo lhostejné co udělali, snažil se, aby projevili aspoň minimální lítost. A nakonec se mu to povedlo, za pomoci střelce samotného a jeho agrestivity, ale hlavně za příliš velkou cenu. ()

Lichty

Tak mám pocit, že tady někdo tak hrozně dlouho uchcával kerosin (buď režiséři, scénáristi nebo neškodní herci), až jsem z toho nesnesitelnýho smradu začal nenávidět starý čokly. ()

Uhura

Tady si někdo buď chtěl hrát na Eastwooda a jeho Gran Torino, nebo přišel na to, že dát dohromady staříka v klobouku, jeho psa a jeho skromnou obživu v podobě malého obchůdku je nejlepší recept na "komorní drama", anebo prostě jenom neuměl. Výsledkem je patetický příběh, kdy je vám sice chtě nechtě hlavní hrdina sympatický, ale je to spíš hercem jako takovým, než dobře rozepsaným charakterem. Chvílemi je vykreslení staříkových osudů dokonce směšné, jako například v dramatické chvíli líčení osudu jeho manželky a dětí, kdy už už čekáte finále příběhu, ale pokaždé se přihodí ještě nějaká ta tragédie navíc. V takovém duchu je ostatně celý film, a když přijde závěrečný patos, je člověk docela rád, že to má za sebou. ()

Looka

65% Zpočátku mi nebyl dědek vůbec sympatickej a ani jsem mu moc nefandil. Vývojem událostí jsem, ale najednou zjistil, že mu nevědomky držím palce. Asi za to mohl excelentní Sizemorův záporák s šik blond přelivem. ()

Alouette

Hodně silný příběh muže (skvělý Brian Cox), kterému mladej, rozcapenej fracek jen tak zastřelí psa, který pro starého pána neznamenal jen domácího mazlíka, ale podstatnou část života.Starej vitální pán to ale jen tak nenechá! Film jsem si pustil namátkově na HBO dnes dopoledne a byl tak dobrý, že na něj myslím ještě teď večer... ()

DJ Kritik

Na svete sú ľudia, ktorí musia niekomu neustále ubližovať. Dôvod si vždy nájdu. V tomto filme vidíme len špičku ľadovca toho, s čím sa neustále každý z nás stretáva. V tomto príbehu sme svedkami toho, ako sa hl. hrdina, ktorý je poznačený svojou osobnou tragédiou snaží dovolať spravodlivosti za spôsobenú krivdu. Nechce odplatu, chce len, aby ten ktorý zlo spôsobil videl, že ostatní ľudia a najmä tí, ktorí sú mu najbližší mu povedali, že nekoná správne. Ale tak ako v živote ani v tomto filme to nepôjde tak jednoducho. Krásny záber, ktorým je vyjadrený celý vzťah hlavného hrdinu je keď podá misku s granulami pre šteniatko a jemne ho pohladí. Akcia: ** Reálnosť:**** Vtiahnutie do deja:**** ()

pekas

Smutný film o moci peněz a těžkému boji za spravedlnost. Jo a taky o výchově, samozřejmě. Asi nenaplní kina davy diváků, ale solidní podívaná to rozhodně je. Taková akurátní čtyřka i za ten celkem pozitivní konec. ()

Solverino

Slibný začátek, dost nudný prostředek a "happy end" - celkem slušný průměr - líto mi bylo jen toho psa, všichni ostatní zasloužili zastřelit hned na začátku :) ()

Dzony

První půlka skvělá. Výborně ztvárněná a zahraná role "fracka" (Noel Fisher), ten byl na "zabití". Ale druhá půlka od vyprávění o rodinné tragédii bylo vše "přitažené za vlasy". ()

Mamlas

Pochválit jde dobrý námět o starém pánovi, kterému zabili psa a on chce spravedlnost. Konec pozitiv. Realizace je velmi mizerná. Taková extra laciná, unylá inscenace, při níž máte pocit, že koukáte na ten nejslabší brak. Typické HBO. (15%) ()

jack_scott

Vynikající komorní drama. Super režie,scénář, a hlavně herecký výkon Briana Coxe je famozní...Snímek je klasickým příkladem filmu "ze staré školy", filmu jak má být. Komorní dramata se už tolik nenosí, a tak je snímek vynikajícím zpestřením všedního filmového roku. Jednoznačně doporučuji! ***** ()

bobin

Kdo má rád psy a je starší ročník , tak toho to mohutně osloví . Urputnost starého člověka , který se bije za pravdu a nenechává se odradit zákeřnými praktikami Vás mimořádně zaujme . Právem zdejší hodnocení nejdou pod 3 hvězdičky . K úplnému hvězdněmu ohodnocení chybí jen poněkud pomalejší tempo vyprávění . ()

CrazymanM

Dobrej film,pár věcí je tam přehnaných,ale jako celek příjemný zážitek.Ve skutečném životě to takhle nechodí,tak aspoň v tom filmu rád vidím,když hajzlové dostanou od slušných lidí na prdel. ()

route60

Když mladý frajerský blbec nasere tohodle starého pána tak musí počítat že mu to neprojde jen tak, Red výborný a v České republice bohužel neprávem opomíjený film se skvělím Brianem Coxem a Tomem Sizemorem. ()

aggatka

Neverila som že film v ktorom zabijú dedovi psa a on baží po spravodlivosti, ma tak dostane. Je to chytľavá dráma, ktorá vás namotá až do konca a udrží vašu pozornosť...velmi pekné. ()