Averyho jediným životním potěšením byl jeho čtrnáct let starý nejlepší přítel člověka, pes Red. Pak mu ho zpovykaní výrostci zabili. A tím rozpoutali pomstychtivou bouři. V hlavní roli Brian Cox.Avery Allan Ludlow, veterán z války v Koreji s ošklivými vzpomínkami, žije životem stárnoucího samotáře v malém venkovském městečku, kde provozuje svůj obchůdek s nářadím. Od svého okolí nic nežádá, o pozornost nestojí, jen si chce sem tam v klidu vyrazit na ryby se svým věrným přítelem, čtrnáctiletým psem Redem. Víc nic. Právě během jednoho takového výletu se ale stane zbytečná a krutá tragédie, jejíž obětí je právě Red. Tři dospívající mladíci ho zcela bez rozmyslu odstřelí brokovnicí. Bolestí zdrcený Ave nakonec s pomocí místního novináře vypátrá viníky a žádá spravedlnost, ale jak městské autority, tak rodiče výrostků a sami teenageři se mu jen vysmívají. A tím podněcují skrytý plamen, který již dlouho nezahořel, ale i tak je stále stejně nebezpečný. Avery ví, co je právo. Ale také zná význam slova pomsta. V dramatickém thrilleru Trygvea Allistera Diesena a Luckyho McKeeho mu charismatickou tvář propůjčil skotský držitel cen Emmy a BAFTA Brian Cox. (oficiální text distributora)

gu-staff

Ta scéna, od který se to celý odvíjí, mi doslova zvedla žaludek. Bastard zkurvenej. Tohle nikdo, kdo má psa (a má ho rád), nepochopí. Potom jsem si celej film přál jenom jedno. A na konci jsem se dočkal. ()

veverysiak

Zaujímavé je, že ten príbeh plynie pomaly ako Níl, ale zároveň je taký mohutný a silný, nie je to klasické akčné pozeranie, a predsa od začiatku do konca zaujme a dokáže človeka pekne vtiahnuť do deja, Brian Cox je skvelý, niekedy som mal pocit, že ani nehral, že to bol on, že z takmer ničotného minima vykúzlil dokonalé maximum, toto je vzor ako z okukaných tém urobiť niečo pútavé a zaujímavé, takže 85%. ()

brasek

Naivná dráma, pomalo sa vlečúci príbeh, slabučké minimálne napätie a akcia ako zo zlého westernu... starý dedko skoro ako nezničiteľný pomstou posadnutý maniak. Max. 1* s sprižmúrenými očami ak zabudnem, že som sa vlastne viac nudil... ()

david666

Pokud by měl film větší spád a větší prokreslení postav zasloužil by si i 4*. Takto je to někde mezi. I když téměř celý příběh je víceméně k uvěření, poslední čin hlavního hrdiny, kterým odstartoval očekávané finále jsem moc nepochopil a připadal mi, že už se nevědělo kam a spícjlo se to horkou jehlou. ()

frenkie

Fim o tom, že Spravedlnost má někdy oči zavázány ne páskou, ale ostnatým drátem a ještě třemi ručníky. Je tu však voják v penzi, který to tak nehodá nechat a z buldočí vytrvalostí se snaží, aby Spravedlnost prohlédla. Nakonec se tak stane, ale za cenu až příliš velkou. Pomalý, ale velmi působivý snímek s výborným Brianem Coxem a správně nadutým a arogantním Tomem Sizemorem. V malé roli táty jednoho z chlapců se mihne i Robert "Freddy Krueger" Englund. ()

alcaim

V hlavní roli skvělý Brian Cox. Jednoduchá dějová linie, napínavý gradující závěr. Skvěle jsem se bavil. ()

Chlo0opek

První polovina naprosto skvělá, kdy se na nic nečeká a hned se jde do akce. Druhá polovina bohužel trochu zklamala svým řekněme víc násilným rozuzlením, než by se mně na tento film líbilo. Přece jen se děj do té doby nese v duchu naprosté slušnosti a pak se to trochu zlomí. Ale když zprůměrujem 1. a 2. půlku, tak nám stejně vyjdou pěkný 4* A neříkám to často, ale Alois Švehlík v dabingu zněl lepe, než samotný Brian Cox - taková obdoba De Funés - Filipovský :) ()

Fondak

POMO, souhlasím s Tebou. Nezávisle na Tobě mi po pár minutách filmu taky přišel na mysl film Gran Torinu. Torino je řekl bych ještě kvalitativně o kus dál, ale Red není vůbec špatný film. ()

Accuphose

Tohle se mi bude blbě hodnotit, ten film je určitě neortodoxní, možná něco jako Vykoupení z vězncice Shawshank. Ale ten je brutálně nadhodnocenej. Tady je to malinko komornější, ale opět některé zvraty působí dost nevěrohodně. Dostanete něco jiného, než čekáte. A ačkoliv to nebyl zrovna můj šálek čaje, tak v rámci pojetí to nesklouzlo někam, kam nemělo. Slabší 3* ()

MartinNewman

Druhý film s názvem RED a zase paráda. Asi si kvůli té barvě začnu kupovat Ferrari. Každopádně místo akční komedie tady máme tentokrát drama a to nutno podotknout že dobré drama. Film o tom jak to může dopadnout když si zbohatlý vidlák se zjevnou poruchou svého já, vychová dva stejně buranské syny, které vedl k úctě ke své osobě zjevně tyranským způsobem a tito pazdráti se poté rozhodnou zabít psa hodnému staršímu pánovy co si jen chtěl zachytat ryby. Film se táhne v pomalém tempu, doprovázen fajn jižanskou hudbou, aby v závěru vygradoval k drsnějšímu finále. Je to oddychovka, není třeba od toho čekat pomstychtivou střílečku jako v případech Jasona Statného. Je to zejména herecký koncert pro Briana Coxe, který prostě hrát uměl a umí. Celkové obsazení které doplňují Coxe je solidní, včetně Toma Sizemora v roli vidláka, pro kterého to byl zřejmě jeho poslední slušný film a od té doby se plácá v takových hovnech, že kdyby někdo natočil akční film se Stevenem Seagalem a Roccem Sifredim spolu, tak si myslím že by to mělo větší šťávu. Nevětší překvapení pro mě bylo vidět Mr. Freddyho Kruegera Roberta Englunda, který spolu s Amandou Plummer tvořili skvělý manželský pár, co vypadali jakoby vzešli oba z incestu, nebo jeli deset let na Coxu. Co ten emerický zapadákov dokáže vytvořit je úlet. Film jako celek drží dobře pohromadě, kamera dokresluje Americký venkov, kde se čas vleče více než líně a člověk si film užívá, pokud má rád tento druh dramat.  Každopádně jako oddechovka na večer k lahvince vína doporučuji i když za 5 to pro mě není, ale za poctivé 4 určitě ano. ()

orangex

Film mal celkom dobru zápletku, ale nevyťažili z toho vela, nepresvedčivé až niekedy miestami naivné scény. dávam za 2 ()

sun.eagle

Nejdřív se mi film líbil jako oslava nezdolné lidské vůle po spravedlovosti, která se má týkat každého bez rozdílu postavení a obsahu peněženky. Boužel se po první zajímavé třetině se film láme a mě to přišlo jako natahovaná vata bez tempa, a když hlavní hrdina zabředne do minulosti a rozhovoří se o ní tak to film definitivně srazilo. Přesto to vypadalo že se stejně jako naš hrdnina zmátoří, ale konečné vyučtování film dodělalo. ()

JoudaCZ

Malé, až komorní drama, které je především o hodnotách a o tom, kam až jsme kvůli nim ochotni zajít. V druhém plánu, i když zřejmě neúmyslně, film vybízí k zamyšlení o přístupu Američanů k vlastnictví střelných zbraní - kolik z toho by se mohlo stát v Evropě? Jen škoda, že tvůrci zkoušeli nacpat film ještě více emocemi - nadbytečná, až lehce násilná, mi přišla Aveova "rodinná" vzpomínka, která film nikam neposouvala, a to štěně na konci jsme taky nemuseli vidět...:-) ()

nihiliste

Celkem dobrý film se zajímavým příběhem. Není zbytečně pomalý, naopak vše rychle plyne a nenechá vás moc čekat. Ovšem poslední cca půlhodina je podle mne nezvládnutá, jakoby tvůrcům došly nápady. Počínaje honičkou v jeepech, přes přestřelku v lese - to už mě přílíš nebavilo a hrozně mě iritovalo zbarvení obrazu do červena po někerých částech filmu. ()

McGuffin

Na konci příběhu má starý muž mladého bezejmenného psa a na začátku starého jménem Red. Kterého výstřelem z pušky rozmařile zabije mladík z trochu dobré rodiny. Starý muž chce po hlavě trochu dobré rodiny mladíkovu omluvu, a nakonec i uspěje. Háček je v tom, že Jack Ketchum v původní knize a scénárista Stephen Susco k ní dospějí až vyvražděním trochu dobré rodiny. Tím starému muži a publiku nastražili druhý háček; mělo cenu za tuto cenu o omluvu usilovat? Snadno se chytí kdo věří, že každý důsledek má svou vždy jen jednu příčinu. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()