Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

jojinecko

Výborný film, pútavý a zároveň "anti-hollywoodsky", realistický, s dobrými civilnými hercami. Páčila sa mi tá nejednoznačnosť a ambivalentnosť príbehu aj postáv, nič nebolo čierne alebo biele, všetko záviselo od uhla pohľadu, každý mal svoju pravdu a veľa vecí záviselo od rozvinutosti argumentačného slovníka. Veľa z konania hlavnej postavy osvetlil záver, prečo sa dokázala "zriecť" aj syna na úkor "tajného zdroja", takže skladačka do seba zapadla. Nie som právnik a neviem nakoľko je reálne prinútiť novinárov prezradiť svoj zdroj, ale hlavou mi vŕtalo, prečo sa takto netlačilo napr. na Bernsteina a Woodwarda. Ale podstatné je to, že príbeh má hlavu a pätu, napätie, psychológiu, inteligentné spracovanie+ sympaťáka Aldu:) ()

Snorlax

Málokdy se pointám amerických filmů podaří mi vyrazit dech. Drsné drama o novinářské cti si oprávněně uzurpovalo moji pozornost po celou dobu. A když se blížilo k finiši, stále méně jsem chápala to obrovské odhodlání Rachel Armstrongové. Pak následovalo „pic, bum, hotovo" a já jsem osiřela se zjevnou pointou a neodbytnou otázkou, jak je možné, že mi to nedošlo dřív. Tu se mi podařilo záhy zaplašit a zbyla jen úvaha, zda smí člověk obětovat vztahy se svými blízkými, aby ochránil někoho cizího. ()

Chrustyn

Neznámé, malé ale překvapivě povedené a poutavé drama o idealistické novinářce, která i za cenu ztráty rodinného života a uvěznění odmítá prozradit svůj kontakt, který jí dopomohl ke kontroverznímu článku. Skvělé herecké výkony v čele s poprvé hrající Kate Beckinsale, dusná atmosféra a zajímavé konečné překvapení, zajišťují více jak hodinu a půl kvalitní a napínavé zábavy. ()

*CARNIFEX*

Na tak závažnú tému, kedy si tvorcovia tohto filmu zobrali na paškál ohrozenie bezpečnosti amerického národa, nie veľmi vydarený snímok, ktorý by mal vyvolať nejaký mimoriadny pocit úzkosti, sklamania či zadosťučinenia zato, že jedna z novinárok obetuje vlastný život aby ochránia identitu svojho informátora. Určite si väčšina spomína na film "Pár správnych chlapov", ktorý mal na rozdiel od tohto filmu hĺbku a vážnosť. Divák miestami doslova prepadal pocitom, akoby sedel v súdnej sieni, či bol samotným "Tomom". A tu? Tu sa o tom debatuje takmer bez emócií, akoby rozoberali recept na nejakú oškvarkovú pomazánku. Za ďalšie, celkom nerozumiem tomu, o čom to tu "chlebodarca čsfd" píše. Právničina tu z 3/4 snímku nedostáva žiadny priestor. V samotnej súdnej sieni sa divák z celkovej stopáže ocitá maximálne 5 minút. Žiadne právnické kľučky ani nič podobné. Nebyť toho prekvapivého rozuzlenia, ktoré z časti napravilo reputáciu tohto snímku, neboli by to ani priemerné tri. ()

sharky

100% perfektní Nemám tomu filmu naprosto co vytknout, nemá jediné slabé místo. Obzvlášť závěrečná pointa je geniální. A tyhle lidi co se dokážou obetovat pro spravnou vec, budu vzdycky obdivovat. Sám jsme po jeho zhlédnutí zatoužil na pět minut bejt novinářem a to jsem po studiu žurnalistiky prohlásil, že to nikdy. ()

• Erica Van Doren (Vera Farmiga) je při výslechu napojena na detektor lži. Je podezřelá ze zalhání své pravé identity. Odborník přivolaný Rodem Luriem po natočení scény režisérovi řekl, že Vera Farmiga dokázala detektor obelhat. (D3VIL)
  • Floyd Abrams, ktorý vo filme hrá sudcu a je tiež považovaný za technického poradcu, je skutočným právnikom Americkej únie občianskych slobôd (ACLU), pre ktorú viedol súdne spory týkajúce sa práv prvého dodatku a národnej bezpečnosti, ktoré sú podobné tomu, čo je ústredným motívom filmu. (Arsenal83)

Časové pásmo bylo změněno