Herecká a manželská dvojice Nicholas Frame a Lillian Stanhopeová je v londýnském divadelním světě pojem. Oba se spolu pokoušejí o další úspěch v klasickém Shakespearově dramatu Macbeth. Dostanou se však do sporu s divadelním producentem Rogerem Havershamem – a během ostřejší roztržky jej Lillian náhodou usmrtí. Manželé odvezou Havershamovo tělo do producentova domu a vyrobí falešné stopy, aby vše vypadalo jako nešťastná smrt vlastním přičiněním. Tou dobou však na návštěvu Scotland Yardu přijíždí americký detektiv poručík Columbo. A na rozdíl od londýnského kolegy, vyšetřovatele Williama Durka, má na oba herce několik všetečných otázek... (Česká televize)

Gothard

Díl, který nepovažuji za příliš vydařený. Snaha o inovaci zavádí Columba do Londýna, a když už je tady, tak samozřejmě musí vyšetřovat něco, co souvisí s anglickými reáliemi - příprava shakespearovského představení a osobní problémy jeho protagonistů se zdál být dobrý nápad (asi by bylo divné, kdyby detektiv v Anglii řešil třeba ukradený recept na špagety). Ale celé je to nedotažené, herci hodně přehrávají, snaha o vtipnost si místy podává ruce s trapností, pointa žádná sláva. ()

Tominni

Trochu netradiční díl, kde se Colombo ocitá v Londýně, aby pomohl objasnit smrt Sira Havershama. Začíná to sice ztrátou kufru na letišti, zaujetím pro královskou gardu, ale pak už to je starý dobrý Colombo, jen ten malý podvůdek s perlou na konci je tak trochu navíc, ale co se dá dělat, když proti němu stojí dvojice výborných herců...... ()

Jehan

Prima ptákovina ve stylových britských kulisách tehdy ještě pořád staré dobré Anglie. Výborné obsazení. Jako lekce dobového britského designu prostě k nezaplacení. ()

Bbbulanek

Bohužel mi zde vadí ta přiznaná nešikovnost dvou hlavních hrdinů, se kterými zkrátka z žádného důvodu nemohu sympatizovat, jako je to u jiných úžasných Columbových padouchů. Díl se podle mě trochu táhne, a proto je pro mě jeden z cca 5 těch slabších. 60% ()

PeteBuck

Parádna časť s príchuťou shakespearovského divadla. Bomba. Dvojka vrahov, ktorí teda popri Columbovi neskutočne váleli. Myslím herecky. Veľmi sa mi páčilo, keď sa superintendant Dirk zamýšľa, kto bol asi najlepší detektív v histórii Scotland Yardu. A odpoveď? Sherlock Holmes. To som sa fakt smial. Dať Columba do londýnskeho prostredia malo fantastickú atmosféru, ktorú v žiadnom prípade neuvidíme. Túto časť mám fakt rád. Jeden z prípadov, kde Columbo pomocou menšej pasce dotiahne zločinca k priznaniu. ()

blatouchm

Pat a Mat. Nikdo nic neví, takže nejdřív na sebe upoutají pozornost naprosto stupidním nápadem s nevrácenou knihou. 10x se vrací na místo činu. Pak se kvůli deštníku zamotají do další vraždy a Columba přivedou k zásadnímu zlomu. ()