Slavný fotograf Paul Galesko miluje svou asistentku Lornu, avšak žije pod vlivem věčně sekýrující manželky Frances. Aby se vrátil ke svobodnému životu, připraví rafinovanou vraždu – manželku unese a zavraždí, přičemž nastrojí stopy tak, aby vedly k jeho novému asistentovi, čerstvě propuštěnému trestanci. Jednou z oněch stop je i fotografie unesené Frances, na které jsou vidět hodiny s časem pořízení snímku. Tento důkaz o Paulově nevině však obstojí jen do chvíle, kdy se poručík Columbo poučí o některých fotografických fintách... (Česká televize)

d-fens

mať za ženu takú fúriu, urobím to isté ako ten vrah :) Ten bol mimochodom jeden z najsympatickejších z celej columbovskej série. Škoda toho usvedčenia, ktoré mne proste nesadlo. Ale Columbo v útulku pre bezdomovcov to zase vynahradí - ten starý baloňák proste treba vymeniť :) ()

dyfur

..... jedna z najlepších častí....tá ktorá mi ostala v pamäti od prvého pozretia....vpravo je vľavo a opačne ....biele je tmavé a opačne...to sú záhady negatívu :))) ()

otík

Columbo opět zabodoval - tentokrát dokonce s fotografováním, ve kterém si určitě nebyl tak jistý. Ale umí se správně ptát, dobře se dívat a také se nebojí něco přiučit. Dobrý, zajímavý a tak nějak klasický díl. ()

Master19

Tento díl Columba je opravdu vyšperkovaný. Nechybí tomu nic a závěr je naprosto typický - Columbo ze sebe naoko udělá úplného hlupáka, čímž pachatel ztráceje obavu z odhalení udělá fatální chybu... ()

šerminator

Moc pekné a vtipné scény - Colombo v utulku pro bezdomovce (nejdeme vam nejake pekne ciste šaty) a s inspektorem autoškoly (bezpečnostni pasy? ony jsou povinne??? ). Vrahem je umelecky fotograf, proto se colombo zameri na fotografovani, coz mu moc nejde. Ovsem usvedceni v samotnem zaveru je opravdu strhujici, jedno z nejlepsich. ()

Autogram

Na niekoľko epizód sa Columbo zameral na vraždy manželiek a nikdy nezapochybuje o tom, že prvým podozrivým je vždy manžel. Zvlášť, keď je poruke fešná asistentka. Tá ale nepredstavuje dôkaz viny, ten je nerafičený premyslene, len sa mi nezdá, že by pred súdom obstál. O to ale nejde, ide o pobavenie, prekvapenie a využitie svojského Columbovho zjavu a zjavu jeho auta, čo sa v epizóde využije naplno. –––– Promiňte pane, tady vám to auto už nevezmou. –––– Tak manžel zastřelil únosce dřív, než zjistil, kde je jeho žena? –––– Tak vy teď pracujete v přestrojení. Ó, jste chytrý, poručíku! ()

Yardie

Velmi dobrý díl. Nadmíru chytrý vrah, i když v úvodu ho možná i jde chápat... :-) Každopádně vyšetřování má opět šťávu a dohání Columbo dohání svého soka k šílenství. Nakonec trošku slabší závěr, resp. postavený na vodě a náhodě, ale zase je to trošku změna. Za zmínku stojí rozhodně scéna z azylového domu - to byla si jeden z nejlepších vtípků ze všech dílů Columba. To jsem se fakt neskutečně posmál. Každopádně jeden z těch lepších dílů. není úplně TOP, ale jeden z těch lepších. Howgh! ()

waits

Výtečný díl. "Columbo: Tenhle kabát nosím už sedmým rokem. Jeptiška z charity: To je hrozné. Něco vám najdeme. Columbo: Prominte, madam, ale to je omyl. já jsem od policie. Jeptiška: Nevadí. My přivítáme každého. Columbo: Ale já vyšetřuji případ. Jeptiška: Ach tak. Pracujete v přestrojení." ()

Kolssteyn

Jeden z nejlepších dílů s Columbem. Poručík je vtipný během celého případu. Děj je situačně plně obsazený a dynamicky je využitá každá minuta, takže na nějaké prostoje zde už nezbyl čas. ()

kkarx

Další top díl, Dick Van Dyke patří k těm nejzapamatovatelnějším protivníkům Columba, pak tu máme poručíka, kterého si v útulku pro bezdomovce spletou s bezdomovcem, v autoškole z něho dostane učitel málem infarkt. :-) Prostě nutnost vidět. ()