Slavný fotograf Paul Galesko miluje svou asistentku Lornu, avšak žije pod vlivem věčně sekýrující manželky Frances. Aby se vrátil ke svobodnému životu, připraví rafinovanou vraždu – manželku unese a zavraždí, přičemž nastrojí stopy tak, aby vedly k jeho novému asistentovi, čerstvě propuštěnému trestanci. Jednou z oněch stop je i fotografie unesené Frances, na které jsou vidět hodiny s časem pořízení snímku. Tento důkaz o Paulově nevině však obstojí jen do chvíle, kdy se poručík Columbo poučí o některých fotografických fintách... (Česká televize)

d-fens

mať za ženu takú fúriu, urobím to isté ako ten vrah :) Ten bol mimochodom jeden z najsympatickejších z celej columbovskej série. Škoda toho usvedčenia, ktoré mne proste nesadlo. Ale Columbo v útulku pre bezdomovcov to zase vynahradí - ten starý baloňák proste treba vymeniť :) ()

dyfur

..... jedna z najlepších častí....tá ktorá mi ostala v pamäti od prvého pozretia....vpravo je vľavo a opačne ....biele je tmavé a opačne...to sú záhady negatívu :))) ()

otík

Columbo opět zabodoval - tentokrát dokonce s fotografováním, ve kterém si určitě nebyl tak jistý. Ale umí se správně ptát, dobře se dívat a také se nebojí něco přiučit. Dobrý, zajímavý a tak nějak klasický díl. ()

Master19

Tento díl Columba je opravdu vyšperkovaný. Nechybí tomu nic a závěr je naprosto typický - Columbo ze sebe naoko udělá úplného hlupáka, čímž pachatel ztráceje obavu z odhalení udělá fatální chybu... ()

šerminator

Moc pekné a vtipné scény - Colombo v utulku pro bezdomovce (nejdeme vam nejake pekne ciste šaty) a s inspektorem autoškoly (bezpečnostni pasy? ony jsou povinne??? ). Vrahem je umelecky fotograf, proto se colombo zameri na fotografovani, coz mu moc nejde. Ovsem usvedceni v samotnem zaveru je opravdu strhujici, jedno z nejlepsich. ()

Autogram

Na niekoľko epizód sa Columbo zameral na vraždy manželiek a nikdy nezapochybuje o tom, že prvým podozrivým je vždy manžel. Zvlášť, keď je poruke fešná asistentka. Tá ale nepredstavuje dôkaz viny, ten je nerafičený premyslene, len sa mi nezdá, že by pred súdom obstál. O to ale nejde, ide o pobavenie, prekvapenie a využitie svojského Columbovho zjavu a zjavu jeho auta, čo sa v epizóde využije naplno. –––– Promiňte pane, tady vám to auto už nevezmou. –––– Tak manžel zastřelil únosce dřív, než zjistil, kde je jeho žena? –––– Tak vy teď pracujete v přestrojení. Ó, jste chytrý, poručíku! ()

DocBrown

Kdysi byvaly doby, kdy autori dokazaly vymyslet poradny scenar, kdyz divak musel u televize premyslet, aby nevypadl z deje. Zatim jsem moc dilu nevidel, takze nemuzu srovnat, ale po tomhle paradnim dile jiste dalsi shlednu. Skvele zahrany vrah (i kdyz tu vrazdu jeho semetriky bych jeste pochopil) doplati na svoji deformaci povolanim. Poruciku, vy pracujete v prestrojeni ! 85% ()

Yardie

Velmi dobrý díl. Nadmíru chytrý vrah, i když v úvodu ho možná i jde chápat... :-) Každopádně vyšetřování má opět šťávu a dohání Columbo dohání svého soka k šílenství. Nakonec trošku slabší závěr, resp. postavený na vodě a náhodě, ale zase je to trošku změna. Za zmínku stojí rozhodně scéna z azylového domu - to byla si jeden z nejlepších vtípků ze všech dílů Columba. To jsem se fakt neskutečně posmál. Každopádně jeden z těch lepších dílů. není úplně TOP, ale jeden z těch lepších. Howgh! ()

waits

Výtečný díl. "Columbo: Tenhle kabát nosím už sedmým rokem. Jeptiška z charity: To je hrozné. Něco vám najdeme. Columbo: Prominte, madam, ale to je omyl. já jsem od policie. Jeptiška: Nevadí. My přivítáme každého. Columbo: Ale já vyšetřuji případ. Jeptiška: Ach tak. Pracujete v přestrojení." ()

Kolssteyn

Jeden z nejlepších dílů s Columbem. Poručík je vtipný během celého případu. Děj je situačně plně obsazený a dynamicky je využitá každá minuta, takže na nějaké prostoje zde už nezbyl čas. ()