Columbo

• Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Série(10) / Epizody(67)

Recenze uživatele Billie777 k tomuto seriálu (12)

Columbo (1971)

Starý dobrý sympaťák Colombo. Komu by se nemohl líbit? Seriálová klasika, kterou si čas od času večer pustím a krásně si u ní odpočinu. Už mám svojí hitparádu nejlepších, nebo spíš nejoblíbenějších dílů. No, Colombo je prostě frajer. :-) ()

Etuda v černém (1972) (S02E01)

Jeden z mých oblíbených dílů. Charismatický záporák, Columbův pes Pes (a první díl, kde se objeví) a hledání jeho jména a krásná klasická hudba tento díl zvedají ještě výš. ()

Labutí píseň (1974) (S03E07)

Columbo s asi nejsympatičtějším vrahem. ()

Předveď dokonalou vraždu (1978) (S07E03)

Další z nejlepších dílů, tentokrát s inteligentní a celkem sympatickou vražedkyní. ()

Vražda, kouř a stíny (1989) (S08E02)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Záporák byl sice nesympatický ale mě se líbil, přece nemusí být všichni vrazi nějací sympaťáci. Pro mě zajímavý, poutavý díl, bavil mě. A skvělá hudba. ()

Sex a ženatý detektiv (1989) (S08E03)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Navíc tu má Columbo i moc dobrou a navíc i velmi sympatickou protihráčku. Scény s tubou a s ruskou uklízečkou jsou perfektní a moc se mi tu líbí i hudba. :) ()

Vražda jako autoportrét (1989) (S09E01)

Nevím, čím to je, ale tohle je asi můj nejoblíbenější Columbo. Velmi dobrý bohémský záporák, navíc tu nechybí ani Columbův pes ani jeho žena (skutečná) a hlavně se mi líbí ta zvláštní atmosféra celého dílu. Opera, vila na pláži, italský bar, ciapinno... A asi to dělá také to přehrávaní snů zavražděné. Vzpomínám se, jak jsem se při tom jako malá hrozně bála a zároveň se mi to hrozně líbilo, prostě takový tajemný, zvláště pan muž s monoklem. A pak ta hudba! V tomto dílu se obzvlášť povedla! A obraz baru i Columbův portrét se mimochodem moc vydařil. :) "Všechno je skryté pod povrchem, hledáte smysl, který nikdy nenajdete." ()

Na programu vražda (1990) (S09E03)

Nevím čím to je ale tyhle novější díly se mi vždycky líbily nejvíc. Další z mých oblíbených dílů, velmi povedený a s výborným záporákem a spousty pěkných vtipných scén. ()

Columbo a vražda rockové hvězdy (1991) (S10E03)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, navíc s vtipnými scénkami, viz. japonec s bobulema nebo Columbo s mořskou pannou v akváriu. :) Super hlášky, skvělý konec a líbila se mi i úvodní píseň, kterou nazpívala Shera Danese, Falkova manželka. ()

Popel popelu (1998) (S10E12)

Můj oblíbený Columbo s mým oblíbeným vrahem. Patrick McGoohan byl vždy Columbův výborný protihráč. A další plus je to, že na začátku uslyšíte i trochu té naší domoviny a to A. Dvořáka. :) ()

Columbo má rád noční život (2003) (S10E14)

Není to sice ten klasický Columbo, jakého máme rádi ale čas neodvrátíš a je jasné, že musí být vidět, kdy byl díl natočený. Tohle je jeden z těch nejnovějších, je to znát ale mě to vůbec nevadí, to Columbovské kouzlo to má v sobě pořád a Columbo je tu pořád perfektní, jak byl vždycky. Navíc konec se moc povedl. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young