jorgus

priznavam...videl jsem jen prvni hodinu, ale vedel jsem ze to proste nedokoukam..neuveritelne barevny nudny film..:( ()

Chundys

Ale jo ono to bylo hezké :-)! Zase takové odreagování od různých s****k... A hopsající králík John byl, jak se to řekne! Ve filmu se vyhopsal až až.... ()

johnymdoe

Něco mezi Indiana Jonesem a Star Wars a mě se to nakonec upřímně líbilo. Chtěl bych být Tarkem a prostě..jo, šlo to, proč je to takový propadák fakt netuším, možná dík tomu celkem nudnému začátku, nepěkné(vysloveně škaredé) princezně a podivném přiskakování hlavního hrdiny :-D Ale druhá půlka byla opravdu hodně dobře koukatelná a myslím že tak na 75% se to hodnotit dá. ()

warrenur

Skoda. Prijemne a nerusene sa na tento film pozera mozno divakovi, ktory nevidel Avatara, ci Dunu. Pretoze prave ich scenar, dejove zvraty, domorody narod, ale i dusevnu premenu hrdinu tento film verne kopiruje. Triky su na velmi dobrej urovni, oko potesi i exoticke prostredie a ucho potesi velkolepa hudba. Pre mna vsak slabota. Naopak, potesil ma sympaticky "psicek". ()

Filty

Skvělý, takže John Carter ze sebe dělá super hustýho týpka na neznámé planetě mezi neznámími lidmi, zachrání ženu do které se okamžitě zamiluje a objetuje pro ni všechno, aniž by ji znal věděl cokoliv o jejich rase a jejich historii. Pro jistotu se ještě stane vládcem kdo ví čeho všeho a to jenom proto, že umí kurva vysoko skákat?! Sorry vole error. P.S. Pixar v efektech samozřejmě nezklamal. ()

KOZEL84 odpad!

Tak kluci od Disneyho zametají u Foxů a sou to kurevsky drahá košt'ata.Stantonovi by měl někdo určitě prošmejdit podlahu.Tohle už je nejspíš generálka na to,až kluci z HW začnou točit nepřerušené dvouhodinové záběry na čerstvá lejna (rozdíl pak bude už jen v tvaru barvě a konzistenci) a bude to stát půl miliardy (ale vydělá 2,takže fpoho!!).Ano,takhle by vypadal Avatar (který je podle patnáctiletých pro jedenáctileté) kdyby měl Jimmy 'šnorchl' chut¨' zase něco potopit a natočil ho v první třídě zvláštní školy.Furt ale slabota oproti pomateným šílencům,kteří blijou ''je to lepší než Star Wars''.A dost kurva!!! Jestlipak mamka ví o těch prasárnách co děláte na netu?!Je určitě zapotřebí hodně fantazie aby člověk vykradl výpravu z epizody 2 a vykopl Tarzanovu holku Jane na Geonosis (to víte,že to je Mars!).Já viděl Jonaha Hexe (bohužel sem na něj ještě nezapomněl),který se chce na Geonosis stát Králem Škorpionem.Akorát místo sympatického šutru (a hereckého boha proti tu tomu) tady hraje dřevo,oproti kterému je Pattinson opravdu na pipinky.Nuda vrcholí v polovině,kdy sem to už fakt nevydržel a šel radši na vzduch a jít na to do kina...a ne to je blbost.Když sem se pak (idiot!!) večer na ten kříž přibil znova a doprotrpěl i druhou polovinu,rozhodl sem se že vymaluju (to si ted' nedělám prdel,vymaloval),protože na takové vygrci ''direct to pec'' nemám čas.Další akční film bez akce,za to s dialogy,které člověk odpíská tak po dvaceti minutách.Oukejjůesej!!Jakože FastFive bylo tupé až to třískalo dveřma (od auta),ale byla to ZÁBAVNÁ AKČNÍ JÍZDA!!!! (jedniná poctivá za několik posledních let).A proč si totu někteří pletou s knižním klubem a hodnotí předlohu (nečet a nebudu) mi taky nějak není jasné.Naprosté dno kinematografie(nebo vrchol hollywoodské skládky roku 2012),které aspon' konečně taky zcela pozásluze propadlo.PS:A hlavně mi tu zas pozérci pište jak někdo potřebuje Amádea.Já pičovině roku jedna dva a Melanchonanii nenapral plnou palbu!Trapné až to bolí! ()

TaanStari

Asi jako kdyby zfetovaný Lucas točil Kovboje a Vetřelce. Typicky megalomanské kýčovité béčko bez jakýhkoliv intelektuálních ambic. Hodně drahá pohádka o řád převyšující filmy podobného ražení. Ovšem nejlepší byl "pes" Woola. ()

Heffleyka

Tak... to bylo něco příšerného.... Vážně nechápu poměrně vysoké honocení tady na csfd (v době, kdy píšu tenhle komentář je to 65%) Myslím, že to mohlo být o polovinu kratší a kdyby to bylo víc jako pohádka pro děti, možná by to nemuselo být tak příšerné jako teď, když se to pokouší být "něco víc"... Všíchni herci byli naprosto nesympatičtí, scénář naprosto hrozný, samá klišé (což by nevadilo, kdyby to byla vyloženě pohádka...) prostě hrůza. Hvězdičku dávám za příšerku Ulu, která doprovázela Cartera, ta byla roztomilá ;) ()

dawe787

No a co! Tak jsem se podíval na fajn pohádku pro dospělé, ale stálo to za to! Nechal jsem se unášet až na planetu Mars, kde se ocitl i náš hrdina, který se tam naučil skákat jako saranče, pomáhal v boji proti těm zlým a zamiloval se do krásné princezny. Konec byl napjatý jak struny na sólové kytaře, ale jak to dopadlo se můžete podívat sami. Pro mě jednoznačně za čtyři a to jsem neznal knihu ani komiks. ()

Pandae

Když jsem uviděl toho pejsánka tak jsem doufal, že prostě přijde na scénu v pravý okamžik... doufal jsem na 4* ale prostě... ten pejsek.... jasných 5* bez jakýchkoliv pochyb. ()

xargos

Tento příběh (přesněji příběhy) napsal Edgar Rice Burroughs, který žil v letech 1875-1950. Proto nějak nechápu komentáře, že je to vykrádačka hned několika filmů, že jde o chabou kopii Avatara, případně co to zase tvůrci z Hollywoodu natočili za slátaninu. Barsoom (Mars) je popsán v celkem jedenácti Burroughsových románech, ale děj filmu zůstává prakticky na začátku celé ságy, popisující tři generace, počínající Johnem Carterem. Film samotný je pro mne nejen krásnou podívanou se spoustou zápletek, ale připomněl mi i romány Julese Vernea. Mimochodem sám Ray Bradbury složil Burroughsovi poklonu, když prohlásil Burroughsův Mars za "nejdokonalejší z literárních Marsů vč. svého". Filmové vyprávnění trvající 1,5 hodiny může jen přiblížit Burroughsův svět, avšak nikoliv jej zobrazit do detailů a s množstvím zápletek tak, jako psané slovo. Při srovnání například s trilogií Pána prstenu J.R.R. Tolkiena, převedené na filmové plátno, zůstává tento film přece jen v řadě za ní. Není to však pokulhávání - John Carter: Mezi dvěma světy je film hodný žánru F & SF, je to dobrodružná pohádka vhodná pro celou rodinu. Mně osobně dala přesně to, co jsem od ní očekával. Hluboké prožitky, silné morální vzory, hororové napětí a věčně platné odkazy budoucím generacím hledejte jinde:) ()

Mallyyy

2* za Mars a bombastického psa. Jinak na mě tento film nikterak nezabral. To skákání byl fakt výmysl za všechny prachy. ()

Pidzey

Žádný sci-fi nebo fantasy jak by se mohlo zdát, tohle je prostě pohádka která má všechno co má správná pohádka mít. Udatného reka, překrásnou princeznu ,starého krále, zlého utlačitele, intrikářského mága a partu domorodců co rekoj nakonec pomůžou. Místy je to docela nuda, hlavně začátek, ale postupem času se na to dá i koukat, hlavně od chvíle kdy se na scéně objeví Lynn Collins, v tu chvíli je to radost pohledět. Akční scény nejsou úplně špatný, ale celý film je narvaný klišé až to bolí. Mě to nijak nenadchlo, ani neurazilo. Tohle je taková ta holka na jednu noc, užít si a už jí nezavolat. Co se herců týče,tak to bych zmínil snad jen fajn cameo Jamese Purefoye, jinak žádná sláva. ()

sNeDy

Docela škoda konečného výsledku, kde všechny propriety bohužel vůbec nezapadnou do sebe a nevytvoří wow efekt, který se musel dostavit, aby bylo tohle kolosálně drahé dílo výdělečné. Vizuál je sice teoreticky naprosto uchvacující, ale z nějakého důvodu nefunguje. Animace je sice skvělá, pozadí epická, ale uchvácenost, kterou jsem zažil třeba s Oblivionem se nekonala. Scénář je hrůza hrůzoucí, jednotlivé situace jsou za sebe naházené bez ladu a skladu, bez nějakých vysvětlení nebo propojení, takže příběh nemá dynamiku - Carter prostě pořád někam putuje a mě je to úplně šumák. Beru, že od předlohy se asi úplně odejít nedalo (nečetl, nevím), ale problémem není samotný příběh, který je pro velkofilm dostačující, ale jeho zpracování ve scénáři. No a pak zbývají herci (hudba byla nudná a režie tuctová, tak proč se rozepisovat). Kitsch může mluvit jako Batmanův bráška, ale narozdíl od Dark Knighta působí naprosto trapně a směšně (no tak ne narozdíl, ale ještě víc než, no), Mark Strong dostal (opět, znova a zase) moc málo prostoru, dabéři těch zelenejch potvor (jako jména po mě nechtějte, kdo si má ty zvuky co připomínají kašel pamatovat) v pořádku, Lynn Collins opět krásná a navíc to nebyla křehká květinka. Ale celkově nikdo nepodal herecký výkon, nebylo jak. Největším problémem tohohle spektáklu totiž je především a primárně naprostá absence humoru a spádu, takže jde o 135 minut nudy a patosu. Bohužel, je to tak. No, rozepsal jsem se víc, než jsem čekal, zas je tu písmenek jak v soudním spisu, takže kdo to dočetl až sem - běžte dělat něco produktivního a nečtěte recenze na filmy, které si recenze nezaslouží od lidí, co to neumím. Vemte si knížku třeba. Třeba předlohu. Nebo třeba něco hodnotnějšího. To je fuk. ()

Bozvav

Do půlky filmu jsem byla ochotna dát maximálně dvě hvězdy, pak jako blesk z čistého nebe se film rozjel na plné obrátky. Do té doby skoro sterilní herce jako by osvítil duch svatý, děj se výrazově prohloubil a vše dostalo jasný směr a spád. Závěr luxusní a i nečekaný. Za super triky, závěrečné souboje a bitky + roztomilého psíka dávám 75%. Není to nejlepší film na světě, ale jako celek dobré. Za pár let kouknu znova. ()

Jeremiah

Prožít pravou lásku jednou je velmi vzácné. Prožít ji dvakrát je rovno zázraku. V tomto filmu se to podařilo Johnu Carterovi a já mu velmi závidím. Rád bych i já dostal alespoň tu první šanci, ale někdo se k tomu zřejmě nenarodí. Jako kluk jsem hltal příběh Johna Cartera a následně i jeho syna Carterise, které vyšly jako komiksy v ABC a v hloubi duše tiše záviděl. Ale k filmu - zpracování je na velmi slušné úrovni, sympatičtí hlavní představitelé včetně příběhu. Filmu lze samozřejmě vytknout uměleckou hodnotu, ale tu nelze od zpracování komiksu očekávat. Ode mě slabší 4, ale 4 ! :-)) ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády