Městečko Peacock

V mysteriózním thrilleru z dílny debutujícího režiséra Michaela Landera, který je současně i spoluautorem scénáře, hlavní hrdina John (Cillian Murphy) vytváří kolem svojí postavy podivnou fantasmagorii - on sám i obyvatelé nebraského městečka Peacock sledují osudy muže a jeho manželky, netuše, že se jedná o jednoho člověka. Příchod ženy z jeho minulosti (Ellen Page) po nehodě vlaku v Johnově zahradě jenom rozvíří temné vody jeho podvědomí... (Morien)

Toto

Obyvatelia Peacocku museli byť jebnutí a mať šedý zákal, kedže nespoznali toho chlapobabu. A Ellen Page tú možete mať akokoľvek rád, úloha slobodnej matky jej ani za mak nesedí, lebo stále vyzerá ako žiačka šiestej triedy na zš. ()

noriaki

Nenápadný, ale hluboký film. Režisér si pro svou prvotinu vybral velice silné téma, které zvládl ukočírovat především díky výbornému obsazení. Vznikl tak koncert pro dva skvělé herce ve třech propracovaných rolích, kterým zdatně přicmrnduje Susan Sarandon. Na snímku je vidět že režisérovi chybí větší praxe, děj se vleče příliš pomalu a zkušenější tvůrce by z něho vyždímal více emocí. Scénář se nejspíš z půlky někde ztratil, citelně chyběla komplikovanější zápletka a napětí. Se závěrečnou scénou jsem se hluboce ztotožnil, konečně finále které dává smysl. Peacock nese všechny neduhy debutujícího díla, Lander přesto ukázal že talent má a druhý pokus by mohl být o dost lepší. Jestli vás někdy zajímalo jak by to dopadlo kdyby se Normanu Batesovi podařilo začlenit do společnosti, pusťe si tenhle film. ()

Pavlínka9

Jak to dopadne, když se Váš stereotypní a pevně nastavený režim změní, když Vám vjede na zahradu lokomotiva :D :D Přesně takovýmto nečekaným způsobem, jakým je ve filmu znázorněna tato scéna. Cillian je božský již od JAK SE HARRY STAL STROMEM, a opět dokázal, že to není obyčejný herec, ale chameleon, který dokáže zvládnout ještě víc a jsem zvědavá kam se jeho vynikající herectví bude ubírat :) Film se sice trošku "táhne", ale pořád napíná tím, co nakonec vyhraje, nebo spíš kdo. Představa, že někdo takový opravdu existuje je děsivá, hlavně s přihlédnutím na to, že lidé okolo nic netuší a podivné chování jednotlivých "osob" berou v potaz jako hlavní rys osobnosti. ()

venison

Od filmu "Snídaně na Plutu" celkem ulítávám na transCillianovi :-D Tohle byla dost podobná ujeťárna, bohužel nepříliš dotažená a konec vyzněl příliš do ztracena.. Potěšilo i obsazení vedlejších rolí v podání Ellen Page a Susan Sarandon :-) Hodně vzdáleně připomíná "Psycho", ale samozřejmě bez té brutality ;-) Rozhodně to není film pro každého, ale asi se mi zrovna trefil do nálady, protože za mě více než dobré :-) ()

zdenny

Psychologické filmy mám rád, ale tento se do mne nějak výrazněji nevryl. Tři hvězdy ale dávám za perfektní ztvárnění rozdvojené osobnosti. Ostatní herci také zahráli své. Líbila se mi S. Sarandon. Ve filmu stojí za to sledovat dvě věci: 1) závislost na matce (která v dětství hlavního hrdinu týrala) přerostnoucí v částečné ztotožnění se s její osobností a následný boj mezi osobností autentickou a matčinou. 2) Boj mezi mužem a ženou v jedné osobě, kdy SPOILER: žena opět vítězí. KONEC SPOILERU. Zajímavý film, který ale už nemusím vidět podruhé. ()

ghatos

Optimálně zpracovaná látka. Působí to dobře a rozhodně to není ztráta času. Samozřejmě to není horor, je to psychologické drama. 65%. ()

Guzo

Po zhlédnutí traileru jsem si myslel, že to bude víc zamotaný thriller, proto jsem nakonec trošku zklamaný. I přesto se ale jedná o zajímavý film, hlavní postava hraje velmi dobře, jen pro ty, kteří ho ještě neviděli, nepouštějte si do té doby žádné video! ()

klima777

Cillian Murphy hraje jako o život (ne jeden). Atmosféra velmi tísnivá a velmi retro. Peacock je velice slušivě oděn a občas loupne zlovolným očkem (kdybych byla vyznavačem anděla Páva, zlobím se do morku kostí). Neoriginální, ovšem sugestivní záležitost. Double-loneliness (přinejmenším). Dobré. ()

MI-380

Nepříjemně studená schizofrenní depresivita. 45%. (58% je dosavadní průměr 1310 hodnotících přede mnou). ()

ImNotThere

Vařené z vody, stojící pouze na hereckém výkonu Cilliana. Susan Sarandon skvělá jako vždy, Ellen Page celkem zklamala. Prvotní myšlenka není špatná, jen by to chtělo dotáhnout příběh do konce a lépe promyslet zápletku. ()

Soweek

Peacock je něco co se velmi špatně hodnotí. Pokud bych měl film k něčemu přirovnat, vybral bych asi vaše oblíbené jídlo ve vaší oblíbené restauraci, které dostanete asbolutně neosolené a neokořeněné a vy nevíte proč a nikdo vám to ani není ochoten vysvětlit. Po večeři si zajdete na divadelní představení, kde Cillian Murphy a Ellen Page hrají po celých 90 minut kámen a vy prostě stále nevíte, jestli to je umění nebo si z vás dneska všichni dělají prdel. ()

vitekpe

Murphy zase za zenskou, ale v Plutu byl mladsi a tim padem hezci... :-))) Pak je tady spousta zajimavych hercu a herecek (Susan?), kteri nemaji bohuzel moc co hrat. Natoceno sice docela pekne, ale kdyz tohle dilko neuvidite, svet se nezbori... Spis nez thriller je to docela smutnej film... 3+ ()

jondoe

Peacock je skor psychologickym filmom ako thrillerom, aj ked ku koncu filmu sa komorne ladena atmosfera vyhrocuje, ziadny nervy drasajuci zaver sa nekona. A aj ked som cakal trochu iny film, tak nemozem povedat, ze by som bol nejako vyrazne sklamany. Cillian Murphy ktory hra vlastne "dvojulohu" v tomto filme exceluje a zdalekym odstupom za sebou zanechava cele ostatne herecke obsadenie, ktore sice nehra zle, ale nemaju dostatok priestoru aby sa naplno predviedli. Na film sa v podstate dobre pozera a ubehne celkom rychlo a ani trosku nenudi. Chyba mu vsak vacsia gradacia. Debutujuci reziser vsadza na istotu a netlaci moc na pilu, co niektory divaci urcite odcenia. Osobne si vsak myslim ze v zavere sa to dalo natocit ovela napinavejsie. Nic to vsak nemeni na tom ze o reziserovy Michaelovi Landerovy este budeme pocut, pretoze tymto svojim debutom sa rozhodne nezosmiesnil. ()

DavidS.

Velmi dobře podané psychologické drama, kterému přesvědčivě kraluje Cillian Murphy opět v sukních a jemuž přihrávají další výborní herci...Malé, napínavé, zlověstné, inteligentní... ()

ryoga

Dobré herecké obsadenie a ich výkony, ale to je asi všetko čo nám táto dráma ponúka..dej filmu schizofrenika Johna miestami nudí a ten kto čaká horor alebo nejaký napínavý thriller bude sklamaný. ()

Plasticine

tohle není ani tak film o transvestitovi jako spíš o jeho velmi těžké formě schizofrenie. velmi dobré psychologické drama (a žánr horor tam není napsán pro srandu. já se fakt chvílemi emmy/johna bála). Cillian s hnědýma očima hrál naprosto přesvědčivě a ostatní herci mu výborně sekundovali (Susan Sarandon!). s hudbou se film taky vytáhl, skvěle atmosféru doplňující soundtrack. přesto jsem při koukání potřebovala trpělivost a čekala na něco, čeho jsem se nedočkala. 3,5* ()

Disease

Spíš drama než thiller, horror ani náhodou. Cillian Murphy ženy evidentne umí (viz Snídaně na Plutu). Rozpolcená osobnost s happy endem. ()

lucijelucije

Určitě je tato psychologická záležitost něco mezi dobrým zapomněním a špatným probuzením. Ten gradující moment netrvá dlouho, a tajuplnosti jež se zdají být důležitějšími, než vlastně skutečně byly vás dostanou do zamotaného kruhu, který vlastně ani sám závěr neodmotá, protože jak sami později zjistíte, nemá ani co odmotávat. Určitě je tento film zajímavý, ale ta hloubka, která se zdála být smyslná, byla vlastně dost plytká. 5/10 ()

sona123

Psychologické drama ve stylu Psycha, ale co naplat, Hitchcock to není. Přesto - Cillian už podruhé ukazuje, že mu to jako ženské sluší (těžké si vybrat), hraje slušně, i když prostoru na nějaký "koncert" tu moc není. Je to spíš komorní drama, řeklo by se to. Tvůrci však dodali poněkud překvapivý konec (alespoň pro mě, což není až tak těžké, protože se většinou nechávám vést a nešpekuluji, o co by mohlo jít, pokud mi náhodou něco dojde, to už musí trknout, nebo mě něco osvítit), ten se mi líbil dost. Sečteno podtrženo - opět nic bombastického, ale slušný průměr to je rozhodně. ()

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)