Městečko Peacock

V mysteriózním thrilleru z dílny debutujícího režiséra Michaela Landera, který je současně i spoluautorem scénáře, hlavní hrdina John (Cillian Murphy) vytváří kolem svojí postavy podivnou fantasmagorii - on sám i obyvatelé nebraského městečka Peacock sledují osudy muže a jeho manželky, netuše, že se jedná o jednoho člověka. Příchod ženy z jeho minulosti (Ellen Page) po nehodě vlaku v Johnově zahradě jenom rozvíří temné vody jeho podvědomí... (Morien)

Petulka88

Solidní psychologické drama s výborným Cillianem Murphym v roli těžkého schizofrenika, který je svou vlastní manželkou. Bohužel, čím víc se film blíží ke konci, tím je tempo vláčnější. Ještě, že má Městečko Peacock docela střízlivou stopáž. I tak ale jde spíš o promarněnou šanci. ()

chicab8

Cillian Murphy je v roli ženy více než přesvědčivý. Celkově však film hodnotím jako těžký průměr, nemá vůbec odpich, hudba podporuje zbytečnou vleklost děje a jakkoli mám ráda Ellen Page, na tuhle roli skutečně ještě nemá věk, přestože se s tím statečně prala, není ani možné, aby ve svém věku věděla, co to obnáší být svobodnou matkou v těžké situaci, vždyt ani nevěděla, jak si má poradit s tou cigaretou, jež k roli náležela. ()

JohnZ87

Tento snímek má do hororu či thrilleru poměrně daleko. Jedná se o psychologickou záležitost, ve které exceluje skvělý Cillian Murphy, který svým výkonem zcela zastiňuje ostatní herce. Většina stopáže (která je kratší než 90 minut) je bohužel prorostlá nudou a film rozhodně není pro každého. Přesto má Peacock něco do sebe a za jedno zhlédnutí rozhodně stojí. 45% ()

Kariya

Tohle je tak hrozně strašně natočený, až to má spíše účinky ,,hororu" než psychologického dramatu. No a ty příšerný výkony herců? Néééé! Cillian Murphy mě naprosto nervoval a jeho rádoby ženská podoba mě doslova vytáčela. Bylo to naivní jak v pohádce - když byl za ženu, na první pohled bylo vidět o koho jde (beru to z reálného pohledu ostatních postav ve filmu), ale jakýsi rejža z dospěláckého osazenctva jakoby se snažil udělat ovečky. V komedii, pohádce, rodinném nebo animovaném filmu by se to prominout dalo, ale v takto vážném filmu? To třeba Robin Williams v Tátovi v sukni vypadá poměrně věrohodně, ale proč tady nevypadá Murphy taky? Asi proto, protože se někdo tímto filmem pokusil uvařit z vody víno.... Naprosto marně. 10% ()

myse

Tak toto je opravdu solidní psychofilm. Rozpolcenost hlavní dvojpostavy mi vůbec už ani hlava nepobírala, ale na druhou stranu to bylo fascinující a strašně se mi to líbilo. Jen konec se mi zdál přespříliš otevřený, opravdu by mě zajímalo, kterým směrem se John-Emma vydá.... Naprosto skvělý námět, ale myslím, že není zrovna pro každého (tak si vysvětluju nízké hodnocení). ()

Brusinka

„The secret is learning how to be feminine instead of effeminate.“ - Cillian Murphy; One (wo)man show velkými cenami stále přehlíženého mistra Murphyho, který je v obou polohách tak přirozený, až z toho jde mráz po zádech. Ale i přes to obsazení a moc pěknou výpravu je Peacock jako celek poměrně vleklá nuda, která na druhé shlédnutí nebude moci nabídnout ani ten wtf efekt, který měla na shlédnutí první. Většinu hvězdiček tak spolkne hlavně herecký koncert v ústřední dvojroli. ()

Looka

75% Psycho naruby, jen tu matku jsme neviděli ani v závěru :o)) Jediné co mi nebylo jasné - hrdina se chová jako totální magor a všichni okolo se přitom tváří jakoby nic. ()

dewil21

Zatímco John je dost protivnej, nudnej a asociální (čemuž se v průběhu filmu přestávám divit), Emma je oblíbená, milá a inteligentní. Je jasné, že pro oba není v domě místo a tak se John rozhodne utéct a Emma se rozhodne Johna odstranit. Takhle to dopadá, když má kluk psycho matku... Výborný výkon Cilliana Murphyho a mnoho nevyužitého potenciálu příběhu dělá z městečka Peacock průměrný snímek, který ale určitě stojí za shlédnutí. ()

JimDeNiro

No s thrillerem to nemá moc společného, leda tak v malých chvilkách. Jinak psychologické drama, které má fakt dobrý nápad, ale bohužel pekelně nevyužitý. Cillian Murphy je bravurní herec, má zvláštně silné charisma, Ellen Page je také dobrá herečka, ale co mne nejvíc zklamalo je asi to, že jsem si film sehnal hlavně kvůli Susan Sarandon a ono ejhle, je tam tak nějak sporadicky, nezáživná, a to nesnáším, když je Susan ve filmu jen pro nic za nic a její charakter nemá nic co nabídnout. De facto celý herecký ansábl je tam tak nějak navíc. Film hlavně stojí a padá na výtečném Cillianu Murphym, který to zahrál skvěle. Jako psychologická jednohubka o schíze fajn, ale nic víc, nic míň. Škoda, dalo se z toho vytěžit stoprocentně více... 60% ()

papadoce

Tento film sa dá napriek známym tváram (nebál by som sa označenia hviezdne obsadenie - Murphy, Sarandon, Pullman) pokojne nazvať underground medzi drámami. Mal by slúžiť ako učebnicový vzor pre označenie "komorná dráma". Herci hrajú dobre, ale Cillian Murphy je tu absolútne bravúrny. Nikdy predtým a ani nikdy potom už nehral lepšie. Je to o psychológii, o tom ako rodič formuje ďalší vývoj svojho dieťaťa, o tom čo sa deje za múrmi domovov, v našich susedstvách, v okolí. Hlavnej postavy mi bolo prakticky po celú dobu ľúto, toľko smútku na jednej kope sa len tak nevidí. Neoprávnené nízke hodnotenie, ktoré tu panuje je spôsobené tým, že ľudia očakávajú komerciu. Nevadí, možno ich mali v detstve viacej topiť. Pozrite si to a odceňte Murphyho. Toto je jeho film. ()

DoubleJo

Herecky koncert Ciliana Murphyho, kde ostatni ostavaju daleko za nim. Vyborna atmosfera paranoidneho charakteru, ktora ma fakt dostala. Mohlo by sa zdat ze je to troska nedynamicke no sledovanie ako sa vyvija spravanie hlavnej postavy az ku koncu bolo pre mna najpritazlivejsie. Cilian vie zahrat zeny tak presvedicivo, ze v minulom zivote (ak nie v tomto) bol urcite jednou. Urcite stoji za videnie. ()

Sparky

Přišlo mi to bez konce ale jinak zajímavý film. A určitě to není horor nebo thriller. Je to spíš prychologický příběh... bez konce ()

Bigwave

Vláčné, strohé, místy velice nudné. Vzniká tam dost hluchých míst. Nudný příběh o schizofrenním muži, v kterém dřímá Emma a John. Dramatické prvky nebyly tak rozvinuté a promyšlené. Nic moc pánové a dámy. ()

jafuska

dobrý psychologický film, kde se prolínají několik osob v příběhu, ale pozor, rozhodně to není Thiller, psychologie člověka hraje v tomto filmu dost důležitou roli, škoda, že to je tak málo procentní film, rozhodně má na víc, Určitě doporučuji se na tento film podívat. ()

monikka87

Dve hviezdičky za Emmu a Johna Cilliana Murphyho, ostatní herci v Peacocku sú fakticky len do počtu. Škoda, že za hodinu a pol film viac neponúkne a mláti stále tú istú slamu. P.S.: Ide tu o viacnásobnú poruchu osobnosti (multiple personality disorder), nie o schizofréniu. ()

Mamlas odpad!

To jsem měl dodíváno rychle. Nějak jsem během toho přeskakování směrem ke konci nenarazil na nic, co by stálo za pozornost nebo co bych chtěl vidět. Nic než unylá nuda a jeden pošahaný týpek. Nejvíce mě potěšily závěrečné titulky. Hurá. (5%) ()

Goodmen

Docela slušné psycho. Dobrá atmosféra, skvělá herecká sestava v čele s "nádherným" Cilianem Murphym. Celkem slušný Landerův debut, ale co bych hlavně vytknul, je to, že filmu chybělo lepší vypointování. 75% ()

sirrgulo

Trailer mě opravdu hodně zaujal a myslel jsem, že film bude o něco napínavější, přeci jen i zde je psáno Horor/Thriller. Horor to bude asi jen pro hlavního hrdinu, který si ho jistě zejména ve svém nitru rozhodně prožívá. Podobně na tom bude i Maggie (Ellen Page mě i tentokrát dostala a brzo se zařadí mezi mé nejvyhledávanější herečky) a k samotnému filmu. Napětí jsem se opravdu moc nedočkal, ale vnitřní boj Emma vs. John je opravdu zajímavý a díky své délce film celkem rychle utekl. Hudba se taky hodně povedla, dokázala v napínavějších okamžicích upoutat mou pozornost. Konec traileru a záběr na houpající lano vypadal opravdu děsivě, překvapilo mě jak to s ním bylo ve filmu. ()

Cechyno4 odpad!

Přemýšlel jsem nad tím, co mohu čekat od filmu, který vlastně již na začátku filmu odhalil svou pointu. Odpověď je nic. Jestli tohle má být žánrově horor nebo alespoň thriller, tak kde byla nějaká atmosféra ? Příběh o muži, který se přesléká za ženu. Když je muž, je sám sebou, když je ženou jako by sám sebe ani neznal. Film vážně o ničem. Přetáčel jsem ho, jinak bych jej ani nedodíval. Odpad! ()

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)