Temná krajina

• Česko Temná země (více)

Strhující film plný napětí, odehrávající se v noci na opuštěné cestě nevadské pouště. Temná krajina je příběhem mladé dvojice – čerstvých novomanželů z Las Vegas. Dick (Tom Jane) a Gina (Lauren German) se vydávají na „svatební cestu“ - bláznivou noční jízdu autem. Vášeň, touhu a radost z dané chvíle umocňují ryhlou jízdou bez zapnutých světel. Řítí se do tmy a v momentě, kdy světla znovu rozsvítí, se před kapotou jejich auta objeví muž. Srážce nedokáží zabránit. Naloží neznáme tělo a snaží se ho dopravit do nemocnice. Ztratí se však v poušti. Nevítaný spolujezdec začíná odhalovat svá zlověstná tajemství... (oficiální text distributora)

petero

Thomas Jane si natočil malý mysteriózny film založený hlavne na dialógoch hlavných dvoch predstaviteľov s dávkou nadprirodzena a tajomna vo forme Sin City len vo farbe. Každý kto má rád mierne haluzné filmy by sa mal na tento Marlowovský a komixový road movie v štýle mini Lyncha pozrieť. Chcel by som byť tou malou kockou ľadu ;-) ()

Nick Tow

Nízkorozpočtová záležitosť, s príjemne štylizovaným vizuálom, muzikou a postupne hustnúcou atmosférou, ktorá vám dá zabudnúť, že vlastne čumíte na klasické thrillerové klišé, okorenené citáciami z iných filmov. V poslednej cca štvrťhodinke sa však pomerne predvídateľná schéma zmení na solídny mindfuck - čo niektorí možno nerozchodia, iným (ako mne) to naopak zdvihne odhodlanie fuknúť o jednu hviezdičku viac. P. S. Malé odporučenie: ak ste sa na konci filmu stratili, pustite si film od začiatku a započúvajte sa do vnútroného monológu rozprávača z úvodných sekvencií. Možno vám to docvakne. ()

vorheese

Perfektní vizuální zpracování zkažené nedotaženým příběhem, který se celou dobu snaží působit civilně a "Mysteriozním" se po hříchu stane až v poslední minutě. Thomas Jane se toho nemusel tolik bát. Jinak dávám palec nahoru za exkurzi vztahem mezi mužem a ženou během deseti minut, která začíná poznáváním a plánováním budoucnosti a přes žhavou erotickou scénu se dostane až k vyčítkám, že to celé je JEHO chyba! :-D ()

Hapretor

Nepochopené, avšak líbivé. Co chtěl Tomáš Jana svým dílem říci mi v makovici nedošlo. - Po srozumitelném výkladu (díky odkazu od jednoho z uživatelů) jsem záměr pochopil, ale stejně film nedocenil. Chce to méně jinotajů, pane Jano. Já se na film dívám pro relax, ne pro psychoanalýzu Vašeho alterega. ()

eraserhead666

No, strávil jsem i tu digitální a klíčovou zadně projekční onanii, když mi došlo, že to asi nebude jen snaha ušetřit, ale i jakýsi pokus o "umění". Musím se přiznat i k tomu, že mě to příběhem docela strhlo a fakt jsem byl zvědavý, jak to skončí. Takhle levný, jednoduchý, podbízivý a bezpracný závěr jsem ale fakt nečekal a opravdu mě dost zklamal. ()

• Thomas Jane v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)
  • Po rozsáhlém průzkumu, který zahrnoval Kalifornii, Nevadu a Arizonu, bylo vybráno pro natáčení Nové Mexiko. Natáčení trvalo 25 dní. (ČSFD)

Časové pásmo bylo změněno