Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

swamp

Co si budeme povídat.. ty animáky jsou jeden jako druhý - přesto Cloudy with a chance of meatballs (marně si lámu hlavu, na čem fičí český distributor - oficiální český název je příšerný) splňuje předpoklady pro oddychový zážitek, jímž také je. ()

teutates

Prekvapuje ma len, že v takomto animáku sa nájde viac symboliky, ponaučenia ako v hraných filmoch... rozoberanie súčastných problemov ako hlad, klimatické zmeny... opäť všetko podané hravou formou, samozrejme odľahčené, ale predsa len. Táto časť snímku mi v celku sadla, avšak na strane druhej to bolo o niečo slabšie... 7/10 ()

Ant

No prosím, a pak že zábavné animáky nejdou. Minimálně moralizujících keců a maximálně nápadů a originality. U tohohle jsem opravdu slintala blahem... gastronomická dokonalost. ()

predators

Zdá se mi to nebo se tento animák opravdu nepovedl? Pokud bych měl srovnávat s konkurencí, bylo by hodnocení ještě o chlup nižší. Cílová skupina, na kterou všechno to jídlo padá, jsou piškoti, to mi nikdo nevyvrátí a tak taky vypadají všechny "komické" situace a hlášky. Prostě a jednoduše jsem se nezasmál ani jednou, možná proto, že jsem do tohoto počasí vkládal velké naděje. A to jsem si říkal, že by mi alespoň zahnalo hlad... :-) 45% ()

Pedestrian

Strašně uhnané. Celý film se někam pospíchá a prakticky se nezastavuje. Kdekoliv jinde bych to uvítal, ale tady mi to přišlo akorát na škodu. Nejvíc jsem si totiž užíval scény, kde si dva lidé mezi sebou v klidu povídají (želé surprise) nebo libovolnou scénu z obchodu sardinek. ()

Slarque

Film se rozjede do slušného tempa a diváky občas množstvím drobných fórků vyloženě zavalí. Je to správně třísklé a nevylučuji, že po dalším shlédnutí ještě jedna hvězdička přibude (70%). ()

Bachy

Tak tohle jsem nečekal. Ještě tedy vydržím, jak se mi budou líbit poslední Coenové, ale předběžně, mě v roce 2009 bavili ze všeho nejvíce Animáky. Rozdupaly u mě vše ostatní. Svěží, nápadité, přímočaré, chytlavé, dojemné (zřejmě jen pro mě) a milé! Víc nepotřebuji. Sám jsem v šoku z toho, jak mě to bavilo. Zrovna film, který jsem tak dlouho obcházel. Strašně moc mi snímek sedl do nálady a hned jsem měl chuť jej pustit znovu. Ano je to jasně očekávatelné, ano je to typicky pohádkovité, ale ten příval nápadů tomu dává takovou šťávu. Neustále jsem měl chuť jíst a neustále jsem doufal, že film má více než 90minut. První polovina bez jediné chybičky. Ve druhé půlce už je to na mě sice moc ztřeštěné a akční, jenže závěrečný doslov a uzavření už to opět vrátí tam, kam si já Zataženo zařadím - Jeden z vrcholů animovaných filmů. Mám Pixarovky hodně rád, ale tady mi tak moc sedlo, že nikdo nikoho nemoralizoval a gagy neustále padaly z mraků. Dabing nebrat za žádných okolností, není sice zkažený, ale Bruce Campbell, Mr. T a Harris jsou úplně jinde! Co se mi líbilo vůbec nejvíc? Na policajta nezapomenu určitě a hlavně "Steve!" A ještě jeden superlativ - špičkové webovky. ()

iamek

Asi nejoriginalnější animovaný film jaký jsem viděl. Snímek je plný skvělých gagů, povedených animací a povedených detailů. Taky mi vyhovovalo skvělé tempo snímků. ()

Chrustyn

Slušný leč v obrovské konkurenci nevýrazný animák, který zaujme zajímavým nápadem se strojem na jídlo a několika povedenými scénami. Pixaru to však nemůže konkurovat v animaci ani nápady. ()

SeBig

Parádní animák. Dle námětu jsem si myslel že to bude kravina, ale tenhle animovaný film se fakt povedl. Originální příběh zní jako nesmysl, ale i tak to zaujme jak děti tak i dospělý.. ()

heyda

To musel vymyslet nějakej dobrej šílenec. Po pravdě ani nevím, co si o tom myslet, jestli to mělo mít nějaký vyšší význam nebo se o tom jen zdálo tvůrcům? Ani nevím, jestli to má nějaký výchovný potenciál směrem k dětem... Je to hodně zvláštní animák a nadšený z něho teda moc nejsem. 40% ()

Stanislaus

Zataženo, občas trakaře zaujme neotřelým námětem s jídlem, s nímž si není radno pohrávat, nicméně je to celé obalené v klišovité vatě, která poněkud (při)dusila onen originální námět. Škoda, že se tvůrci drželi při zemi s humorem - tatík (a jeho obočí) a opičák (s fetišem pro kníry) pobavili, přesto jsem měl ale pocit, že se z toho dalo vytřískat více. Akční linie filmu celkem fungovala, ať už šlo o špagetové tornádo, útěk před protrhlou hrází z jídla či záchranu světa - místy film evokoval animovanou verzi nějakého katastrofického blockbusteru z Emmerichovy dílny. Nicméně škoda toho promarněného potenciálu. ()

Flakotaso odpad!

Bohatě stačilo si představit smrad z těch tun hnijících potravin na to, aby se mi tento film dokonale znechutil. V podstatě je to mnohem nechutnější a zvrácenější než "proslulé" věci typu Saló, ale je to přece tak krásně barevné, americké a sexy, takže i oněm puritánům, kteří se čertí, když uvidí ve filmu nahé tělo, se to líbí a podívat se pod povrch je ani nenapadne. Nikdy více. ()

rikitiki

Satira na plýtvání potravinami? Převažuje spíš nepříliš dobře uchopené téma vztahu mezi otcem a synem – celé je to takové přiboudlé, bez nápadu. Animace – žádná sláva a vtipů se moc nevyskytuje. ()

Roman.Ticka

4* za parodii na oblíbené katastrofické a sci-fi filmy Den poté, nezávislosti, 2012, Vetřelec. Plenkáč alá grilované kuře mě rozesmál do zásoby... Některé pasáže spíš pro dospělé byly fakt supr, v podobném duchu jako Kung fu panda. ()

poz3n

Oproti ostatním animákům ploché, přímočaré a vyjma ústředního nápadu dost předvídatelné. Samotná animace zrovna taky nebyla přímo mým šálkem čaje. Z mého pohledu průměrný animák, silný pouze v nápadu padajícího jídla z nebe. 6/10 ()

honajz

Animovaných 3D filmů je v poslední době docela hodně. Některé doplácejí na to, že se tvůrci soustředí příliš na technologii a ve 2D jim pak chybí napětí a příběh. Což naštěstí není případ Trakařů. Už od úvodních scén je znát, že tvůrci sami jsou hračičkové a vtipálci - socha Columbia Pictures je zasažena banánem, film dělalo "opravdu hodně lidí"... Příběh vypráví o klukovi, který "je jiný". Vynalézá a sní o tom, jak bude slavným a uznávaným vědcem. Jenže se mu vždy připlete do vynálezu nějaký nesmysl a následky jsou katastrofální. A když jediné, co se v městečku dá jíst, jsou sardinky, a všem se brzy zajídají, vymyslí - už jako dospělý mladík - stroj, který z vody dokáže vyrábět jídlo. Do městečka přijíždí reportérka a rosnička, která kdysi sama chtěla být vědkyní, a nyní přináší exkluzivní reportáže. I tento nápad má však mouchy a také díky nenajezenému starostovi (nadaboval ho Bruce Campbell, který sám má nyní v osobním životě problémy s přejídáním - jen koukněte na seriál Status: Nežádoucí) dojde ke katastrofě, již bude nutné napravit. Animace je na vysoké úrovni, i když pozadí někdy připomínají počítačovou hru, a zcela originálně jsou graficky řešeny závěrečné titulky ve stylu animovaného seriálu Dexterova laboratoř. Příběh celkem svižně odsýpá, v podstatě v něm nejsou hluché prostoje, v chytrém scénáři na sebe vše navazuje. Je zde i humor, ale nikoliv takový, z něhož padá divák smíchy ze židle, ale jemný. Některé vtípky jsou odkazy na populární seriály, známé však spíše v USA, v bonusech zjistíme, že otevřené odkazy na Star Wars byly nakonec z filmu vyřazeny. Líbily se mi i určité drobné přesahy - samozřejmě ty o rodině jsou v amerických filmech skoro povinností, novinkou začíná být smrt jednoho z rodičů, ale třeba se mi hodně líbila myšlenka, že člověk má být takový, jaký je, a nepřetvařovat se a nelhat ani sám sobě. Zvláštní - všude se snaží prosadit 3D technologie, v níž byl film natočen, ale kromě naprosto béčkového hororu Krvavý Valentýn, záznamu koncertu klukovské hudební skupiny pro puberťačky Jonas Brothers a tuším ještě jedné výjimky, jsem filmy natočené ve 3D na DVD v tomto provedení nikdy neviděl. Přitom papírové brýličky jsou otázkou několika korun. Takže film je zde ve 2D, což neubírá kvalitě obrazu ani zvuku. Dabing mi přijde věrnější anglickému originálu a sem tam vtipnější než české titulky, jenže nikde na disku není uveden tvůrce titulků a dabingu, dokonce ani čeští dabéři, takže žel nemohu posloužit informací, koho uslyšíte v českém provedení a tipovat si, to nechci. Bonusů je velké množství. Mají jedinou vadu - chybí jim jakákoliv podpora, tedy i české titulky. Což je u některých bonusů škoda. Například u komentáře autorů, nebo u hry Bitva s jídlem (děti si těžko anglicky přečtou, že mají uhýbat pomocí šipek). Následuje film o filmu (10:26), dabéři postav (12:10 - Bill Hader vypadá chvílemi jak Jirka Mádl, dabéři jsou podobní svým postavám), dvě prodloužené scény (2:33), dvě scény v prvotním vývoji (5:37), jednotlivé fáze animace u pěti scén (7:51), hudební video (3:47), karaoke (kurzor se dá úhly měnit na jedno ze čtyř jídel) a film o vzniku (2:19) písničky Raining Sunshine, a trailery na pět jiných filmů. Docela slušná porce, skutečně škoda té chybějící podpory. () (méně) (více)

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky