Indiskrétní příběh

Půvabná Anna Kalman je dobře situovaná mladá žena, úspěšná divadelní herečka. Žije v londýnském luxusním nájemním domě i se svým služebnictvem a stále častěji odmítá nabídky své sestry, která by jí ráda dohodila nějakého toho ženicha. Až jednou se ve dveřích objeví jakýsi Philip Adams - významný finanční expert a diplomat žijící v Paříži, který přicestoval do Londýna na pozvání Annina švagra, též diplomata. Mezi Annou a Philipem dochází k milostnému vzplanutí, kterému se však zpočátku oba brání. Philip je totiž nešťastně ženatý a jeho americká manželka se s ním odmítá dát rozvést. Každý z nás však může skrývat nějaké to tajemství a je jen otázkou času, než se pravda dostane na povrch. (dopitak)

peetriss

Skvěle obsazená, špičkově zahraná konverzační romantická komedie. Ingrid Bergman i Cary Grant si svých rolí náležitě užívají a divák se baví pod vlivem skvělých hlášek i naschválů, které si hlavní hrdinové dělají. ()

sona123

Naivní...příběh starý jako lidstvo samo :-) A přesto tak romantický a kouzelný. Bergmanové to v těch zlatých šatech hrozně slušelo a co Grant předváděl na tanečním parketu, to se jen tak nevidí. Vykouzlilo mi to velmi široký úsměv na tváři a to se cení. A ani nebylo znát, že je to tak staré. Paráda. ()

bohemia_regent

První polovina filmu není ničím jiným, než červenou knihovnou v trochu lepším obalu. Kdo ji dokáže přetrpět, dočká se aspoň pokusu o rádobyvtipnou zápletku, kdy si oba hlavní představitelé postupně vyzkoušejí roli toho, kdo jinému jámu kopal, aby do ní pak málem sám spadl. Ale na celovečerní film, navíc stominutový, je to zoufale málo. ()

Mikino00

Vztahová konverzačka mezi Grantem a Bergmanovou nabízí špičku tehdejšího romantického filmu se špetkou nadsázky, vtipu i popichování mezi ústřední dvojicí. Po počátečním okouzlení, i aférce, ale film dějově poněkud stagnuje a nezachrání jej ani taneček Caryho Granta. ()

aLPaC

Nevím, ale přijde mi to, že tady mají všichni nasazeny růžové brýle. Proboha, co je na tom tak objevného, aby si to zasloužilo takové hodnocení. Vždyť je to obyčejná romantická slaďárna, ve které se celou dobu (možná až na Caryho tanec) nic zajímavého neděje. Mám takový pocit, že být to o padesát let novější, hodnocení by nepřesáhlo 60%. Moje objektivní je tak 55%. ()

fleurette

Výborná konverzační komedie, inteligentní a vtipná. Bergman je krásná a vynikající, až na fňukací scénu ke konci, svou pomstu si ale užívá. ()

Narciska

Film vyniká nádhernými a dnes až neuvěřitelně znějícími dialogy, jež tvůrcům bohatě stačí na to, aby vyjádřili něhu a souznění milostného páru. "Jak je ponižující, když je muž sentimentální a žena chladně mlčí." ()

Rokle

Nejlepší film za poslední měsíce, co jsem měl možnost vidět. A jedna z nejlepších romantických komedií vůbec. Hned na začátku nešetřím superlativy, jenže ono to bez nich ani moc dobře nejde. Jen těžko bych hledal lepší skloubení romantické komedie, která oplývá takovou noblesou, čistotou žánru a přitom byla tak neuvěřitelně vtipná. Ať už je to díky chemii Granta a Bergmanové či geniálně odehranými vedlejšími rolemi, ten film žije! Dialogy mezi postavami zní jako kdyby se odehrávaly během improvizace. Tento snímek obsahuje tolik úžasných scén, že je škoda jmenovat pouze některé. Ale nedá mi to.... tanec Caryho Granta a nácvik scény před půlnocí mě odbouraly pod stůl :) ()

RPupkin

Zklamání, ryzí průměr. Spojení Ingrid Bergman a Caryho Granta slibovalo jinačí zážitek, ačkoliv zejména Grant odvádí svůj standard. Příběh je plochý a inscenovanou nudu jednoho londýnského bytu nezachrání ani břitký konverzační humor, který se po hříchu dostaví jen jednou v samém závěru snímku. Celkově vzato: za mě palec na neutrálu, 60 %, nechci vidět znovu. [viděno v dubnu 2021 | komentář #20] ()

Anetulicek

Zábavná romantická komédia...Nemôžem povedať... „bolo zle zahrané“, to nie. Film sa mi páčil, ale mala som pocit, že chémia medzi hercami vôbec nebola. Prišli mi k sebe takí neosobní. Je mi jasné, že je to hraný príbeh, ale chýbalo mi tam prirodzené iskrenie 3*. ()

r007

Typicky holywoodská komedie. Sice svižná, ale ne moc duchaplná- Ingrid hrající herečku, jako vždy hrající své emoce, které jí sotva stěží někdo uvěří...Samozřejmě je tu spousta vtipných dialogů, ale jediné, kvůli čemu stojí za to film vidět, je Cary tančící skotské tance! Jedinečné. ()

arpage

Nádherná romantická komedie se skělými hereckými představiteli. Ingrid Bergman a Cary Grant-co dodat, jestli jste už viděli Notorious, tak víte, že vás prostě nemůžou zklamat.:)K tomu ještě výborné herecké výkony ve vedlejších rolích a dokonalý slovní humor. Jednoduše za 5*. ()

Michelle_S

Inteligentní, svěží a vtipná romantická komedie s výbornými představiteli hlavních rolí, geniálními dialogy a překvapivou zápletkou. Příběh o tom, že není horšího soupeře než uražené ženy a že i podvodník je nakonec krátký na lásku:-) ()

thymus

Vtipná romantika, přesně podle mého gusta. Být v kůži Ingrid Bergmanové, taky bych oněměla a zírala na úžasného Caryho Granta. A copak, až bych s ním mohla být na plese a sledovat jeho taneční kreaci. Taky jste si všimli, jaké má štíhlé dlouhé nohy? A co s nimi dokázal - ve čtyřiapadesáti letech! ()

effulka_kebulka

Romantické a vtipné, co víc si přát na deštivý nedělní večer. Podtitul by mohl být - proč dělat něco jednoduše, když to jde i složitě. Mezi Grantem a Bergman to skvěle jiskří a na kvalitě tomuto snímku neubírá ani fakt, jak říká Matty, že Ingrid místy přehrává. Jako bonus si užijete "rozvernou" taneční kreaci Caryho Granta :-) ()

AmericanX

Tak takhle jsem se dlouho nepobavila... mezi Ingrid Bergman a Carym Grantem to opravdu jiskřilo a definitivně se tak pro mě zapsaly mezi nejlepší páry historie. (Spolu byli výborní i v Hitchcockově Pochybné ženě).. odlehčená komedie ze společnosti londýnské smetánky. + Tanec Granta na plese byl pověstnou třešničkou na dortu!!!! ()