Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Osmnáctiletá Alisa byla počata v moři, kde se její matka náhodně setkala s námořníkem. Vyrůstala pouze s maminkou a babičkou v domku na pobřeží. Po řadě různých zklamání se rozhodla uzavřít se do mlčení. Školní léta prožila ve zvláštní škole, kde v sobě odhalila schopnost předvídat budoucnost či plnit přání. V sedmnácti letech odešla do Moskvy a pokoušela se tam studovat. Jednoho večera skočila do řeky, aby zachránila tonoucího mladíka Sašu, který byl příliš stresován svými ambicemi obstát v dravém světě obchodu. Zamilovala se do něj, ale její cit zůstal bez odezvy. Nebo přece jen? Moderní variace na pohádku o „rusalce“ nebo „malé mořské víle“ patřila v Rusku k filmovým událostem loňského roku. Emocionálně pestrému kaleidoskopu obrazů ze života hlavní hrdinky dominuje výrazný soundtrack a nezaměnitelný projev Maši Šalajevové v titulní roli. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (34)

hygienik 

všechny recenze uživatele

Zmes rôznych žánrov, predovšetkým však komédie, drámy a romantiky, ktorá na záver skĺzne až na hranicu gýču. Predstavte si Forresta Gumpa ako s sa s humorom v koži zaľúbeného dievčaťa z neúplnej rodiny prebíja surovým až cynickým moskovským svetom. Stretáva ju šťastie a snaží sa ho dať aj iným, ale vždy za to niekto nezainteresovaný zaplatí. Leitmotívom filmu je "život máš vo svojich rukách." No ukáže sa, že to nie je celkom tak. Doporučujem hlavne ľuďom pod 35 rokov ako liek proti depresii. Má to v sebe krásu a silu európskeho filmu. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý snímok, v ktorom sa predovšetkým dozvieme, že plniť si svoje priania môže priniesť smolu a nešťastie pre ostatných a naopak... Účelový fantasy prvok tak pekne dotvára hlavné obrysy deja a aj základné charakterové kontúry hlavnej hrdinky. Začínalo to veľmi dobre, malá Alisa bola po všetkých stránkach vynikajúca. Dramatickosť a emotívna stránka tak hneď od začiatku nasadili vysokú latku, po odsťahovaní sa babičky, matky a dcéry do Moskvy však v tomto smere film trocha stratil dych, akoby sa zamotal do bežnej rutiny a tuctového románu, aj keď režisérsky a vizuálne to bolo výborné od začiatku až do konca. Farebné Alisiny snové kreácie boli veľmi podmanivé a pripomenuli mi niektoré staršie filmy. Veľká spokojnosť. 80/100 ()

Reklama

kareen 

všechny recenze uživatele

Vždy dokážu ocenit, když má film osobitou atmosféru, jako v tomto případě, ale to je asi tak všechno. Ruská Amélie a příhody kolem ní mi do noty zase tak moc nepadly, většinu času jsem se spíš nudila a ačkoliv hlavní propagonistka měla něco málo do sebe, o ostatních kolem ní by se to říci nedalo.Filmová výzva 2016 ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Hrozně pěkný film, který je vtipný, nápaditý a dojemný současně. Představitelka hlavní role je neuvěřitelná sympaťačka a bezezbytku si mě získala na svou stranu - její úsměv je strašně milý a ty šílené zelené vlasy překvapivě ještě umocňují kladný dojem, kterým na člověka to stvoření působí. Scénář mě nadchnul spoustu úžasných nápadů, byl by to dlouhý výčet skvělých scén: prodej pozemků na Měsíci, reklamní plachta na domě s vystřiženou dírou v oku modelky, obemknutí opilého Saši dlaněmi na jeho "ochranu", kouření cigarety s jeho jménem... Ačkoli je film žánrově nevyhraněný, osobně ho vnímám hlavně jako komedii, a z reakcí lidí v kině kolem mě soudím, že je to skutečně zábavná podívaná, která by se vám měla líbit - pokud tedy někde na RUSALKU narazíte, za sebe vřele doporučuji. ()

Rosomak 

všechny recenze uživatele

Ruská "Amélie" mě naprosto uhranula. Od pečlivého rozzáběrování a vypucírovaných vizuálů až po zajímavě vystavěný scénář, který se nebojí sentimentální scény náležitě ozvláštnit. Popisky jednotlivých kapitol se mohou zdát zbytečné, ale právě jejich zbytečnost dává divákovi vodítko, jak celý film vnímat... ()

Galerie (44)

Zajímavosti (4)

  • Režisérka filmu Anna Melikjan uvedla, že při výběru herce pro postavu Saši rozhodovala i herečka Marija Šalajeva, která označila Jevgenija Cyganova za muže svých snů. Poté vyšlo najevo, že Jevgenij má narozeniny ve stejný den jako Marija a producent Ruben Levonovič Dišdišjan, což oba viděli jako osudové znamení. (Namaste)
  • Celosvětová premiéra proběhla 4. června 2007 na filmovém festivalu Kinotavr v Soči, v Rusku. (ČSFD)

Související novinky

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech

13.07.2008

Přestože si nejnovější režijní počin Michaely Pavlátové Děti noci samotný cenu neodnesl, hlavní herečtí představitelé filmu Martha Issová a Jiří Mádl doslova ovládli podium velkého sálu hotelu… (více)

Reklama

Reklama