Honza je normální devatenáctiletý kluk z Ústí nad Labem po uši zamilovaný do své přítelkyně studentky a fotografky Terezky. Honza, po tragické smrti svého otce - vášnivého golfisty, vyrůstá jenom s maminkou a malým bráškou Lukáškem. Rodina se smrtí otce těžce vyrovnává, navíc se na ní řítí i existenční problémy v podobě exekutorů vymáhajících pohledávky za lichvářskou půjčku na byt.

Honza se k celé vzniklé situaci staví čelem. Nechce nechat všechny starosti na mamince, a tak místo plánovaných romantických prázdnin s Terezkou ve Francii nastupuje na brigádu do luxusního hotelu v Karlových Varech, kde pracuje jeho strýc Maxmilián. Právě probíhá Mezinárodní filmový festival a Honza má jedinečnou možnost „vychutnat si“ velký svět z jeho odvrácené stránky – jako myč nádobí a příležitostný číšník v jedné osobě . Pracuje celé dny a noci a všechen výdělek posílá rodině. Na večírku, kde Honza zaskakuje jako číšník se nechtěně dostane do sporu s hlavou partičky zlaté mládeže – golfistou Reném. Strýc Maxmilián zařídí Honzovi brigádu v golfovém klubu, kde se seznámí s krásnou PR manažerkou Alicí, která ho pozve na firemní golfový turnaj. V noci po směně najde Honza na odpališti pohozenou hůl a několikrát zkouší dávno zapomenutý švih. Staré instinkty se vrací. Golfový trenér Karel okamžitě rozpozná velký talent a nabídne mu pomoc. Svůj první turnaj Honza vyhrává. Otevírá se mu cesta do náručí P.R. manažerky Alice, a s ní i cesta do světa malého českého šoubyznysu. Honza brzy začne při své strmé cestě za úspěchem ztrácet půdu pod nohama. Přichází nejen o vztah s Terezkou, důvěru mladšího brášky Lukáška, ale nakonec i přátelství trenéra Karla. Alice ho zavaluje prací v reklamě a bez skrupulí na něm vydělává. Honza přestává mít čas na trénink a poslední kapkou je vážné zranění při tréninku na juniorském mistrovství republiky.. V nemocnici s ním Alice rázně ukončí smlouvu i vztah. A tady teprve Honzův příběh začíná. (oficiální text distributora)

mythbuster

Tenhle film mi připadal jako hodinu a půl dlouhá reklama na všechny možné firmy v ČR. Jinak klišovité až hrůza, hl. herec p. Tomsa je mi silně nesympatický, Kocurová nemá ve filmu vůbec co dělat snad krom odvážných scén( ty kozy byly dobrý:D ) sečteno a podtrženo to byla snad jedna z nejdelších 90- ti minutovek v mém životě. ()

sona123

Bože, za co? Běželo mi to v nedělním večeru jako kulisa, ale i tak jsem místy docela trpěla. Zejména, když se na obrazovce objevila Kocurová (v Účastnících se mi líbila, tady jí už role tak nesedla, asi to bude hodná holka a ty mrchy ani hrát neumí :-) ), nemluvě o všech těch hvězdičkách a hvězdách (Gott, Novotný apod. - proč???). Příběh naprosto hloupý (kterak chudý chasník ke štěstí přišel, i přes veškeré útrapy a překážky), scénář a dialogy naprosto marné, líbil se mi jen Tomsa a hudba. Jo, a pak ještě záběry na tu zeleň vůkol, ale té tam bylo prachbídně málo. ()

mira007

tak to je film o ničem. gratuluji k tvůrcům, že v době kdy všichni žehrají jak je těžké sehnat na filmovou tvorbu peníze, tak oni na to sehnali dost sponzorů. Mohli by to vyučovat na FAMU, ale do hodin o filmu bych je nepouštěl. Nejsem náročný a dokážu ocenit aspon snahu, ale tohle je opravdu odpad! Tak za Sandru jednu. ()

Deywid odpad!

Film, ktorý je rovnako blbý ako jeho hlavný hrdina - a to je veru idiot na pohľadanie.....Dej, kamera, hudba, réžia, herecké výkony - všetko zlé....absolútny fail ()

waits

Dokonale plytké, trestuhodně nudné. Bohaté nesympatické zlo dostalo za vyučenou od chudého skromného dobra zcela absurdně v (nepovedené) reklamě na golf. A nejen to, všechny postavy bez výjimky jsou jen papírovými figurami, deklamující nenápadité až pitomé floskule. Ani Klepl, nejlepší ze všech se svou postavou nic nedokázal, ale aspoń mě tak příšerně nedráždil. Většina hereckých výkonů (Kocurová ježíšmarjá!, Tomsa, Nosek ) a soap operní kýčovitý scénář plný nesnesitelných klišé mě neuvrhly ani do romantické, ani do veselé , nýbrž do zádumčivé nálady, která se prohlubovala při pohledu na nesmyslná camea (zřejmě nejblbější zasazení Karla Gotta do filmu). Nasazení opruzujícího Walda gangu a předkládání dlouhých minut product placementu pod záminkou komických (proboha, proč aspon tyhle scény nejsou legrační??) příhod celou mizerii zhoršily až téměř k nevydržení. Chápu, že někdo bere film jen jako podnikatelský záměr k vydělávání peněz a o film samotný mu nejde. Když se ale člověk dočte, že producent Nejedlý jde za dluhy do vězení, tak si říkám K čemu to všechno? ()

xxxvodnikxxx

Typickej ceskej pribeh- vzestupy a pady- peníze a ženy, dobrý herečky obsazení z "novější vlny", jinak film nepotěší, ani neurazi ()

HouseMK

30% a 260. nejhorší film na světě? Tak takovejch víc! Pro mě pohodový příběh normálního kluka, který využil naskytnutou příležitost aby dostal to co on, respektive jeho nejbližší, nutně potřebovali. Přestože jeho to bude stát hodně a všechno může dopadnout krachem - ale to by nebyla romantická komedie. Takže vpodstatě reálná (byť mírně nadnesená) zápletka a ne žádná moralistická slátanina. Herci sympatičtí, pěkný přerod kočičky Kocurové v jiné zvířátko a pár povedených hlášek mazáků Klepla s Postráneckým. Jedinej, komu bych nejradši provedl klystýr obou uší, je zvukař, za volume max při dialozích a mute při hudbě. A plakát se k filmu taky zrovna nehodí a hází ho do kategorie prciček s golfovejma holema, což opravdu od filmu nečekejte. P.S. Koukám, že podle distributora začíná příběh až půl hodiny před koncem! ()

El-Barto

Příběh tak geniálně hloupoučký a naivně vystavený, že ho mohl vymyslet jedině imbecil. Hlavní hrdina má tu smůlu, že je v normálním životě úplně nepoužitelný, ale má jedinečný talent na golf a přes noc se z něj stane národní celebrita. Herci jsou otřesní, všichni do jednoho i s tou spoutou velkých hvězd (Karel Gott a Roman Skamene v jednom filmu!). Průměrně inteligetní divák si musí po prvních patnácti minutách správně domyslet, jak tahle story zkončí. Být to nezávislák, nebyl bych tak naštvaný, ale u takhle moc komerčního filmu dám jen 3/10. ()

Gastovski

Jitku Kocourovou budu používat jako indikátor. V jakém filmu se v budoucnu objeví, tak ho skromně pošlu do sedacích partií a půjdu hrdě dál. ()

Košoun

Důkaz, jak je na tom český film špatně. Obsadit trojici Tomsa-Nováková-Kocurová do hlavních rolí může jen sebevrah nebo bezmozek, který neví co je herecký výkon. Tomsa je alespoň trochu civilní, ale na zbylé dvě se nedá koukat, stejně tak na slizského Noska. Plejáda vyhaslých herců a trapných hlášek s dementním scénářem o jednom splněném snu aneb jak hodný syn pomůže mamince, bude chvíli mimo a pak z něj zase bude maminčin andílek (a k tomu ještě golfovej profík). Když se k tomu přidá ještě Karel Gott, tak je partička kompletní a v klidu můžeme říct, že tenhle film nikdy neměl vzniknout. ()

noelcoward73

Ke zhlédnutí tohoto českého filmu jsem přistupoval spíše skepticky. Z toho důvodu, že české filmy po roce 2000 mě většinou příliš nezaujmou. Ale na druhou stranu se jednou za čas objeví světlá výjimka jako tato. Vtipných momentů bylo celkem hodně, možná by jich mohlo být i více. Vtipnou stránkou byla například postava Václava Postráneckého. Také se mi líbila romantická stránka. Sportovní filmy obecně příliš nevyhledávám, a proto mě musí aspoň nějak zaujmout, což se zde povedlo. Potěšilo mě také krátké vystoupení kapely Walda Gang a trochu také přítomnost Karla Gotta. Na české poměry (alespoň pro mě) velmi zdařilý film, ale trochu chápu zdejší nízké hodnocení. ()

RakeW odpad!

K tomuto filmu mám prosím osobní vztah. Komparzil jsem ve scéně v čestlickém aquaparku. Nejspíš jsem byl obsazen v rámci "zreálnění" prostředí. Má rachitická postava s propadlým hrudníkem totiž mezi ty svalovce a štíhlé prsaté dívky příliš nezapadala. Při natáčení mi na mysl vyvstávaly otázky typu, proč si mají pětadvacetileté holky v bikinách pinkat s nafukovacím míčem v dětském brouzdališti, proč je jediným děckem v celém bazénu ten prcek z vedlejší bratrovské role (že je to chlapec jsem zjistil snad až poté, co ho režisér oslovovil). Avšak nepatřičný dojem se nakonec do výsledku nepřenesl, protože ta scéna vyústila v naprosto nicneříkající několikasekundový materiál. Jednalo se prý o dotáčku ve chvíli, kdy byl film prakticky hotový. Po zhlédnutí naprosto nechápu, proč se něco takového vůbec dotáčí (?!). Asi proto, aby si komparzisté užili trochu srandy a dostali pár stovek navíc. Budiž tato osobní zkušenost jakousi náhradou za hodnocení tohoto paskvilu. ()

#47

Je to kýč jak bič, product placement vyhnaný do extrémů a navíc to obsahuje úplně všechny klišé romantických i sportovních filmů na které si vzpomenete, komedii v tom budete hledat hodně těžko...pěkná je kamera a přítomné herečky, pravděpodobně si v tomto ohledu smlsnou i ženy, herci byli vcelku dobří...no prostě když porovnám všechna pro a proti tak se jedná především o film koukatelný, a proto ho musím hodnotit výš než pseudointelektuální krávoviny, které mě nudí už po pěti minutách. ()

merigieren

0-10 minut trapárna s ódou na lidskou blbost, když využíváme HomeCredit a spol. 10-40 docela hezká teen komedie, i občas vtipná. 40-70 sex, zneužít a odkopnout. Škoda, že hlavní představitelka není moc hezká čičina. Plus kašpárek Novotný. Tahle část mě jen nebavila. 70-96 Návrat ke golfu, sice nic moc, kašpárek Gott neoslnil. ale happy end a létající míček to zas o něco vytáhli z bahna. Zvláštní, že v českém filmu nenajdete ani jednu českou písničku, to japonské animáky se za svůj rodný jazyk zas tak často nestydí. Už se těším až je napadne to rovnou točit v angličtině :-) ()

DHDV

Pár světlých momentů nedokáže zakrýt kýč, trapnost, nedotaženost dialogů a totální úpadek filmu v posledních 20 minutách…. Dal by sem opad! Ale nedám, Klepl si to nezaslouží (jediný který něco zahrál) ()

BathoryMan

Až také strašná pohroma to nebola ako sa tu niektorý uživatelia pohoršujú.Chvílami to síce zaváňalo trápnostou až na míle ďaleko ale chvílami som sa tiež celkom solidne bavil.Taká sympatická česká romantická komedia na americký spôsob.A na záver len podotknem:Keby sa aj na Slovensku točili aspon také zlé filmy ako Veni,Vidi,Vici tak som nadmieru spokojný:)) ()

Rockerman

Je mi hrozně líto, když musím české komedie(?) posílat ke dnu. Zvláště , když vím, že zrovna tento žánr je naší nejsilnější zbraní. Ale bohužel u tohoto dílka nelze jinak. Na humor chudičký film s velmi slabými hereckými výkony (J.Kocurová-nejhorší!!!). Chaotický scénař, průhledná a předvídatelná zápletka, děj i závěr. Jednu hvězdu dávám ironicky za "hlášku" našeho "Káji Božského". Tak si říkám, má tohle ten chlap zapotřebí, takhle se ztrapňovat? ()