Honza je normální devatenáctiletý kluk z Ústí nad Labem po uši zamilovaný do své přítelkyně studentky a fotografky Terezky. Honza, po tragické smrti svého otce - vášnivého golfisty, vyrůstá jenom s maminkou a malým bráškou Lukáškem. Rodina se smrtí otce těžce vyrovnává, navíc se na ní řítí i existenční problémy v podobě exekutorů vymáhajících pohledávky za lichvářskou půjčku na byt.

Honza se k celé vzniklé situaci staví čelem. Nechce nechat všechny starosti na mamince, a tak místo plánovaných romantických prázdnin s Terezkou ve Francii nastupuje na brigádu do luxusního hotelu v Karlových Varech, kde pracuje jeho strýc Maxmilián. Právě probíhá Mezinárodní filmový festival a Honza má jedinečnou možnost „vychutnat si“ velký svět z jeho odvrácené stránky – jako myč nádobí a příležitostný číšník v jedné osobě . Pracuje celé dny a noci a všechen výdělek posílá rodině. Na večírku, kde Honza zaskakuje jako číšník se nechtěně dostane do sporu s hlavou partičky zlaté mládeže – golfistou Reném. Strýc Maxmilián zařídí Honzovi brigádu v golfovém klubu, kde se seznámí s krásnou PR manažerkou Alicí, která ho pozve na firemní golfový turnaj. V noci po směně najde Honza na odpališti pohozenou hůl a několikrát zkouší dávno zapomenutý švih. Staré instinkty se vrací. Golfový trenér Karel okamžitě rozpozná velký talent a nabídne mu pomoc. Svůj první turnaj Honza vyhrává. Otevírá se mu cesta do náručí P.R. manažerky Alice, a s ní i cesta do světa malého českého šoubyznysu. Honza brzy začne při své strmé cestě za úspěchem ztrácet půdu pod nohama. Přichází nejen o vztah s Terezkou, důvěru mladšího brášky Lukáška, ale nakonec i přátelství trenéra Karla. Alice ho zavaluje prací v reklamě a bez skrupulí na něm vydělává. Honza přestává mít čas na trénink a poslední kapkou je vážné zranění při tréninku na juniorském mistrovství republiky.. V nemocnici s ním Alice rázně ukončí smlouvu i vztah. A tady teprve Honzův příběh začíná. (oficiální text distributora)

lisma odpad!

Ve této komedii mimojiné vystupují i následující herecká esa : Karel Gott, Petr Novotný, Vlasta Korec nebo slečna Kocurová... a nejlepší hláška je " ...jak to vypadáš, jak z nějaký výlohy, že by metrosexuál ? " ()

Horác

Často jsem překvapen, jakou nevraživost tu sklidí domácí filmy. Já jsem nečekal žádné průlomové dílo, zapnul mozek na relaxační program a docela příjemně si odpočinul. Jen těch prsou mohlo být víc, ne? ()

tyrs26

Film na klidné odpoledne nebo večer... Film s předvídatelným příběhem, ale pokud není opravdu co dělat, tak není až tak špatný. ()

Aidina odpad!

A to má být romantická komedie z golfu? Asi někdo chtěl tento sport natolik zošklivit, že natočil tuto slátaninu. ()

BigBrother odpad!

Odpudiva antireklama na golf, na ktery se zde lepi vsechno zlo sveta: modelinami bez hereckeho talentu pocinaje a Walda gangem konce. ()

iceworld

Absolútne pohodový film, viem že na tomto servery platí že akýkoľvek česko-slovenský film treba zniesť pod čiernu zem nech je akokoľvek dobrý a neviem čo konkrétne sa všetkým miestnym filmovým fajnšmekrom na tom tak nepáčilo. Ale ja osobne keď si odmyslím to, že tak po polhodine filmu dokonale viete čo sa stane dalej tak to bolo veľmi pozerateľné. Je tu nespočetne veľa rôznych iných brakov ktoré majú dva krát take vysoké hodnotenie a tak tento krát musím ísť veľmi proti prúdu, pre mňa veľmi milí film, na nedeľný večer ako stvorený. ()

johnnie78

Čekal jsem největší píčovinu na světě (a s tím se na to taky kouknul), ale nakonec musím uznat, že to vlastně taková hrůza nebyla. Češi se pokusili natočit klasický "americký" film typu, který frčel v 80.letech a hlavní roli v něm hrál Ralph Macchio: mladý loser se začne učit nějaký sport, a nakonec v něm nakope prdel tomu největšímu záporákovi. Finále je dokonce převzaté z Krvavého sportu: SPOILER záporák se nakonec ve finále v zoufalství pokusí hrdinu oslepit, ale on umí hrát poslepu!! SPOILER END. Škoda, že takový film a la 80s natočili Češi až v roce 2009. Největší, patrně nechtěné, kouzlo tohoto filmu je v tom, že ukazuje v celé své nahotě směšný polosvět pseudocelebrit, což je jediná úsměvná záležitost této "komedie". Já se vážně docela bavil, rozčílilo mě akorát to hrozně pitomé a samoúčelné cameo Karla Gotta. Kurvahošicotoje? ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 3/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 1/10. ()

fořtajs odpad!

A příště, až si najde český filmař jako hlavního sponzora firmu na výrobu sanitární techniky, natočí žertovnou komedii o tom, jak někdo spadl do záchodu, pokud to bude elektrárenský gigant, bude pojednávat o transformátoru na kuřích nožkách a v případě vydavatele telefonních seznamů by se to mohlo jmenovat "Schindlerův seznam II." Sakra, vždyť na product placement mají velký firmy celý oddělení, tak proč to nedělají tak, aby to nebylo do očí bijící... ()

R.Drson odpad!

Někdy si říkám, jestli se tenhle typ filmů speciálně netočí pro kritiky, aby si pořádně zanadávali. Technicky film trochu kulhá (všiml jsem si jednoho záběru, kde se nepodařilo správně zaostřit) a chvílemi působí trochu zmateně (nevím, jestli chyba střihu nebo výměna režiséra). Film mě neublížil, neurazil, pobavil (svou naivitou) a myslím si, že až ze všech kin zmizí, tak upadne v naprosté zapomnění. Nemá cenu na film nadávat, stačí si zapamatovat tvůrce a jejich příští tvorbě se vyhýbat. ()

joywork

Jsou filmy, které dokoukám s velkým sebezapřením a modlím se aby již byl konec. Je jasné, že tento film není kdovíjaký zázrak, reklamou se to tam jen hýří, hereké výkony dost slabé, vyjma Klepla, Noska a Novákové, tak se to po přeslazeném vánočním programu dalo snést.Alespoň vím, že se v luxusních hotelích myje nádobí ručně a jaký je základní golfový postoj. ()