Zábavný park

• USA Adventureland (více)

James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

Arius

Nó, som velmi milo prekvapený,prekonalo očakávania. Ak by som mal porovnať zo žánrovo rovnakým 500 days of Summer tak 4* sú úplne zaslúžené hodnotenie. ()

slovan1

Zajímavý film. Myslel jsem, že to bude větší porce zábavy. Místo toho, jde spiše o příběh ze života, jakysi milostný čtyřúhelník. Byly zde i srandovní postavy, ale nějak zvlašť na mě nezápusobily, spíše trapnosti. Písničky ve filmu asi největší plus, klasické hity 80´ byly fajn. ()

Kracken

Dějová linka tohodle filmu je průhledná jak bulharská sriptérka: Kluk má kamaráda, kluka opustí holka, kluk si najde práci kde pracuje nová holka, kluk se zamiluje do holky, kluk ztrátí holku, kamarád opouští kamaráda, kluk se vrací k holce. 55% ()

DavidS.

Skvělá nenápadná romantická záležitost, kde američtí dorostenci nejsou naštěstí jen za nadržené a vulgární půlmozky...Mezi ústřední dvojicí to opravdu jiskří a také vedlejší roličky jsou dobře napsané a zahrané...K tomu báječná muzika, atmosféra, nenucený humor...Tenhle zábavní letní park stál prostě za návštěvu! ()

jondoe

No tak v prvom rade asi treba napisat, ze som cakal viac. Pacilo sa mi prostredie osemdesiatych rokov a aj preistor zabavneho parku kde sa film odhraval. Bohuzial som sa pri pozerani trosku nudil. Mozno som sa na tento film az primoc tesil a mozno preto ma tak trosku sklamal. Adventureland sa vsak urcite bude pacit tym, ktory sa narodili v prvej polovici sedemdesiatych rokov, pretoze v rokoch osemdesiatych boly teengeary a isto si zaspominaju na vtedajsiu modu a pesnicky ,ku ktorym som napriklad ja nenasiel cestu. Svoju stvrtu hviezdicku davam samozrejme Kristen Stewart kvoly ktorej, som si vlastne tento film pozrel. Znova ma ocarila a hrala viac nez dobre. ()

Seti

Dost jsem se na Adventureland těšil, ale jsem trochu zklamaný. Takový komediální potenciál a tak nevýrazný výsledek (chvílemi jsem se nudě neubránil). Hlavním lákadlem byla pro mě samozřejmě Kristen, ale čím víc jejích rolí vidím, tím víc zjišťuji, že jsou vlastně všechny téměř...stejné (když si ale hrábne do vlasů a nahodí smutný oči, tak mě prostě má :-). Jinak je Adventureland další z řady malých indie filmků založených na křehkém vztahu dvou citově zranitelných lidí, kteří jsou obklopeni podivnými lidmi a pohybují se v ještě podivnějším prostředí. Tenhle je bohužel také z řady těch nemastnějších. ()

Herráček

Já nevím, co říct... Mně to strašně připomnělo Juno... A vzhledem k tomu, že Juno poslední dobou považuju za jeden z nejdokonalejších filmů (co se týče scénáře), tak to snad mluví za vše... Asi začínám mít poslední dobou slabost pro alespoň trošku inteligentní letní teen komedie... ()

Roxan

Teda po tolika kladných hodnoceních jsem od tohoto filmu čekala víc. Místo toho to bylo hodinu a půl trvající trmácení se od ničeho k ničemu. Kristen Stewart opět nepřekvapila a úspěšně předváděla svůj jediný nacvičený výraz nakopnutého štěňátka. Celkově - nic moc. ()

BluT

Super film na volný odpoledne. Adventureland jede podle zajetýho, osvědčenýho a mírně oldschoolovýho scénáře, ale stejně je to tak trochu jiná romantická komedie. Prostředí zábavního parku je mi blízký a líbilo se mi a ódy na Kristen Steward skládali už jiní, ale já se k nim přidávám. Do pěti hvězd chyběl ňákej výraznej emo-moment nebo ňákej děsnej twist, ale i tak to bylo fajné. P.S. Super hudba! Breaking the Law u tý fighting scény byl dokonalej. ()

ryoga

Superbad tlačil viac na zábavu.. Adventureland je skôr o pohodovom a nenásilnom romantickom príbehu s výborným Jesse Eisenbergom, Billom Haderom a samozrejme aj Kristen Stewart ()

Nassau

Takový malý velký film se z toho pro mě stává. Jestli je to přirozeností, jednoduchostí, upřímností nebo jen Kristen Stewart nevím. Ono je to vlastně jedno. Rozhodně film, na který se vždycky rád podívám. Mám z něj totiž skvělý pocit. ()

MareT.

Velikánské zklamání. Všechno v tomto filmu je nedotažené, postavy ploché a bez motivů, romantika sice funguje, ale komediální linie se jen trapně pokouší o vtipy. Nevím, jak se to mohlo stát, protože režisér je Superbadů a to je pro mě naopak komedie roku. ()

Aslan

Jediné, čo sa dá hodnotit na tomto filme, je herecké umenie Kristen Stewart. A tomuto umeniu dávam 5 hviezdičiek. ()

cab

Na prvni pohled klasicka teenager komedie, ale po skonceni kdo v tom nevidel vic, tak se asi dival na uplne neco jineho. Silnych 85% ()

Rssa

Průměrně romantické, průměrně zábavné, celkově průměrný film pro mladé. Na zabití času dobré, na filmové večírky nuda. 65 % ()