Strašidelné Vánoce

Frank Cross není dobrý člověk. Je to bezcharakterní elitář, který nemá rád Vánoce. Vánoční pohoda v něm vyvolává dávivý komplex a představa bodrého Santy Clause se mu hnusí více než modelka s chlupatýma nohama. Je to prostě parchant, který bude muset dojít ke své nápravě. A kdy jindy než o vánocích. Ono totiž na pravdě: "Čím člověk zachází, tím taky schází." něco je. Vítejte tedy ve filmu na téma: Jak parchant díky vánočním duchům k nápravě došel. A nebojte se. I přes zmíněné duchy se nebudete bát, ale bavit. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Hmmm ... Billa Murraya mám rád, no neviem, čo si o tejto čudesnosti pomyslieť. Zasmial som sa asi iba raz a to pri svojskom bývalom majiteľovi televízie a pri úvodných reklamách na TV programy. Oceniť by sa dala aj tradične skvelá hudbu Dannyho Elfmana, no tá je až neuveriteľne nevyužitá. No a čo je pri vianočných filmoch hlavné - ONO TO NEMÁ ANI TROCHU VIANOČNÚ ATMOSFÉRU! ()

Sdoom

Tak skvěle našlápnutý a zábavný film totálně zabít klišoidním patetickým závěrem, to se jen tak nevidí. A je to velká škoda, protože Bill Murray si svoji postavu pěknýho hajzla Franka Crosse užívá od A až do Z. Neřikám, že tomu happy end nutně musel uškodit, ale tohle bylo fakt moc, moc, moc...bohužel tím hodnocení jde minimálně o 1,5 hvězdy dolů. (HD, orig.) ()

Rex Mundi

Začiatok bol výborný, ale úroveň humoru, zábavnosti... i dôstojnosti postupne klesala, až sa prepadla na dno pri tom záverečnom "k slzám dojímavom" vianočnom monológu. Chvalabohu predtým je to celkom milá zábava s typickým Billom Murrayom, Smrťou i Duchmi Vianoc, ktorí mu s radosťou poskytujú duchovné i telesné ponaučenia. Keby Amíci nemali ten neodolateľný tik doraziť aj slušné vianočné/rodinné filmy srdceryvnými happyendami, mala by som k nim určite lepší vzťah. Okrem toho sú takéto hepáče oveľa znesiteľnejšie, ak sú vyjadrené obrazom - ale holyvúdi tam vždy musia narvať preslovy jak od prezidenta! Nebyť toho záveru, možno dám z nostalgie a lásky ku komédiám 80. rokov aj 4 hviezdičky. ()

hellstruck

Je tolik vánočních filmů, které jsou opravdu překrásné a mají tu nižší hodnocení, než tenhle nesmysl, jemuž vévodí imbecilní humor. A když říkám "humor", jde spíše o opravdu silný eufemismus. Netuším, co tvůrci hulili, ale na tom filmu jednoduše nebylo absolutně nic vtipného a při "údajně komických" scénách přicházely pouze rozpaky. Přitom potenciál by to mělo. Obrovská škoda! ()

blackJag

"TA ČUBKA MĚ FLÁKLA TOASTOVAČEM." Jedna z těch nepovedených variací na VÁNOČNÍ KOLEDU. Film má super osumdesátkový feeling, skutečně, ale jinak je to čistý zmar a filmová žumpa, ve které nefunguje skoro nic. Není to vtipné, nemá to spád, není se v tom čeho chytit. Dokonce i Bill Murray v tom působí naprosto ztraceně, jako smutná figurka násilně implementována do materiálu, který točit nechce, ale z nějakého důvodu musí. Pár bodíků navrch za hudební doprovod Dannyho Elfmana. 30% ()

• Pri natáčaní jednej scény chytil ”duch vianočného darčeka” (Carol Kane) Frankovi Crossovi (Bill Murray) peru tak silno až mu ju natrhol. Natáčanie tak bolo na niekoľko dní prerušené. (Raccoon.city)
  • Postava menom Calvin Cooley je odkaz na prezidenta Calvina Coolidgea, ktorý bol známy ako "muž pár slov". (m.a.t.o.)
  • Ve filmu si cameo zahrál trumpetista Miles Davis, a to jako pouliční hudebník. (vangobseck)