Skupina mladých archeologů pod vedením profesora Johnstona provádí průzkum bývalé pevnosti La Rogue a přilehlého kláštera ve Francii. Celá akce je sponzorována vývojářskou firmou ITC, která vyvíjí přístroj pro teleportaci předmětů. Jednoho odpoledne se profesor vypraví do firmy s tím, že chce ze svých sponzorů dostat více peněz na archeologické práce. Profesor odjede a zanedlouho se dva z archeologů v klášteře propadnou do dosud neobjevené podzemní místnosti. Ke svému překvapení zde objeví středověkou listinu z doby, kdy byla pevnost dobyta Francouzy (Stoletá válka). A na této listině archeologové najdou profesorem napsané volání o pomoc. Proto se začnou zajímat, kam se jejich šéf ztratil. Vysvětlení, které dostanou z ITC, je šokující. Profesor pomocí stroje času odcestoval do roku 1357, ale bohužel v minulosti uvázl a firma je potřebuje poslat za ním, aby ho vyhledali a zachránili. Archeologové souhlasí, a tak skupina čtyř archeologů doprovázená třemi zaměstnanci ITC vyráží do minulosti. Hned po přistání na místě určení jsou cestovatelé v čase napadeni útočícími anglickými rytíři. Ti zabijí dva ze zaměstnanců ITC. Skupina se dál vydává do vesnice u pevnosti a kláštera, kde hledá profesora. Před Angličany jsou cestovatelé zachráněni místní dívkou, ze které se vyklube Lady Claire, sestra velitele francouzských vojsk, Arnauta. Ve zmatcích bojů o vesnici je to naopak jeden z archeologů, Andre Marek, kdo Lady Claire zachrání před Angličany. Archeologové se však ve vesnici rozdělili, a tak se Marek vydává zpět najít své přátele a osvobodit profesora. Ostatní zatím byli chyceni Angličany a ve vězení se setkávají s profesorem. Po něm chce velitel Angličanů, Oliver, aby mu vynalezl řecký oheň, vysoce hořlavou látku, která má Angličanům pomoci v bojích proti postupujícím francouzským vojskům. Pevnost s Angličany je obklíčena a začíná dobývání. Marek s hrůzou zjišťuje, že Angličané opět chytili Lady Claire a že ji chtějí Francouzům pro výstrahu pověsit na hradby... (TV Prima)

jasanka

Ach jo, takovy potencial to melo. Ale vubec to nedavalo smysl - duvod, proc tam sli, jak se chovali, navrat zpet. A hlavne kdyby se chovali tak, jak se chovali, tak by totalne prekopali dejiny a nejspis by se ani jeden z nich nenarodil. ()

Lindushka

Bolo celkom zábavné sledovať tú bandu loserov ako sa v ich záchrannej misii všetko od prvej minúty až po poslednú domrvilo... :) ()

Puol

RIchard Donner si týmto 80mil veľdielom na staré kolená riadne naštrbil na povesť, ktorú si ešte mierne zachránil 16 blokmi. Trapné, s TV lookom, kde nefunguje takmer nič. Herecké obsadenie je celkom sympatické. ()

Hapretor

Příjemné překvapení. Čekal jsem podle zdejších komentů hovadinu, ale byl to pohodový, nenáročný filmík na uspání. Že je to blbost, klišé a bla, bla, mi je jedno - zabavilo. A taky vím, že P. Walker je protivnej ksicht v jakémkoli filmu a G. Butler se pro tyhle role narodil. Role ve "300" nebyla u něj náhoda. A nevadí, že když mluví, tak to vypadá, jak když kráva žvýká trávu. ()

MickeyStuma

Výprava do minulosti zachránit vědce. Námět ve sci-fi hojně používaný. Zde se však hlavně jedná o dobrodružství, které má překvapivě slušné tempo. Pořád se něco děje a vše se odehrává bez zbytečného okecání. Možná to byla chyba, poněvadž se divákovi nedává šance vydechnout. Tvůrci měli malý rozpočet? Vždyť to není ani znát. Rozhodně z možností vytlačili co se dalo a tak např. závěrečná bitva nemohla dopadnout lépe. Snad mohl být trochu lepší střih. Na příběhu mi však vadí absence velmi logické úvahy. Člověk ze současnosti nemůže v minulosti nikoho zabít. Jeho potomci by tudíž nemohli vůbec existovat. A náhoda je velmi ošemetná. Co kdyby to byl někdo z výpravy. Oni tu však zabíjejí o sto šest. No, asi je lepší na tuto maličkost nemyslet. Je to sice divočina, ale jinak vcelku povedený film. ()

Grepfruit odpad!

Nejhorší film jaký sem kdy viděl! Jako velkého fandu námětů na cestování časem, mi tenhle film přišel jako odporné, nelogické klišé se špatnými herci a naprosto mučivou délkou ( vzhledem k fekální kvalitě filmu). Knihu sem nečetl, ale jestli se nese v podobném duchu jako film, tak si ji ani nikdy nepřečtu, pokud nebudu mít zácpu(a nebudu potřebovat projímadlo, a posléze toaletní papír). Mnohem raději bych viděl zfilmované Časoválky od Simona Hawka. ()

ex.it

Příliš dobrodružné, příliš přehnané, příliš zamilované (nepravděpodobně) a ne příliš dobré! Jediný důvod, proč jsem se na film dodívala do konce byl Gerard Butler, protože v pár filmech se mi líbil a byla jsem na něj zvědavá. Ovšem výsledek filmu byl otřesný. ()

pepa3rd

Ačkoliv jsem tento film viděl už dvakrát a nevylučuju, že se na něj ještě někdy v televizní podobě podívám, není to rozhodně pro jeho kvality, ale jen pro mou oblibu filmů o cestování časem spojenou se skutečností, že nic lepšího s touto tématikou právě nedávali. Hrdinové se vzhledem ke svému povolání chovají iracionálně, což ještě podtrhuje nelogický děj, kde po většinu filmu hlavní představitelé zmateně pobíhají a střídavě se dostavají do/ze zajetí. No a nakonec skutečností, že zde zcela chybí konfrontace minulosti s přítomností, nepotěší tenhle film asi ani zarytého milovníka timetravelling. 50 % ..., že bych si zkusil přečíst předlohu? ()

darkreider

tri a pol. Vcelku zábavná adventúra. Ťažký televízny priemer, čo sa týka deja a spracovania, ale záverečné obliehanie.... mhmmmm... to sa mi páčilo. Keď začali nabíjať trebuchety, srdce mi zaplesalo. Inak je to taká jednohubka na sobotný večer. ()

Kingjiri

Režisér zkušenej, že to víc snad ani nejde, sympatický herecký obsazení, slušná hudba a solidní technický zpracování. Že neni s takovymhle "arsenálem" co zkazit? Ale je, protože byl bohužel hodně slabej příběh, asi nejdůležitější filmová komponenta. Věřím, že v době vydání to byl slušnej propadák (nejenom finanční). Nevyužitej potenciál možnýho blockbusteru dost zamrzí. Vzniknul teda jen prachobyčejnej průměr v rámci sci-fi žánru, kde se cestuje časem. Na třetí hvězdu to vytáhli hlavně herci v hlavních rolích. Další z filmů, na kterej si za pár dnů po projekci ani nevzpomenu, bohužel. ()

PavelZava

Předloha i fim byly hodně dobré, nevím zda bych chtěl být odeslán kamsi jakoby faxem, alespoň takto jsem systém cestování časem pochopil. Reálie byly zajímavé ()

Torgal

Donner klesol riadne hlboko keď sa mu podarilo natočiť takúto zlátaninu. Kašlať na toporných hercov, hlavným problémom je scenár, ktorý je tak sprostučký a plný absolútnych blábolov až sa človeku nechce veriť, že celý film nie je len nejaký sofistikovaný vtip. Technická úroveň ale ťahá hodnotenie hore, hoci žiadny zázrak sa nekoná ani tu, ale je aspoň priemerná. Guilty pleasure za 4-/10. ()

Ondr@932

Dobré herecké výkony. Ale, že by to byla nějaká pecka. tak to se říct nedá. Pouze průměrné sci-fi, alespoň s mým oblíbeným hercem Paulem Walkerem :-) 50% ()

chrispe

Když si tak promítám v hlavě příběh toho filmu, tak mi to jako úplně nejhorší námět nepřipadá. Ale tohle zpracování se prostě nepovedlo. Amatérský není vůbec to pravý slovo, ale přesto mi tak nějak tane na mysli. Navíc... kromě Butlera... byl tam snad někdo sympatickej? ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku