Mladá rodina s dvěma dětmi obývá miniaturní jednopokojový byt na sídlišti, bez naděje na cokoliv lepšího. Do velkého vedlejšího bytu se přistěhuje nový nájemník, který vypadá velmi distingovaně, tajemně a intelektuálsky (Milan Lasica). Po večerech navíc velmi volnomyšlenkářsky. Nešťastní Syslovi, kteří nemohou najít ani chvíli, ani prostor pro své soukromí, jen bezmocně naslouchají zvukům odvedle. Jednoho dne však otec (Marián Zednikovič) nešťastnou náhodou udělá do zdi díru, díky níž může procházet do sousedova bytu. On a postupně i celá rodina začnou objevovat nový svět – zdánlivě svět všeho, na co se Syslovi neodvážili pomyslet ani v nejsmělejších snech. Z prolínání obou prostorů i napětí z odhalení, mizení lidí v jednopokojovém bytě atd. vznikají komické situace vycházející z postřehů z nejvšednějšího rodinného života. Pod kůži se však zadírá i úvaha o lidské svobodě a prostých lidských touhách. (Česká televize)

slunicko2

Socialistická komediální nuda. 1) Pokud tuto komedii, jak píše komentátor Anderton, "videl snáď každý správny Slovák", pak mě zajímá, jestli to platí i o Češích. Zařadil jsem se mezi ty nešťastníky a musím říci, že mě to nijak netěší. 2) Vlastně jediné, co si pamatuji, je 35letý Marián Zedničkovič v těsných džínách (otec Sysel). ()

Master19

Poměrně nadhodnocená komedie, která ovšem přináší líbivou atmosféru mrazení v zádech - nejen ze zakázaného, ale i z lehce oblečených slečen ovíjejících se kolem hada (nebo naopak?). Nicméně přece jen u mě přvládá pocit rozpačitosti, když jsem se i při kraťoučké stopáži stihl u některých pasáží statečně nudit... ()

Kimon

V době vzniku této komedie jistě nanejvýš ožehavé aktuální téma problémů mladých rodin ohledně bytových podmínek. Po letech se tomu zasmějeme, ale tehdy nám jistě do smíchu nebylo. Dnešní Sysel by už ovšem neřešil svůj bytový problém tak, jako v tomto filmu Sysel s rodinkou ustrašeným "přechodným nájmem". Dnešní Sysel (ten sebevědomý a bezohledný) by se do bytu rovnou nastěhoval natrvalo se sfalšovaným dekretem. Pak spolu se zkorumpovanou policií a ještě lépe vlivným bezcharakterním advokátem a politikem by ubohého "kúzelníka" nacpal do košíku s hadem a vystrčil na ulici. :-) ()

zette

Tak tento film jsem vubec neznal a kvuli nemu jsem na statni svatek vstaval pred sestou hodinou ranni... Musim rict, ze absurdnejsi a snad i dementnejsi zabavu z nasich koncin uz jsem dlouho nevidel. Lhal bych, kdybych tvrdil, ze me film nebavil a u nekterych scen se nezasmal. Urcite jeden z nejlepsich pocinu rezisera Rapose, i tak ale nepresahuje prumer. ()

Pitryx odpad!

No komedie u které se třicet minut od začátku ani nepousměju, hm hm... Ale tohle komedie byla, podle všech. Mně to jako komedie vůbec nepřišlo. Koukal jsem na to jako tele a stále nechápal co s to k čertu děje a čemu se mám smát. Nakonec jsem to vzdal, nechal film běžet a dělal jinou činnost. Snímek jsem dokoukal jen jedním okem. 201110248156/8318 +++++++++++++++++++++ Skoro souhlas, jen jedna hláška pana Menzela, jinak opravdu nic k zasmání, potřetí netřeba. ()

• Milan Lasica (Dr.Mahm) sa po rokoch v jednom rozhovore priznal, že podobne ako jeho všetky filmy, ani tento nikdy nevidel. (Raccoon.city)
  • Marián Zednikovič (Svätopluk Sysel) spieva vo filme taliansku pieseň "Il bianco e dolce cigno". Táto pieseň pochádza z knihy Jacoba Arcadelta z roku 1539. (Raccoon.city)
  • Stejnojmenná kniha „Utekajme, už ide!“, která diváka vybízí ke koupi na základě zhlédnutí filmu, nemá s filmem nic společného.Jjedná se o antologii scifi povídek z roku 2011, kdy ta úvodní s názvem „Utekajme už ide“ je zombie-horor odehrávající se v ulicích Bratislavy a v útrobách hokejového stadiónu během MS v hokeji. (sator)

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Semináru slovenského filmu, Nitra

Semináru slovenského filmu, Nitra

24.10.2009

5. - 8. 11. 2009 sa v Nitre (Aula UKF v Nitre) uskutoční II. ročník Semináru slovenského filmu. Seminár slovenského filmu bude tento rok pri príležitosti dvadsiateho výročia novembrovej revolúcie… (více)