Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cass Pennant - najlepšie predávaný autor kníh čiernej pleti v Británii a zároveň aj člen obávanej chuligánskej ekipy klubu West Ham United, ktorá si hovorí I.C.F.. Film sleduje Cassov životný príbeh od čias, keď ho, ako sirotu z Jamajky adoptoval starší biely párik z Londýna, až do čias, keď z neho vyrastie jeden z najobávanejších futbalových chuligánov v Británii. (Tomco)

(více)

Recenze (55)

Spiizy 

všechny recenze uživatele

Osobně tento počin z "chuligánských" filmů mám nejraději. Vysoká věrohodnost, dobrý vývoj hlavní postavy. Poznání firmy I.C.F, která patří mezi nejtvrdší skupiny i v současnosti. Vyzdvihuju nepodcenění vedlejší dějové linie mimo fotbalové záležitosti, ale na druhou stranu i v některých okamžicích velice dobře "natvrdo" odehrané chuligánské razie. ()

Happens 

všechny recenze uživatele

Hezká vstupenka do historie ICF, jak se z rawdies stávají town boys až po naprosto tvrdé hooligans. Ve filmu Rise of footsoldiers je velice vedlejší postava jednoho z hlavních chuligánů (hovadskejch, viď?) černoch. No a zde máme kompletní film o tamto pánu, který nasazoval život za West Ham United (I'm forever blowing bubbles), až z toho jednoho dne dospěl. Trochu naučné, ale hlavně je tam fotbal a rvačky. ()

Reklama

vander19 

všechny recenze uživatele

Po známych filmoch Football Factory a Hooligans sa mi dostalo do rúk aj jedno z posledných diel, ktoré som nevidel z prostredie futbalových ultras. Opäť nás dej zavedie do známeho prostredia West Hamských kladivárov. Len Cass je v tom rozlišný a to je to dosť markantný rozdiel, že je podľa skutočných udalostí. Práve to mu dodáva punc dôveryhodnosti, aj keď fanúšik podobných filmov je síce možno okrátený o riadne pouličné bitky. Film je viac menej pohľadom do duše jedného z hlavných predstaviteľov z drsných 80. rokov britského anti-futbalového fandenia. Hlavnú rolu si strihol Nonzo Anozie, ktorý sa preslávil ako hostiteľ slávnej Dennerys Thargerien v seriály Game of Thrones. ()

BuryGol 

všechny recenze uživatele

Hodně povedenej životopis Casse Pennanta. Jak černej kluk převzal otěže chuligánský party West Hamu. Nicméně podle mě to na kvality Fabriky a Green Street nemělo. Hodně mě sice potěšili Leo Gregory (známej jako Bovver z GSE) a herec co hrál Frankieho Wildea v "It´s all gone, Pete Tong". Na druhou stranu mi ten Anozie moc neseděl a pár momentů tam bylo dost utahanejch. Jinak ten West Ham je nějak moc filmovanej, uvítal bych něco o Rudejch Ďáblech z Manchesteru. Každopádně dost povedený dílko plný bitek, násilí a emocí. Snad to časem zkoukne víc lidí. ()

devNull 

všechny recenze uživatele

Neokoukané tváře, dobré herecké výkony a opět jiný pohled na britské Hooligans. Tohle téma mě poslední dobou zajímá, Football Factory to samozřejmě nemůže překonat, ale i tento film na mě v mnohém zapůsobil. Cass - hlavní hrdina - se potýká s problémem začlenění do společnosti. A věřím, že v sedmdesátých a osmdesátých letech v UK byla rasová nesnášenlivost i větším problémem. Není to celé o Hooligans, je to hlavně o úhlu pohledu jednoho člověka - a zcela ho chápu, když ho v ranném věku mezi sebe nevzal nikdo, než právě ICF. Film mě nenudil ani minutu a to si myslím, že jsem náročný dívák. Od začátku mě chytl a pustil až na konci. Doporučuju. Sice neznámý, ale výborný snímek. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (12)

  • Celý rok před začátkem natáčení se nad příběhem a scénářem scházeli Cass Pennant a režisér Baird. Šlo jim o maximálně autentický pohled na kontroverzní život Pennanta. Mimo jiné spolu vyrazili třeba i na finále Poháru FA v roce 2006. (don corleone)
  • Režisér Jon S. Baird fandí skotskému týmu Aberdeen, ale když se přestěhoval do Londýna, začal chodit právě na West Ham, kolem jehož fanoušků se děj točí. Jeho nejoblíbenější zápas, který viděl, bylo finále Poháru vítězů pohárů z roku 1983, kdy právě Aberdeen porazil Real Madrid 2:1. (don corleone)

Reklama

Reklama