Hory zalité krví

• USA The Hills Run Red (více)

Ten příběh jste určitě slyšeli. Vypráví o nejkrvavější, nejkrutější vyvražďovačce, která vznikla v 80. letech, ale záhadně zmizela. A jsme v současnosti: trojice hororových fandů hledá tajné místo, kde se film točil a doufá, že tu najde jeho kopii. To, co objeví, je fakt, že tajemný krvák je víc než jen film. Je skutečný. A oni jsou jeho nejnovějšími hvězdami. Hory zalité krví přicházejí s úplně novým rozměrem hrůzy, protože zděšení filmoví nadšenci musí vzdorovat šílenému vrahovi, který nosí zdeformovanou masku dětské panenky. Ale moment, Babyface je přece jen filmová postava, ne? Ne. On žije. Čeká. A těší se na setkání s fandy, kteří zemřou – pomalu, krutě, otřesně – pro jeho umělecké dílo. Rozjeďte kameru! (oficiální text distributora)

Falko

To uz pozname. Raz je to rodinka ocitnuta v nejakych HORACH, KTORE MAJU OCI (2006), alebo nejaka parta ludi, ktora sa nestastne ocitla v lese a tym padom to bol uzasny PACH KRVI (2003) pre sadistickych zabijakov. Tentokrat sa opät v lese ocitli filmovi nadsenci, ktori keby vedeli, co ich tam caka, nikdy by tam nevkrocili, ale to by bola nuda, takze dalsia brutalna vyvrazdovacka sa mohla zacat. Otazne je len, kolkokrat ma bude bavit sa na to divat a ci to bude mat rovnaku kvalitu ako uz spominane filmy. Bolo to len o trosicku slabsie, preto 3 *, ale pokial vas bavili uz spominane horory, tak za jedno pozretie to urcite stoji a okrem toho sa pod produkciou prekvapivo podpisal aj znamy producent Joel Silver... 04.12.2010 ________ Sophie Monk - (Alexa) +++ Tad Hilgenbring - (Tyler) +++ William Sadler - (Concannon) +++ Janet Montgomery - (Serina) +++ Alex Wyndham - (Lalo) +++ Ewan Bailey - (Sonny) +++ Danko Jordanov - (Babyface) +++ Produkcia: Joel Silver +++ Hudba: Frederik Wiedman +++ ()

tron

„Všetko na jeden záber.“ Nedokážem dať 4*, ale zbabelo priznám, že ak by sa jednalo o nezávislý horor od neznámych tvorcov (a nie od producenta Smrtonosnej zbrane 4), asi by som hovoril o udalosti roku. Takto je to „len“ drsný atmosférický krvák kombinujúci to naj zo slasheru, hixploitation a „dokumentárnych hororov“. Podtrhuje to dobré herecké obsadenie (okrem diabolsky blonďavej Sophie Monk satansky uvoľnený William Sadler ako esencia najzvrhlejších hororových režisérov). Znepokojivé a diabolské. V tradícii najlepších (prvých) filmov Roba Zombieho. ()

Hadža

Namet a celkovy pribeh uchazejici,ale jak uz to tak byva potencional nevyuzity a zpracovani slabe.Herecke obsazeni nevhodne a vykony nepresvedcive.Postavit se zabehanym horrorovym kllise tim ,ze mobili funguji s plnym signalem je pekne,ale kdyz je ta skupinka nedokaze logicky vyuzit, je smutne.A proc ti mistni burani chodi po lese s brokovnici nabitou slepymi naboji a pak s tim strili na to znetvorene dite ,je uz naprosto nepochopitelne...... ()

petero

Hixploitation/slasher kombinuje staré známe fláky ako Blair Witch Project, Cigarette Burns a Midnight Movie. Úvodná scéna chlapca strihajúceho si tvár pred zrkadlom je fakt hustá, povinný pokec uvedenia do deja spríjemnia prednosti Sophie Monk a cestu z mesta nejaké husté prestrihy (zaberá toto na niekoho, alebo to tam tvorcovia pchajú aby divák nezabudol že pozerá horor?) a ide sa do lesa. Prepad teenagerov vidlákmi ktorých prepadne Babyface (mimochodom má asi 100x viac charizmy ako nový Jason Voorhees) je len jeden z dobrých nápadov tohto filmu. Napríklad konečne sa niekto dovolá mobilom v lese, problém nastáva s udaním polohy =). Ďalší vývin situácie je už klasická schéma vrah v maske vs. obete + pár neprekvapujúcich prekvapení a skvelým nápadom s kinom plným mŕtvych divákov. A zaujímavé nápady si udrží až do poslednej scény. Dark Castle pripravil slušnú vyvražďovačku len pre fanúšikov žánru, dostatočne prešpekulovanú a drsnú. ()

*CARNIFEX*

Skupinka mladíkov Carda, Retarda, Jozefina Mutzenbcher a Pretty Woman sa na podnet Cardu rozhodnú vypátrať 20 ročný "bohom zabudnutý", zakázaný horor, ktorý bol natočený opovrhovaným, zvráteným, zabudnutým, nezvestným režisérom "Hitchcockovým" bratrancom z tretieho kolena. Na miesto natáčania do zapadákova tretieho druhu ich zoberie, znovuobjavená, samotná dcéra režiséra, prostitútka Jozefína. Tej však v skutočnosti nejde o objasnenie straty nikdy svetom nevideného onoho hororu, ale o dokončenie samotného "veľdiela" . Horor je klasickou vyvraždovačkou, ktorá je síce lepší priemer video filmu, no napriek tomu neprekvapila ničím, čo by ma zdvihlo zo sedačky. 60 %. ()

• Natáčelo se v Bulharsku. (M.B)
  • Film byl poprvé uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Seattlu 12. června 2009. (Worry77)
  • Ve scéně, kde jsou naši hrdinové v kině si lze povšimnout plakátů, které odkazují na jiném hororové snímky, například Strach.com (2002) nebo Kruh (2002). (ČSFD)