Duben 1945, Hitlerovo Německo stojí těsně před kapitulací. Wehrmacht mobilizuje poslední síly. Albert, Walter a dalších pět kamarádů ze třídy jsou povoláni na frontu přímo ze školních lavic, jako pomocná vojska k obraně strategicky nedůležitého městského mostu před blížícími se Američany. Mise se záhy ukáže jako boj na život a na smrt. Pouze jejich bývalá učitelka Elfie Bauerová se snaží, aby šestnáctiletí mladíci přežili zbytečnou a bezvýznamnou bitvu o most... (Bobek27)

Zodiak455

Ve filmu byly slusne bojove sceny,ale němci udělali z američanů vraždícií hovada které vraždí především civilisty.Např. scéna kdy nalétává americká stíhačka na učitelku s tím klukem.Prostě nic moc... ()

tailguner

Tak tento film byl postupný propadák. Po 30 minutách bych dal ****, po hodině ***, ale pak to začalo každou minutou klesat a končím u *, za vcelku dobrý začátek. ()

Brano

Pôvodný diel som nevidel, takže môj komentár nie je zaujatý a hodnotím objektívne. Príbehovo ma to vtiahlo do deja a celé to bolo celkom pozerateľné. Keďže ide o nízkorozpočtový film, tak akčné scény by som mu veľmi nevyčítal, ale čo mi najviac vadilo, bola akákoľvek logika, ktorá tomuto filmu chýbala najviac. Sedem neplnoletých žiakov hitlerjugendu je povolaných, aby ubránili most. Pritom iba dvaja z nich majú skúsenosti so strelnými zbraňami. Obdivuhodné, ako si poradili s celou americkou jednotkou, ktorá bola po uši ozbrojená a mala ešte k dispozícii dva tanky. Tých sedem "statočných" by v skutočnosti tam nevydržalo ani polhodinu. Ale ak hľadáte film pri ktorom sa netreba zamýšľať nad dejom, tak toto je vhodná alternatíva. Výkony hercov nie sú najhoršie. Vzhľadom nato, že ide o TV film to nebolo až také tragické, ako som očakával. Akurát neodporúčam český dabing, pretože ten je hrozný po všetkých stránkach (preklad, výber dabingových hercov) ()

Josse1

Šel jsem do tohoto filmu s rozporuplnými pocity. Ovlivněn zdejším hodnocením a komentáři. Nevím proč ale mě se tento film velice líbil. Triky a akční scény byly sice slabší ale jinak naivnost a ideologie Hitler jungen byla strhující. Konečně někdo natočil film z válečné doby a ne o superzabijácích ale o dětech. Předlohu jsem bohužel neviděl ale tohle to se mi vážně líbilo. Tvrdá realita války. Děti jsou zmanipulovaný a dospělí utíkají z boje. Pro mě čtyři *, ikdyž ty triky byly vážně zlé. ()

davistercz

Nevím jak vy, ale film byl opravdu velký propadák. Jasně vím, že to není nějaký celosvětový film s velkou kupou peněz. Proste je to nízko-rozpočtový filmek který se opravdu ale opravdu nepovedl. Znám jich hodně, ale tohle je sakra hodně zkažené. Čekal jsem že to bude skvělé, že je to nasazené na téma "2 sv. válka", ale co z toho vykoplo bych kopl zpět. Ačkoli jsem se to musel dokoukat celé, tak jsem i rád že pár scén skvělých scén tu bylo, ale tak na nízké urovni že jsem umíral nudou. Scény, kde se válčilo? to snad ne to bych udělal i lepší já s vodní pistolí. Řeknu to jednoduše film byl bez děje bez kouzla a bez jakýkoliv emocí, ale na druhou stranu to má překrásný soundtrack.. za to 2**. ()

blekekeke

Počáteční útok Amerického letadla na dva civilisty by měl být jasným znamením, že tudy cesta nevede. No, ale neodolatelná duše divákova chce poznat co bude dál. No, v celku nebylo nic. Tedy až na trapas za trapasem. Až po největší trapas na konci ... ()

cernymotyl

Protiválečná pohádka o spolužácích bránících před američany na sklonku války jeden z mnoha mostů. Není to úplně špatný film, jen pro mě bylo těžké uvěřit, že šest, z dnešního pohledu, puberťáků dokáže udržet most před silnou nepřátelskou převahou. Tanky hoří jak ze dřeva, kulky prolétávají skrz pytle s pískem a chlapci do kulometu dali asi slepé náboje. Vrcholem pohádkovosti je ovšem samotný závěr filmu. ()

xhonza5

Skvělé zachycení války. Film vás do ní dostane pomocí obrazovky, takže si pár minutek užijete období 2. světové. Smíšené pocity po shlédnutí měl asi každý, nebyl jsem výjimkou. Jednu hvězdu strhávám za to, že nevěřím tomu, že by ten most bránilo pouze 6 chlapců, ale všechno je možný. :o) ()

Martens14

Velmi slabé až naivní herecké výkony. Při vstupu Američanů do městečka natočeno velmi nerealisticky. Dvě hvězdy jen proto, že jsem se dodíval do konce. ()

ellysium

Nedá se hodnotit tento remake Mostu z roku 1959 úplně negativně.Režisér se snažil původní vynikající film přiblížit dnešnímu divákovi,což se mu celkem podařilo.Akční scény jsou akčnější a tanky už nevypadají,jako papírový model z abc.Když se dnes může předělávat cokoliv od Titanicu přes Planety opic až po Souboj Titanů,tak proč by nemohl být předělán i Most.Někdy je velmi těžké udělat kopii lepší,než originál a to platí i v případě tohoto strhujícího díla,ale za snahu fimového štábu a to,že se příliš neodpoutali dějově od původní verze,dávám čtyři kousky... ()

Bosh1207 odpad!

Ježíšikriste, takovouhle debilitu jsem snad neviděl. "Přestaňte střílet, vy prasata! Já vás všechny postřílím!". Tak to je hustý! A k tomu ta heroická muzika (?). Asi sto úplně impotentních Amíků s několika tanky dobývá most, který "chrání 6 mladších dorostenců. Dialogy: hrůza! Kamera: hrůza! Herecké výkony: hrůza! Celý film: vyhozený prachy! Se slzou v oku vzpomínám na stejnojmenný film z roku 1959. ()

WikingVik

Válečný film kvality "C". Vhodný pro první třídy ZŠ. Jedna hvězdička za snahu, druhá že to bylo barevný ... páč jsou patlalové, kteří by to klidně natočili černobíle. ()

omega_SK

Mizéria totálne amatérska. Sfilmované tak nezáživne, že som sa takmer unudil k smrti. Dramatické chvíle sú tak fádne, až strach. O kamere či efektoch --- škoda čosi písať. Dal by sa z toho vytvoriť parádny akčný dramatický doják, ale to by musel riadiť niekto iný a nie nemčúri ()

Balisong

Ačkoli se jedná o televizní film a remake skvělého filmu z roku 1959, je koukatelný i přes nedostatky v akčních scénách a nepříliš vydařené herecké výkony. Jde tu především o myšlenku a poselství,které je v příběhu ukryto. ()

cincala

Námět pozoruhodný, zpracování mizerné. Pár kvalitních hereckých výkonů nemohlo zachránit zpatlanou druhou polovinu a finále příběhu. Scénáristu bych nechal za trest tahat raněné z gefechtu. Vystřílet tolik munice, věrohodně odpálit panzerfaustem dva tanky a přitom napsat tak stupidní a nevěrohodný příběh. To je masakr. Zaujala mě vcelku početná jednotka US Army s tanky, která si den a noc nedokázala poradit s jedním kulometným hnízdem obsazeným studentíky. Ti pálili z kulometu a vůbec se nekryli, chlapec-snajper na stromě by tam ve skutečném boji dlouho nevydržel. Parta opilých ženistů, kteří v poklidu podminovávala most a přitom se pár set metrů od nich tvrdě bojovalo, taky dílo. ()