Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

Fuksinka

Fantastičtí herci, výborný chytrý, sarkastický, černý i situační humor. Nečekaná druhá půlka filmu. Skvělá atmosféra i hudba. Není co dodat. Prostě Komedie s velkým K. ()

MrKrahujec

Asi tak do první poloviny jsem byl přesvědčen, že tohle musí být zfilmovaný nějaký Wodehouse (jen tak mimochodem: proč je vlastně tenhle autor ve filmu takovou vzácností?), protože sedělo úplně všechno: Honosný anglický zámek (přesně jako Blandings), panovačná lady, flegmatický lord, lehce dandyovský synáček a naprosto nemožní sourozenci a do toho osvěžující závan americké svobodomyslnosti (taky vlastně jako u Wodehousa) v podobě nečekané a nehodící se snachy. Když ale ve druhé polovině atmosféra výrazně potemněla a nastalo zcela neWodehousovské drama, pochopil jsem, že tenhle film míří dost výrazně výš, a i když podle mého do cíle úplně nedoletěl (na takhle náročnou zápletku si vyhradil přece jen málo místa), je výsledek i tak velmi slušný. Dokonce i včetně toho Wodehouseovského začátku (nebo díky němu?) ()

RozaMadMax

Moc sem od toho nečekal a pak jsem zíral a užíval si to jak to jen šlo. Tohle je inteligentní komedie. A smrt toho čokla mě fakt dostala + ten majordomus. ()

xhonza5

Historický filmy mají přeci jenom své kouzlo. Tahle romantická komedie mě opravdu bavila. Humor je mé krve, takže se nestávalo, že jsem byl svědkem těch trapných vtipů, jak býváme občas svědky. Až na to zasednutí psa. ()

Matt2626

Rozkošné...Aké zložité môže byť zapadnúť do rodiny "dedinského" chlapca. Film má pár skvelých gegov a úsekov kde Vám nič neostáva len skrývať úškrn pod nosom. Celá myšlienka...vojna, láska, bytie je skryté pod tým svojským humorom. Dobové umiestnenie ma však veľmi neoslovilo. Ale v inej "dobe" by film asi vyznel pateticky. Každopádne dobre strávených 97 min. Neľutujem. "Prisadnutý" a následne "vykopaný" pes nemal chybu :D ()

pavont

Zaujimavy snimok z prostredia anglickeho malomestiactva a hoci nieje originalny, anglicky humor a skvely herci ho povysuju vysoko nad priemer. ()

juluch

velmi prijemne, vtipne dobre rozohrate, dobri (a pekni :-))) herci, ziadna nuda. je v tom troska schemovitosti a zaver vas asi ani neprekvapi, ale kazdopadne neurazi. plus originalna hudba. ()

Efff

Tak tenhle film mě úplně dostal. 5 hvězdiček si, objektivně vzato, asi nezasluhuje - ale já prostě nemůžu jinak. Kvůli tomu, kolikrát mě téměř proti mé vůli rozesmál, kvůli hudbě, kvůli obsazení... a hlavně kvůli tomu tangu:) Nikdy v životě bych nečekala TAKOVÉ erotické dusno, rozhodně ne v tomto filmu, a rozhodně ne zapříčiněné Collinem Firthem. Jessica Biel byla bezesporu okouzlující, ale tato scéna patří Firthovi a jeduplným pohledům Bena Barnese, které by tak moc seděly do Doriana Graye:) ()

Katie

Kristin Scott Thomas opravdu velmi dobře ztvárnila protivnou stárnoucí manželku, vždy okouzlujícího, Colina Firtha. ()

acervena

kdyby to běželo se stejnou lehkostí jako na začátku, bylo by to za 4*, ale ten konec najednou nějak zvážněl a taky můj oblíbený Colin Firth mi tady v roli umolousaného životem unaveného bonvivána moc nesedl.. zato Kris Marshall báječný slouha.. ()

zero_zelo

komedie to rozhodně je a hodně vtipná, tak moc až je to placama dost smutný. protože je to tak skvěle zahraný! neuvěřitelně přesvědčivý, colin firth bezkonkurenční kristin s. thomas mi férově zvedala mandle. a člověk má pocit, že je tam taky a užívá si tu hrůzu maloměšťáctví a pokrytectví. chci taky tančit poslední tango! 90% s přehledem, skvělý. ()

suvarasuva

Taková úsměvná komedie, kde jsou asi tak dvě, tři scény, které jsou více zábavné než ty ostatní.. (a to docela o dost ). Pro ty, co mají rádi takový ten sarkastický humor je tahle komedie asi uspokojí.. Ale i ti, kteří mají rádi humor, který je prostě takový ten situační, se dobře pobaví. Vlastně se bude asi líbit všem, kdo mají rádi komedie. :) A upozornění pro ty, co čekají nějaké nemravnosti :D jedná se o inteligentní humor ... ()

british.bug

Easy virtue, britsko-kanadský film odehrávající se na starém anglickém sídle, to je kinematografický kousek, který mě skutečně bavil. Vyzdvihnout musím zejména Colina Firtha, kterého si člověk nemůže nezamilovat, a rozhodně také Kristin Scott Thomas, která dokonale zahrála chladnou a konzervativní anglickou ženu. Suchý, až sarkastický anglický humor dokonale dokresluje celý děj. Ať už jde o scénu s ubohým psem, který skončil zasednut, nebo skvělé kankánové představení, které se nepovedlo úplně podle plánu, mistrně jsem se bavila. Vřele doporučuji. ()