V r.1972 natočil během jednoho týdne legendární hongkongský herec a mistr bojových umění Bruce Lee tři akční scény ke svému nově připravovanému filmu Game of Death. V tomto snímku chtěl Bruce představit svůj vlastní bojový styl Jeet Kune Do a měl ztvárnit titulní roli bojovníka, který se musí dostat na vrchol pětipatrové pagody, přičemž každé patro hlídá strážce, jenž je mistrem jiného bojového umění. Natáčení však bylo záhy přerušeno, neboť Bruce dostal nabídku natočit svůj první film v Hollywoodu(Enter the Dragon, 1973). Po jeho dokončení se k projektu Game of Death vrátil,ale pouhý měsíc nato předčasně umírá a nedokončený materiál je na pět let uložen do trezoru.

V r.1978 se rozdělané látky chopil režisér filmu Enter the Dragon - Robert Clouse a Brucovi blízcí přátelé a spolupracovníci Sammo Hung, Robert Wall či Dan Inosanto a očekávaný snímek se konečně dočkal uvedení do kin.

Příběh byl lehce pozměněn. Hlavním hrdinou je herec a šampión v kung-fu Billy Lo, který se dostane do sporu s mafiánskou organizací, jenž se rozhodne nepohodlného soupeře odstranit. Billy Lo atentát jako zázrakem přežije a využije situace k předstírání vlastní smrti,aby se následně mohl vrátit a pomstít. Film je částečně sestřihem scén z Brucových starších snímků, zbývající sekvence byly natočeny pomocí dvojníka, kterého hráli přeborník v taekwondo Tai Chung Kim a herec a kaskadér Biao Yuen. Vyvrcholením příběhu jsou pak zmiňované tři scény uvnitř pagody se skutečným Brucem Lee. Nejvíce pozornosti jednoznačně poutá finálový souboj Davida s Goliášem, respektive Bruce s Hakimem v podání Kareem Abdul-Jabbara, v té době nejvyššího basketbalisty na světě. Klub NBA Los Angeles Lakers,za který Jabbar hrál, kvůli natáčení údajně pojistil jeho nohy na milion amerických dolarů! (Vojcl)

SeBig

Ty tři jsou za ty skvělé tři Brucovi bojové scény na konci, jinak je to fakt špatný. Ta fotka a ten pohřeb... no nevim. ()

eraserhead666

Je-Lee nasraný, bere to hrubým Brucem. Proto ho neserte, nebo vás zbrousí. Klasická zápletka, v klasickém provedení s klasicky ukňouraným zmrdobijcem. ()

Ištván87

Je sice zajímavý, pokusit se sestavit film, který měl původně v plánu ještě sám mistr... Ale ta kombinace nově natočeného s novým hercem a použití starých Bruceových záběrů (neříkejte mi, že si nikdo z tvůrců nevšiml rozdílné délky vlasů v záběrech ze starších filmů) působí neskutečně směšně... Výjimku tvoří mrazivý ( a autentický) záběr na Bruce v rakvi, jehož použití chtělo nejspíš dost velkou odvahu (nebo neúctu, jak se to vezme)... Alespoň že na konci se dočkáme slavných soubojů v pagodě... Za tyhle záběry dávám jednu hvězdu... ()

ancientone

Je nesmierna škoda obmedzovať reflexiu posledného Leeovho filmu na nudné, dojmologické reči o vate a bojových scénách. Štýl a podmienky vzniku filmu ďaleko presahujú tieto floskuly. Brucov štýl boja nie je len o kopačkách s výskokom a rýchlych pästiach. Jeho dramaturgia a štýl záznamu je v prvom rade dokumentáciou Leeho hviezdneho narcisizmu a ega, k čomu prispieva bezmála romantická (a naivnučká) fabula o boji mladej, morálnej hviezdy so zákerným gangom. Tá navyše krásne sumarizuje a doťahuje auru predošlých filmov s Leem v hlavnej úlohe __ Nemožno opomenúť fakt, že film vznikol dodatočnými nakrúcaniami s dablérom až po Leeovej smrti, ktorý po sebe zanechal (pre štýl filmu kľúčové) tri bojové scény. To z neho robí nielen Leeov idealizovaný, samoľúby autoportrét (zanechané bojové scény), ale aj posmrtný tribute v nadživotnej (a pritom výborne padnúcej) veľkosti. Odhliadnuc od ekonomických záujmov: Lepší nekrológ si Lee ani nemohol zaslúžiť. ()

Shaqualyck

Rozkošně béčkoidní kaskadérská „plošinovka“, ve které si přiměřeně infantilní divák dosytosti užije naštvaného Bruce, motorky i kultovní žlutou teplákovku, která před časem tolik učarovala Quentinu Tarantinovi. Film, kde si akce permanentně podává ruku s naivitou, ale který prostě má (hlavně ve videoherním závěru) své nezanedbatelné kouzlo, které můj srdeční sval prostě nemůže ignorovat :) ()

ConanVJ

Stará klasika, která neni o příběhu, ale o bitkách ve kterých byl Bruce Lee přeborník. Na flm se i po těch letech pěkně kouká a je to parádní odreagovačka. Pro fandy Bruce Leeho určitě parádní film, pro ostatní v dnešní době asi průměrný Martial Art film. Za mě 75% :) ()

Kryton

Velká škoda, že při natáčení zahynul velký Bruce Lee. Skoro videoherní adaptece, kdy bojovník v každém patře pagody bojuje s jiným Bossem. Moc by mě zajímalo jak by to dopadlo a hlavně na koho by narazil nahoře. Možná by tam byl sám Chuck Norris a dostal vy podruhé v historii po tlamě. ()

Laxik

Dojem číslo 1: Kdyby se lidi v tomhle filmu navzájem nenechávali po každém pádu vstát, měla by Hra smrti minimálně o patnáct minut míň. Dojem číslo 2: Bruce Lee se zde v postavě profesionálního herce představuje jako absolutní neherec. A to je v jiných filmech docela v pohodě sympaťák. Dojem číslo 3: NŮDÁ! Dojem číslo 4: Až na souboj na nunčaky v prvním patře a částečně i na legendární bitku v patře třetím se člověk nebaví ani těmi souboji. Dojem číslo 5: No on tam vlastně nehraje nikdo. Celkové sumárum: Slabé a bůhvíproč nadsazené tři. ()

Vojcl

Jak uz bylo mnohokrat receno, mohl to byt nejlepsi film Bruce Leeho... Zaverecne akcni sceny kdy Bruce bojuje se skoro o metr vyssim souperem, ktereho hral basketbalista Kareem Abdul-Jabbar, nebo nun-chaku duel s Danem Inosantem (dalsi skutecny mistr bojovych umeni a Brucuv zak) jsou skutecne uchvatne... jenze zbytek filmu je bohuzel jen tezko stravitelna kase a prostrihy s dvojnikem, ktery navic Brucovi neni vubec podobny oblicejem ani postavou, jsou krajne nepovedene... Je mi to lito,ale tenhle film nejspis nemel nikdy vzniknout. ()

kaylin

Zajímavější než film samotný je jeho historie. Bruce Lee zemřel v roce 1973, ale přesto se v tomto snímku objevuje, a to ve scénách, které v jiném filmu nikdy dříve nebyly. Čím to? Jednoduše tím, že ještě než Bruce natočil snímek "Přichází drak", který ho nakonec i stál život, chtěl natočit právě film "Hra smrti". Tento film měl mít poměrně jednoduchou zápletku, která se bude točit kolem toho, že Brucova postava bude postupovat patry chrámu, kde v každém patře bude bojovat a jedním bossem. Nápad, který využívá téměř každá akční hra, jen ten chrám se mění v různá bojiště a levely. Několik scén bylo natočeno, ale pak se Bruce vrhl na film "Drak přichází" a k "Hře smrti" se měl vrátit, což bohužel nestihl. Po pěti letech se však Brucovi spolupracovníci rozhodli, že scény resuscitují, vytvoří pro ně nový rámec a Bruce Leeho nahradí dvojníky, případně záběry z jeho starších filmů. Film byl natočen a jeho vrcholem je souboj s Kareemem Abdulem-Jabbarem, legendárním basketbalistou LA Lakers. Tenhle souboj je právě jednou ze scén, které Bruce stačil natočit a je vidět, že jeho úroveň byla naprosto někde jinde než úroveň jeho dvojníků. Film je jako celek pouze skládankou, která dává smysl hlavně jako pocta velkému muži. Tak je nutné ji brát. I tak se film ale nedostane výš jak na průměr. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/05/noc-patri-nam-voda-pro-slony-posledni.html ()

K.I.N.G.

Bál jsem se, že se první půlka moc nezdála jenom mě, ale vidím, že je to názor většiny. Pomalejší rozjezd se pořád zlepšuje a zlepšuje až nakonec přijde scéna ve věži a ta je tak úchvatná, že se každému fanouškovi Bruce musí zatajit dech a už jen pro to to stojí za to. ()

YURAyura

Mne to prislo docela o nicem - sice je tam pekna prehlidka stylu, ale chybi tomu myslenka, scenar a humor. Ale to bychom toho chteli asi po KF filmech trochu moc ;]] Pravdou taky je drtiva vetsina je jich jeste horsich, tak ted budho rad... ()

maverick10

Co se tyce pribehu a scenare - o to nikdy ve filmech s Brucem neslo. Proto to taky mrstne prskocim. Vzdy v nich totiz slo o bojovou choreografii a ta stala taky za velky kulovy. Nebyt poslednich 15 minut, myslel jsem si ze se jedna nejakou vesnickou strkanici na zabave. To choreo ma u Bruce mezery vetsi nez kanon Micka Jaggera - kdybych to mel srovnat s Jackie Chanem, neda se to srovnat. P.S. oni snad meli vsichni pri tech soubojich ty slunecni bryle na gumicku ne? ()