V San Quentinu má být o půlnoci popraven vězeň z cely smrti, černoch Frank Louis Beachum, odsouzený před šesti lety za vraždu těhotné ženy, která mu dlužila 96 dolarů. Mladá reportérka deníku Oakland Tribune Michelle Zieglerová byla pověřena úkolem udělat poslední rozhovor s odsouzeným mužem. Jenže krátce předtím Michelle zemře při tragické autonehodě a šéfredaktor přidělí její úkol stárnoucímu veteránovi Everettovi. Sukničkáři, mizernému otci i manželovi a také bývalému alkoholikovi. Kromě toho má ovšem Steve dokonalý novinářský čuch a ten mu napoví, že s odsouzením Franka Beachuma není všechno v pořádku. Když se mu podaří zjistit, že klíčový svědek lhal o tom, co viděl, získá téměř jistotu, že odsouzený muž je nevinný. Na to, aby jeho nevinu dokázal, má však pouhých dvanáct hodin. Steve začíná zběsilý závod s časem, ve kterém jde nejen o život Franka Beachuma, ale také o něj samotného. Jeho nadřízený Bob Findley už dlouho hledá záminku, aby ho mohl zničit. Steve kousek po kousku odhaluje pravdu o zločinu, za který má být potrestán nevinný člověk. To však nestačí. Musí najít dostatek důkazů, aby dokázal popravu zastavit. (TV Nova)

kacmi

Clint Eastwood natočil veľmi kvalitnú kriminálnu drámu, a ako obyčajne i teraz sa obklopil veľmi kvalitnými hercami - James Woods, ale najma v nezvycajne nekomedialnej úlohe, skvelý Denis Leary ako slabošský suchar a výborný je i Isaiah Washington, ktorý však mohol trochu ubrať na "svatosti" svojho odsudenca. A sám Clint - postava Stevea Everetta - mu padne ako uliata. Ani viac ako dvojhodinová stopáž pre mňa nebola problémom, a dokonca ked som videl film druhý- a tretíkrát, užil som si ho ešte viac. Takže spokojné štyri * ()

xander

Hlavnou chyboutohoto snímku je že takýto námet tu už bol stokrát. Inak je to štandardný triler, skvelý Eastwood, James Woods a Isaiah Washington. Každy Clintov film má určite svoje čaro a nikdy to nieje veľká nuda, no tentokrát bude hlavne dôležité či budete pozerať film ktorý ste už videli, no s inými hercami a možno v lepšej kvalite. ()

sha.piro

Příjemná kriminálka. Sice nedosahuje takových kvalit jako jiné snímky C. Eastwooda typu GranTorina, ale rozhodně je i ona nadprůměrně natočená i promyšlená (byť ne složitá). 70% ()

Pythonator

Nevím, co se komu nelíbí, ale toto je velmi slušně natočené drama. Dialogy jsou perfektní a nenudí, na rozdíl od jiných filmů, kde se pořád mluví a nic z toho. Obzvláště rozhovor Clinta s Jamesem Woodsem mě bavil. Možná je to slabší film z repertoáru režiséra Clinta, ale i tak je to silný nadprůměr ve svém žánru. Rychlá ZOO je nezapomenutelná a přehnaně dojemné scény s holčičkou ve vězení zrovna tak. ()

Xmarc

Dvouhodinová "jednohubka" ke strávení večera, kdy si potřebuje člověk trochu odfrknout po hokně, nechce u ničeho moc přemýšlet a udělá si k tomu ideálně pár jednohubek a otevře lahvinku vína :-) ()

Občasník

Clinta můžu. I když mi to ke konci přišlo trochu nepravděpodobný. Baba na poslední chvíli otočí a potopí svého vnuka? Ještě chybělo, aby se Clint vrátil domů ke starý. ()

Chicharron

Je to (ještě) devadesátkový Clint Eastwood, který si udělal film pro sebe a podle sebe (ber nebo nech být...) a občas tam hláškuje jak sedmdesátkový Dirty Harry, což místy zlehčuje závažnost tématu. Tak blbej snad nemůže být ani policajt, aby si nekladl otázku, jestli svědek mohl či nemohl vidět zbraň u domělého vraha, ale v Americe je asi možné úplně všechno. Film se mi líbil, James Woods mohl dostat více prostoru, zde jen nahrává na smeče Eastwoodovi; nejvíc mě pobavila scéna s "rychlým zoo"... ()

2tomas2

Ničim nenáročny priemerný thriller.Miestami som si myslel že to bude lepšie,ale nakoniec nič s toho.Priebeh filmu klasický,...najskor zápletka,dalej vyšetrovanie a nakoniec niejakou náhodou prípad vyriešený.2/5. ()

mmiri

Pro mě osobně to byl docela napínavý film v posledních chvílích, ani jsem se nenudila, kdyby ho nechali umřít naštvalo by mě to.....To Co Eastwood režíruje a produkuje tak většinou se na to dá slušně dívat, tak nevím proč ta kritika .... ()

Mr.Neutron

Film lokálního významu o události lokálního významu. Původně asi bylo zamýšleno jako protest proti trestu smrti, ale zvrhlo se v nudnou rutinu bez jakýchkoliv ambicí, aby si všichni zúčastnění mohli přinést domů potřebný honorář. Zbytečně nastavované, průhledně naznačované indicie divákům, s nepříliš bystrým hrdinou. Takže jediná zajímavá věc jsou rozpravy o partnerských vztazích na pracovišti. Poselství: 4/10 zodpovědných otců doporučuje nosit do ZOO helmu ... ()

Zuzi.Bell

Film má všechno. Napětí, humor, atmosféru... Sice začátek trošku mimo můj vkus - libacka se slečnou... Ale když se holkám líbí, tak proč ne :) proti gustu...Celou dobu jsem drzela odsouzenému palce a Clintovi též-sám proti všem. Silný příběh a určitě se někdy podívám ráda zas. ()

Lisak_Pedro odpad!

Když Clint Eastwood nemá v roli bouchačku a nestřílí bandity, tak hraje vždycky takový kretény, že se na to nedá dívat. ()