Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

Ouwen

Solidní dialogy, hodně chladná atmosféra a vynikající akční scény - zejména souboje nešetří kontaktem a živelnosti. Obsahují dost nekompromisní choreografii. ()

corpsy

Nie a nie. Nefunguje. Čakal som, že návrat ikon ako Van Damme a Lundgren do svojich ikonických úloh sériu oživí. Prd. Je to taká istá ´´bulharská´´ zlátanina ako ich ostatné projekty, o stupeň kvalitnejšia ako ´´východoeurópske seagalovky´´. Snímok stojí za zhliadnutie akurát tak kvôli scénam súbojov muža proti mužovi. ()

Andersis

Jelikož mám slabost pro akční béčka, tak tomohle filmu musím dát čtyři. Arlavski jako záporák není špatný, Van Dame, no tak jeho postava je vcelku zajímavá, od předchozích dvou dílů je asi nejtemnější a nejdepresivnější. Lundgern to je prostě pašák v některých scánách mi až naháněl hrůzu, vypadal totiž jak smrtka. Oba dva staří pardálové sou i na svůj věk nekompromisní řezníci. Taky se tu najde pár odkazů na první díl. Tenhle díl je ovšem naprosto jiný než jeho předchůdci. Sází se tu totiž na ruční souboje které sou uspokojivě natočené a pak tu je ještě pár přestřelek které na mě nepůsobí chabě. Sečteno podtrženo Žádný zázrak to není, ale žádná sračka to taky není. Ostatně co bychom chtěli za takový rozpočet, že? John Hyams odvedl dobrou práci. Je mi ovšem líto těch zbožáků kteří tento film poažujou za sračku, že ? Eda S. ()

Kryton

WTF?! Tak kvůli tomuhle odmítl JVC Expendables? To asi krapet přebral prášky na spaní či co? Po celou dobu filmu má jen jeden výraz, který mám vždy ráno v pondělí v zrcadle taky. K tomu přidejte naprosto zbytečného Lundgrena, který má jen 10 minut. Celý jeho výkon charakterizuji jako ukecaný feťák. Celé to dovrší nedopovězená otázka na JVC. Já vím co ti chtěl Doplh říct. JSI BLBEC, ŽE SI NEVZAL EXPENDABLES! CHÁCHÁ. Komentovat nízkorozpočtové B/C v prostředí rumunské elektrárny simulující černobyl nemá cenu. První hodinu jsem se nudil a čekal, kdy už se objeví v akci JVC. Souboje a akce je díky kameře chaotická, že jsem se nechytal kdo je kdo. Btw. ten konec jak se vyřešilo vše jsem opravdu nepobral (celkově scénář psal někdo po těžkém úrazu hlavy).Jednička solidní béčko, dvojka odpad a trojka (?) křeč co kombinuje oba filmy. Co však postradá je nadhled, protože se bere až moc vážně. Tohle se ti JVC nepovedlo a budu se opakovat > Jsi blbec, že si nevzal Expendables! Cháchá...... ()

kikuka

Pri sledovani tohto dielka som za seriózne zamyslela, kam až môže zájsť "reflexia" vlastného diela akčného hrdinu, akú započal Stallone. Universal Soldier: Regenreration v konečnom dôsledku podobne glosuje únavu hlavného hrdinu, jeho hereckého predstaviteľa. Lenže v tomto prípade tento efekt nastáva, obávam sa, nechtiac. Únava a vrásky v tvárach ako Dolpha L., tak i Jean-Clauda van D. vo mne vyvolávali až ľútosť. Vlastne dosť výstižne sú aj oni, rovnako ako ich postavy "povolaní z dôchodku" - hoci v reálnom svete sa tomuto statusu bránia zubami-nechtami a direct to TV filmami nakrúcanými v Rumunsku a tak.// Neviem, či možno hovoriť o nevydarenej snahe navodiť feeling "starej dobrej éry"" prostredím elektrárne v Čermobyle, alebo ide priamo o výsledok nedostatku. V každom prípade, nevyhla som sa spomienkam na nieže o triedu, ale o celú školu i dve kvalitnejším industriálne ladeným filmom (viz fight Jean-Clauda a toho evil uja dramaturgicky riesený a la Terminator +2 vrátane "ruky ako relikvie; Lundgrenove otázky "do you often contemplate about the complexity of life"). A nedalo mi nespomenúť si na JCVD sťažnosť z úvodu JCVD, že na dlhé zábery je už starý, keď sa parkoviskom presúval systémom meter-strih (no dobre, možno dva metre). Neviem, také nijaké. Prehliadnuteľné už v momente pozerania. // Ale tie "presahy" stoja za to. ()

Korbitch

Tak jsem si říkal, že to nebude zase tak špatný. Bylo. Na každý film jdu vždy bez předsudků a nechám ho, aby mě o svých kvalitách přesvědčil, takže sorry, Malarkey, ale u mě si se svou teorií nepochodil. Levná aglomerace, špatný střih bojových scén, které ani, když už jsou trochu přehledné, nepřinesou vůbec nic nového. Scénář falešně kulhá, protože občas napadá na pravou, jindy na levou stranu. Souboj Van Damme - Lundgren něco ve stylu domova důchodců: Hej ty hajflé, to byl můj pudink. A za co ta hvězda? Za závěr souboje Damme - Lundgren.Hovgh. ()

mysiak

Van Damme a Lundgren sú cool...nemôžem si pomôcť...ale chytá ma nostalgia...za ten slušný rozpočet...to vyzerá fakt solídne...aj keď sa to točilo na Ukrajine...davové scény sú fajn, akcia je solídne natočená, má to tempo, grády a Lundgren je proste drsňák...otvorený koniec ma vôbec nenaštval kľudne s radosťou privítam štvorku..welcome back guys! ()

ArsenalEagle

Těšil jsem se, to je pravda, jenže v průběhu času to ze 4* kleslo na 2*.. Není to zas tak špatný, ale.. jen pro zarputilé fanoušky Van Damma 45% ()

JJ.Gibson

No nic jsem si od tohoto filmu nesliboval, aspoň nic dobrého. Ani jsem nevěděl, že se připravuje. Přesto jsem na kouknul. Příběh moc nápadů nepobral a scénář je velmi jednoduchý a prostý. Exteriéry a interiéry no asi čím víc šedé, tím víc adidas nebo fakt nevim. Takže poslední na co se dá soustředit je akce, která kupodivu není tak zlá. Osobně se mi líbila bojová sekvence Van Damma s Lundgrenem, možná nebyla tolik efektní, ale zato uvěřitelná, což je někdy mnohem lepší a pak tu máme solo akci Van Damma s nožem, ta byla opravdu exceletní. Slabší tři hvězdičky jsou namístě... ()

MATADOR

Na první pohled jde vidět nízký rozpočet, ale ani to nebrání v celkem slušné zábavě, která ke konci docela ztrácí dech, ale návrat je to slušný. ()

Thomassi

Vynikající černobylská atmosféra a prostředí, ponuré jako ze Stalkera. Nedoufal jsem, že by to mohl být dobrý snímek. Ale on je. Po JCVD stvrdil Van Damme své znovuzrození a je tady znovu ve formě. Od scény, kdy Van Damme nastupuje do své mise, je to nadprůměrný akční filmeček a nakonec souboj s Dolphem a pak ještě v Pitbullem. Rozhodně ne meně než 75% a jelikož tam hraje Van Damme a já ho rád, tak já dávám 90%. Tak se na mě nezlobte. ()

Hadža

No ,ikdyz je to o kapinku lepsi nez ty rady jejich sracek jdoucich uz peknou radku let za sebou,porad je to opravdu jen stin tech zabavnych akcnich zalezitosti,ktere jim sli tak krasne od ruky.Asi tomu ke kvalite ,porad nejaky ten dolarek chybi! ()

CageDepp

Podle hodnocení jsem čekal, že si zlepšim chuť po hrozný dvojce, ale tohle bylo stejně hrozný. Zbytečně vznikly tyhle pokračování. Oba filmy krouží na hranici odpadu. ()

vegetol.mp

Původně jsem chtěl dát 4 hvězdičky, ale když vidím, jak tu některý lidi nadávaj, budu trucovat a dám 5:) Jinak je třeba si uvědomit, co tenhle film vlastně je. Akční béčko s omezeným rozpočtem. Nemůžu si pomoct, ale tenhle fim mě bavil. Dobrá atmosféra, výborné souboje a opravdová akce. Žádné blbé triky. Prostě stará dobrá ruční práce. Takže pokud vás už serou Jet Liho filmy, kde celou dobu visí na drátech, tohle je film pro vás. Jasně, není to dokonalej film, ale minimálně velmi dobrej. Jen škoda, že tam Lundgren neměl víc prostoru. ()

TominoLa

Když mi bylo asi 17 tak jsem miloval filmy Van Damma. Coz už nějaký čas je. :)) Hlavně jsem měl rád filmy jako Krvavý sport, Lví srdce, Kickboxer, atd. Z nostalgie se občas na nějaký ještě rád podívám. Ale teď jsem byl zvědav jak si povede po vydařeném filmu JCVD. Být zvědavý se bčas nevyplácí. :)) Dříve se ve filmech uměl i zasmát. Dnes už jeho tvář zdobí mnoho vrásek a s kolegou Lundgrenem to berou moc vážně a působí to komicky. Věk člověk nezastaví. ()

Dubro

Žán Klód je späť a nie je najhorší. Síce sa spočiatku zdalo, že sa rozplače do zástery, ale nakoniec sa potvrdilo, že hrať univerzálnu gumu mu problém nerobí ani v tele odfarbeného päťdesiatnika. To isté platí aj o nezmyselne filozofujúcom Dolfovi (Wtf?). Najuniverzálnejšou gumou je dnes však Andy Arlovski aka NGU, pri ktorom som neustále krútil gebulou, za čo všetko ľudia berú peniaze. Väčší rozpočet, drahšia lokácia a zastrelenie scenáristu by filmu rozhodne pomohlo. 50 NGU ()

Eldrick

Třetí Univerzální voják s Van Dammem působí jako těžká znouzectnost s několika křížky po funuse. JCVD je ve filmu tak 20 minut čistýho času, z toho jestli řekne 3 souvislý věty, tak je to hodně, vypadá jako svoje vlastní vosková figurína a tváří se, jak když umírá. Na dnešní dobu směšný rozpočet 14 miliónů dolarů je bohužel znát, aspoň že bulharský lokace a digitální kamera tomu dávají jistý punc autenticity a realističnosti. Van Damme spojil síly se starým známým Peterem Hyamsem (s kterým kdysi natočil TIMECOPa a NÁHLOU SMRT), ten se postavil za kameru a režii přenechal svému synovi, který se sice snaží o jakousi industriální ponurou atmosféru, souboje jsou správně fyzický, ale pořád to má hodně daleko do solidního akčního béčka, jakým byl první díl Emmericha - to byla úplně jiná liga. Ty 2* jsou spíš z nostalgie a za Dolpha Lundgrena, na jehož setkání s Van Dammem (jenž připomene úvod z jedničky) musíme čekat přes hodinu. Výsledný dojem na umření a uvědomění si, že dvojka byla aspoň (když už nic jinýho) odlehčená prdel. ()

Mickalle

Ach jo , byl to celkem pěkný nástup a tak zprzněný konec - ke konci si všichni po mapě lítaj jak zmatený včely, nemá to hlavu ani patu a z veterána, kterýmu nesloužej kolena se po jednom běhu na páse stale nesmrtelnej superman. Btw a na co tam byl dobrej Lundgren ? má jeho postava ňákej smysl ? :D ()

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)