Rampage

všechny plakáty

Na první pohled obyčejný třiadvacetiletý kluk Bill (Brendan Fletcher) stále žije u rodičů, pracuje jako automechanik a má kamaráda, se kterým často probírá problémy dnešní společnosti. Zde však podobnost s jeho vrstevníky končí. Jednoho dne totiž vyrazí do města vybaven těžkou výstrojí, samopaly a výbušninami a kdokoli se přiblíží na dostřel, stává se obětí jeho šíleného plánu. (Tomx112)

Gilmour93

My měli ÚV KSČ, Německo má Uwe Bolla.. Otec mnoha bollehlavů tentokráte nedostál své pověsti a nabídl (snad ne návodné) řádění frustráta v ulicích smyšleného oregonského městečka, jehož obyvatelé jsou tak přívětiví, že když se venku ozývá střelba, dávají si na dveře obchodů místo: „Closed“ cedulku: „Please, come in and shoot me to the head“. Od Karambolla natočeno s myšlenkou, jen aby se neřeklo, bez skrupulí, přímočaře, tak nějak stavějíc diváka do pozice bezmocného. Populace snížena, z Parého je pyré, chyběl už jen „Imperial March“ od Johna Williamse, nicméně ta na konci ušitá bouda byla tak chatrná, že by spadla i na Uweho německého ovčáka Adolfa. Mimochodem, mrzí mě, že nebyl uvedený v titulcích, když skoro celý film nasnímal sám s kamerou na hřbetu.. ()

TheDarKnig

je to divný pocit, když během filmu Uweho Bolla uvažujete o tom, že by to sneslo i 4 hvězdy? Možná ne, možná ano, každopádně tenhle film, ačkoliv nijak netoužím po prozkoumání jeho další tvorby, nepůsobil vůbec tak, jak jsem si jeho tvorbu představoval (no, dobrá, nepůsobil tak jako trailer na Bluebberelu, což bylo jako si nechat udělat frontální lobotomii záchodovou štětkou a to jsem ještě směrem k mým opravdovým pocitům lživý, protože nechci, aby se trápily) a zřejmě pomohlo i to, že se nepokusil znásilnit další videohru, toho vzoru jsem si všiml. Ne že by mu to v očích všech nějak pomohlo, protože když je někdo na tom tak egoisticky a namyšleně, že Bay vypadá jako žebravý mnich, moc pomoct nejde. No, ale teď něco o filmu - na rozdíl od jiných lidí zde mi přišla ta společenská atd. kritika docela svíravá a vlastně i zcela opodstatněná, když se někdy podívám na tu konzumní společnost dneška.. ne, střílet nikoho nehodlám, tu fázi jsem už spokojeně dokázal překonat po God Bless America, ale je to pouze smutné. Protože jasně vidím, že kde v středověku zasahoval bludný kruh hospodářství, teď zasahuje prakticky úplně všechna odvětví čehokoliv na co pomyslíme. Na druhou stranu, Boll zjevně (nebo se mi to aspoň tak zdálo) kritizuje i vymývání mozků těmito radikály, tedy pokud ty neustále opakované fráze z televize v dosti zmatených scénách nebyly pouze nešikovný pokus o nějaký zajímavější filmový pokus. Čím se dostávám k tomu hlavnímu špatnému. Vůbec se mi nelíbilo to, jak k celé stavbě Boll přistoupil, flashfowardy a neustálé záběry na sedícího hlavního hrdinu někde mi přišly prakticky úplně zbytečné, protože konec to nikterak nevyužil, + to působilo prostě divně, a ne zrovna jako něco, co nějak podpoří další dění. Atmosféra by se měla umět vytvářet trochu méně násilně, ale když je to ten Boll, nu což. Dále práce kamery - přímo otřesná, tenhle film by měli vidět ti, co nadávají na třepání se kamery ve všech dialogových scénách v blockbusterech a možná by přehodnotili, co je opravdu špatné a co jenom podpoří např. soubojové scény nebo i vypjatý dialog. Zpočátku to tak nevadí, Boll chtěl asi napodobit nějakého Greengrassa nebo tak tím fiktivním skoro dokumentárním stylem, ale jak to pokračuje dál a dál a člověk vidí, že to napodobení nevyšlo.. no, chvilku jsem měl kvůli tomu chuť to zastavit a odpočinout si a to je už opravdu chyba. Podivné přechody mezi jednotlivými úseky, ve kterých jako by něco vždy chybělo taky nepomohly - vím si představit, že by to bylo mnohem zajímavější, kdyby třepání zmírnilo a třeba nasnímal celý ten Amok jednou dlouhou scénou (Cuarón) - to bych už i chválil (možná). Herecké výkony jsou velmi slušné, hlavní hrdina má v jistých chvílích ne zcela jistý projev, ale ta jeho proměna v maniaka je skvělá. Ostatní jsou v rámci mezí slušní, taky ani nemají moc co hrát. Celý závěr je ovšem jasný downgrade, který trochu vyzdvihuje hodně egoisticky laděný závěr, kde bych se klidně dokázal ztotožnit s názorem JASM, ovšem spíše mě to pobavilo než znechutilo. Nicméně celkově se mi to zjevně líbilo víc než jemu, možná jsem taky jeden z těch 70 miliónů výmazů, ale ještě jednou - ta nekompromisnost, do jisté chvíle dobrá gradace a hlavní hrd.. no, hlavní postava se svým hnusným pohledem na svět to v tom průměru udržují. Dvojku nechci, ale pokud by se náhodou povedla taky (s čím velmi pochybuji), možná bych ji zkusil. () (méně) (více)

Campbell

Film který i zarití Uweho odpůrci musí uznat že je kvalitní. A když ne tak prskaj jak je to nerealistický. Nicméně Boll se trefil do hodně citlivého místa a ukázal že natočit akční sekvence mu nedělaj problém(narozdíl třeba od Baye s jeho strašnýma Transformers). Jediný jeho problém je stále kamera která se třepe a sem tam není vůbec nic poznat, což možná pomůže k efektu přidat realističnost. Fletcherovy role naprosto dokonale sedla, ostatní herci taky nejsou špatní, celý film utíká až do konce u kterého jsem se přichytil s otevřenou hubou. Akční sekvence jsou dokonalé a vypadají dobře. K dokonalosti chybý jen málo Uwe ukazuje že kvality rozhodně má. ()

Andersis

Uwe natočil další koukatelnej film. Týpek se jednoho dne rozhodne vydat do ulic a zastřelit každého koho vidí, prostě nápad kterej měl každej znás :). Rotřesená kamera je někdy zbytečně extrémě chaotická a pěkně nepřehledná. Film nad kterým když vypnete mozek a necháte se unášet tímto dílkem, tak vám to až nečekaně dodá na sebevědomí :D. Můžete bejt chudí, zavidět bohatým, ale bohatí sou stejně zranitelní jako chudí. ()

Melios

Neviem kde začať. Najlepší film ,ktorý Uwe Boll natočil! Fletcher sa do role šialeného blázna strašne hodí, akčné scény na úrovni profesionálneho filmu ,dej aj herci super a finálne rozuzlenie stálo za to. Film si bere inširáciu zo známej hry Postal a je to vidieť. Lacná popcornová záležitosť pri ktorej sa budú baviť najmä ľudia obľubujúci priostrenejší humor a akciu. Uwe Boll dokázal svojími béčkovými kvalitami natočiť výborný nízkorozpočtový film s trochu vážnejšou tématikou. Prvý Uweho film ,ktorý proste musím hodnotiť ako normálny film ,pretože toto nieje guilty pleasure , ale seriózny film! 80% a teším sa na ďaľšie Uweho filmy :) ! ()

• Příběh se odehrává ve smyšleném městě Tendervile okres Oregon v USA. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na Festivalu Phantasmagoria v Německu 14. 8. 2009. (Terva)

Časové pásmo bylo změněno