Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1910 opustil mladý Adolf Hitler (Tom Schilling) své rodné město, nejjižnější rakouskou provincii, a odcestoval do Vídně. S cílem dobýt celý svět jako slavný malíř chtěl ukázat svůj talent na Akademii výtvarného umění. Mladý umělec si pronajal pokoj v domě pro bezdomovce a čekal na svůj velký den. Svůj pokoj sdílel s židovským prodejcem knih Schlomem Herzlem (Götz George). S příchodem zprávy z Akademie o nepřijetí se ukazuje, že Hitler přecenil své umělecké schopnosti a jeho malý svět se hroutí. Hitler se nemůže vyrovnat s takovým ponížením a se ztracenou důvěrou v sebe samotného, chce skoncovat se svým životem.
Paradoxně je to právě Žid Schlomo, kdo ho nakonec přesvědčí, aby zkusil své štěstí v politice. Netrvá dlouho a Hitler se stane vedoucím místní radikální skupiny, která je známá díky svému násilnému chování.
Hořko-sladký absurdní film Mein Kampf je natočen podle divadelní hry George Taboriho, která našla svou cestu na světová pódia po vídeňské premiéře v roce 1987. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (61)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Divadelní hra maďarského dramatika George Taboriho Mein Kampf (1987) není českému publiku neznámá, hrála se mmj. v Realistickém divadle na Smíchově (1990), na Národním divadle moravskoslezském (2004) nebo ve Švandově divadle (2012). Zdejší diváky geneze tohoto textu většinou zřejmě minula a přistupují k výsledné filmové adaptaci jako tabula rasa. Což mě osobně vcelku šokuje, ale bohužel nepatříme k zemím s tradicí denacifikace a velká část obyvatelstva dějiny 20. století na žádné úrovni neřeší. Na každý pád je nicméně užitečné se s tímto filmem setkat a reagovat na něj dialogem se svým okolím. To, že se jedná o adaptaci těžkopádnou (co do formálního převodu divadelního textu do filmové podoby) není až tak podstatné. ()

kukkik odpad!

všechny recenze uživatele

Slátanina. Děj nesmyslný, čiší z něj touha nově svobodných lidí udělat si srandu z padlého režimu. Pro mě jědno z největších zklamání je obsazení Toma Schillinga, který se podle mě Hitlerovi ani vzdáleně nepodobá. Měla to být komedie (doufám, protože tohle snad ani nemohli myslet vážně) ale příjde mi to jako hodně trapný pokus o žert. Pro diváky, které toto téma zajímá a tento snímek je neuspokojil, můžu hozhodně doporučit film Hitler: Vzestup zla ()

Reklama

ivonius 

všechny recenze uživatele

Hezký film. Karl Lueger byl v té době velký antisemita a starosta Vídně, myšlenky NDSAP opravdu vznikaly v této době, i když film je schválně přehnaný.Dobré dílko..Freud si vážil císaře Františka Josefa I. za to, že nedovolil jmenování antisemity Karla Luegera vídeňským starostou, přestože vyhrál ve volbách.Ale nakonec musel respektovat názor voličů! Také já jsem měl kdysi možnost už v poměrně ranném mládí účastnit se národnostního boje starého Rakouska. Sbíralo se na Jižní Marku a školský spolek, smyšlení se zdůrazňovalo chrpami a černo-červeno-žlutými barvami, zdravilo se "Heil" a místo císařské hymny se zpívalo raději "Deutschland iber alles", přes varování a tresty.....Tento učitel udělal z dějepisu můj oblíbený předmět. Ovšemže jsem se stal už tehdy mladým revolucionářem, čehož on snad dosáhnout nechtěl. Kdopak by také mohl pod vedením takového učitele studovat německé dějiny a nestát se nepřítelem státu, jehož panovnický dům tak neblahým způsobem ovlivňoval osudy národa? Kdo nakonec mohl ještě zachovávat věrnost císaři a dynastii, která v minulosti i přítomnosti neustale zrazovala věc německého národa kvůli svému prospěchu? Mein Kampf - Adolf Hitler ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Všichni jsme si rovní, protože i černoši serou hnědý............ Každý člověk je něco jako Bůh. CITÁT - Notoricky patriotické......... Zajímavá byla ta část vzniku hákového kříže. Kniha Adolfa Hitlera Mein Kampf nemá s tímto snímkem vůbec nic společného. CITÁT - Debilové, jeden chce být Bůh a druhý Smrt a třetí tě Miluje. Umřu smíchy............ Závěrečné titulky nám dovolují nahlédnout do výroby klasické knihy Mein Kampf. Podivný pohled do života mladého Adolfa. ()

Buxholka 

všechny recenze uživatele

Film Mein Kampf obsahuje takový divný humor, možná se tomu v Rakousku smějí. Místy to je jako hra od Cimrmana, akorát že se člověk nesměje, někdy to působí jako taková dlouhá židovská anekdota. Je to adaptace úspěšné filmové hry a to divadlo je tam pořád cítit. Jelikož hlavní téma jsou Hitlerova léta ve Vídni, je tam náhradně zastižena Vídeň na počátku století - velkoměsto plné všech středoevropských národů a především život v chudinských čtvrtích. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama