S.S.D. - Spojení nenavázáno

• Rusko S.S.D. (více)
všechny plakáty

V televizi se rozjíždí show s názvem „Pionýrský tábor“. Na základě castingů je vybráno deset účastníků, pět holek a pět kluků. Všichni společně s mladou televizní moderátorkou odjíždí do zapadlého pionýrského tábora ze sovětské éry. Podle pravidel reality show opustí každý týden jeden z účastníků tábor a vrátí se domů, vítěz soutěže, který zůstane v táboře jako poslední, dostane milion rublů. Pravidla hry se však zničehonic mění, když se spojení s televizními štáby ztratí a jeden z účastníků show je brutálně zavražděn. Když ostatní najdou vzkaz s tajemným podpisem S.S.D., pochopí, že výhrou pro vítěze nebude milion rublů, ale jeho vlastní život… (oficiální text distributora)

honajz2

Tak nějaká snaha na tom je znát a začátek se mi docela líbil, ale jinak je to nedotažené, má to věčně rozklepanou kameru, postavy tu jsou spíš nevýrazné a jejich osudy mi byly docela ukradené a hlavně mi to od určité chvíle připadalo strašně nudné. I přes námět, který já rád, takže by se mi měl automaticky aspoň trochu líbit, ale tady to prostě moc nefungovalo. Vyložená katastrofa to naštěstí není, ale čekal jsem o dost víc, i v tomhle žánru. 2* ()

destroy83

Ruská variace na Pátek 13., ve které Křišťálové jezero vystřídal bývalý pionýrský tábor Lesní mýtina. Na slabé dvě hodinky zapomeňte na Jasona a věnujte pozornost řadě strašidelných historek, ve kterých figuruje autobus s černými záclonkami, rakev na kolečkách a maník s koňskou hlavou. Do areálu bývalého tábora se pod vidinou peněžité výhry vydává desítka účastníků reality show, kde na ně kromě moderátorky a zvídavých kamer čeká klasická slasherová vybíječka. A věřte tomu, že stojí za to. Povedený nervydrásající nástup střídá řada vražd, během nichž snímku lehce dochází dech. Do sedla dílko vrací totožnost zabijáka a hnací motor jeho řádění, který vystupuje z výše zmíněných strašidelných historek. Tvůrci reality show, stejně jako policie jsou mimo hru a z účastníků může přežít pouze jeden. Optimální množství krve, strachu, ruského feelingu a neokoukaných obstojných herců tvoří kvalitní hororový koktejl, který zaručeně potěší oko hororového diváka. Moje oko to vidí s přehledem na čtyři hvězdy. ()

SeanLSD

Pioniersky tábor, v ktorom sa pred rokmi udiali brutálne vraždy, sa v súčastnosti stáva dejiskom reality show. Desať súťažiacich, opustený izolovaný priestor a šialený vraždiaci maniak rozohrávajúci svoju vlastnú hru . . . - proste slasher ako sa patrí, tentokrát ale na ruský spôsob. Musím povedať, že som sa bavil - myslím tým skutočne bavil - o hodný kus viac ako pri vyvražďovačkách akejkoľvek proveniencie zvyknem. Neviem, či to bolo tou ruštinou, málom brutality a skutočnej hrôzy, relatívne malou porciou naivity a veľkou dávkou humornej nadsázky, milou demenciou alebo tým krásnym záverom, ale fakticky šlo len a len o ľahkú zábavu. Až mi to bolo pri umierajúcich ľuďoch chvíľku trápne . . . ale potom som sa zase musel začať smiať. . . Keď už si v tom krvavom necitlivom boome musí každý národ natočiť svoje vlastné jatky, Rusi vstúpili do tohoto ringu celkom chytro a zvesela, so sebe vlastnou razanciou a robustnosťou. A čo to znamená S. S. D. ? Snáď neprezradím priveľa, to heslo je ale neodolateľné . . . Smrť Sovietskym Deťom !!! ()

Endyis

Poctivý ruský horor kategorie b, se vším co k tomu patří a hlavně dobře skomponovanou muzikou. (Rovněž bych vyzdvihl dobré herecké výkony) 75% ()

Yoshimitsu

Já jsem nikdy nebyl na žádném pionýrským táboře a to jsem vždy spolužákům záviděl zážitky, které tam prožily. Mít takovou kozatou paní vedoucí, opancéřovaný tábor, který hlídají dva dobrmani, tak bych si spíše připadal, jak na cvičišti nových rekrutů do války s menším rozptylováním. Dávám 40% ()

Ivusha

Hudba na konci byla skvělá. Na filmu se mi ale nejvíc líbilo, že jsem se (jako povaha mírná, která moc nemusí násilí) nemusela koukat, jak ty borce vraždí. (alespoň povětšinou:-)) Na začátku byla skvěle stavěná hororová atmosféra. Škoda, že to nevydrželo až do konce. Pořád si ale myslím, že je to celkem koukatelné. ()

bari68

Zaujímavé,čudné???..Skorej ten variant B.Obsah filmu je miš-mašom filmov :SAW(hra o prežitie za pomoci úloh),Piatku trinásteho(gore vyvražďovačka so zabudnutým letným táborom, v našom prípade pionierskym) a Smrti v priamom prenose(reality show).Vo filme nechýba napätie,síce podotýkam občasné ,ale je aj zaujímavo natočené.Keď, ale nebudem brať do úvahy technické a dejové detaily aj tak je slovo logika a originalita prívlastkom viac než surrealistickým.Je dobré, že film nie je v tomto prípade priamočiary,ale pointa je bohužiaľ niekedy až stupídna.Mám na mysli hlavne záverečnú,ktorá nás mala šokovať?, na chvíľu porozmýšlať ?, alebo vniesť v duchu rádoby mysterióznu bodku?....Pre tých, ktorý ale majú v úmyslu film navštíviť,nebudem spoilerovať. P.S.:Neviem či ruská kinematografia mladú generáciu,po vzoru tej staršej vôbec neláka,alebo išlo len o súhru náhod, že Kino na premiére navštívili dvaja platený diváci?!Pred začatím filmu som si z pokladníkov robil srandu a ironicky som prehovoril, že: ,,je tu návšteva ako za komančov na ruský film,,.A týpek pohotovo odvetil:No jóóó, tenkrát jsme na tyhle filmy chodili z povinnosti a z donucení,ale vy jste si to vybrali sami,,....Odpoveď na mieste.Asi vedel, čo hovoril.:) ()

Scytale

Film mě upoutal hlavně velmi slušnou kamerou a ve správných okamžicích dlouhými záběry, které dokázaly vytvořit někdy až nervy drásající napětí. Film jako celek postupně atmosféru ztrácí a bohužel i příliš brzy (možná nechtěně) odhalí aktéra smrticí show. ()

MareT.

Já se nenudil, přišlo mi to tak blbé, jak jsem čekal, i když místama to nabíralo dobré obátky. Kamera jako z dob komunistů (že by záměr?) a konec mě celkem potěšil. ()

BlackHood

Filmu nemám co vytknout. Soundtrack - ohromný, udělal ve filmu správnou atmosféru. Vizuál - film byl natočen opravdu hezky, krásně se na něj dívalo. Postavy - sympatické. Děj - zajmavý. Přirovnávat k tomu Saw je ubohé, Saw byla jen nudná kriminálka. 90% ()

Všežrout

Tak už i chlapci z východu do toho tnuli. Nu což, adoscelenti v USA jezdí do kempu Crystal Lake a jejich vrstevníci v Rusku do táboru pionýrského. K vyššímu hodnocení však chybí to pro tenhle žánr nejzásadnější, nějaký vypečený v paměti utkvívající mord. Gore scény se drží více než při zemi a na nějaké pěkné záběry odhalených ducpartií také zapomenout můžete. ()

Heui

Další vtipný vyvražďovací horor, u tohodle typu filmu se člověk snad nemůže bát, snad jen odvracet oči od přehnaně nechutných záběrů, ale to už je zas z jiného soudku. Myšlenka celého projektu ale docela dobrá, provedení nic moc. Zpestřením byla slušná kamera a ruský jazyk :) ()

drankeryth

Rusi urobili celkom slusny film na sposob ako je SAW mixnuty s nejakym slasherom. Jedine co sa mi vo filme nepacilo bola nie moc dobre vybrata hudba do filmu. Takto len kazila napatie vo filme. Aj samotny vrah sa im prezradil nejako rychlo a dobrovolne. Mohli na tom lepsie zapracovat a mohol z toho byt dobry film a nie len taky obycajny priemer. Mohli tam aj toho viac ukazovat co sa tyka zabijania, nie len ukazat uz mrtve telo. Mam radsej ked v slasheroch sa viac zameraju na vrazdenie nevinnych ludi, ktori sa nicim neprevinili:))) ()

Hapretor

Ničím to nepřekvapí, jen ten konec jsem nějak nepochytil. Na zabití času ok. Jinak total obyčejná mordovina. Místy ale vtipná. ()

MickeyStuma

Ruský zářez do žánrové oblasti teenagerovského slascheru a fakt, že se jedná o kopírování ve své době velice populární šablony není vůbec na škodu. Nakonec, který stát včetně Hollywoodu to nedělal a nedělá. Ruských slasherů není zrovna mnoho a tak se jedná vcelku o překvapení. A že to Rusové umí stejně jako Američané, Španělé či Francouzi není tímto pochyb. Však o nic složitého ani nejde. Stačí nastavit místo s nějakou počáteční událostí, partu mladých a může se to rozjet. Jako obvykle se mělo více zapracovat na scénáři. Určitá místa jsou dějově zmatečná a nedovysvětlená. Kamera se specifickým filtrem trefná. Temnější atmosféře je učiněno za dost. Prostředí východního bloku je od těch amerických skvělým zpestřením. Nakonec, je nám i bližší. Snímek má patřičný drive a rozhodně dopadl lépe, než mnohé americké. Mezi teenagerovské slaschery se může s přehledem zařadit. ()

helraiser

Ruskej slasher a variace na SAW? Proč ne! V podstatě v pohodě koukatelnej průměr, který ovšem mohl být mnohem lepší, to bezesporu. Trochu přidat gore, častěji se ukázat vrah a mohlo to být ještě mnohem lepší, ale já osobně jsem v podstatě spokojenej. ()

Maxmilian

Ano, je to již několikrát ohraná písnička (SAW, Texaský masakr, ...), ale zde je jedna velká výhoda. Není to americké. To je to největší plus. Nápad, jak už jsem řekl celkem žádný, ale stálo to za to. 10 lidí za vidinou peněz jde do reality show. Místo peněz, se shoe změní v boj o život. Velmi odlišné typy lidí se sejdou, aby nakonec bojovali společně o svůj život. Zde se ale ukáže, že pro přežití jsou schopni čehokoli, to je i obětovat jednoho ze své skupiny. Jako v ostatních podobných filmech se i zde ukáže, že vrah má spojence ve skupině. No a nakonec nečekaný závěr. A dodatkem - skvělá hudba. ()

Cortesz

Další, ničím vybočující slasher, i když se snaží být, špatná režie, sem tam působí až amatérsky, spousta nelogičností, na hlavu postavených zvratů, špatně nasnímané scény, více méně hodně tmavé, někdy je i prd vidět, málo krve, což v případě slasheru zamrzí, nevybavím si ani žádný gore, a když už něco mělo přijít, tak střih a nic, což zamrzí ještě více a samozřejmě nechybí typická demence všech jedinců v jejich chování a jednání, samozřejmě herci nijací, absolutně mi bylo jedno, co se s nimi stane. Samozřejmě, abych nezapomněl, typická vykrádačka, konkrétně Saw, Pátek 13, snažící se překvapit šokující zápletkou, která mi připadala jako neúplná, snad ji část chyběla, nedává to vůbec smysl, zkrátka tvůrci v čele se scénáristy dementnější než jejich postavy ve filmu, což je bizár. Typická dementní záležitost, na kterou náhodou narazíte v TV, ideálně v pátek pozdě večer s několika pivy v krvi, možná dodatečně pozvat několik kamarádů na afterparty s dalšími pivy, ať je větší prdel a ráno si na to nikdo nevzpomenete. ()