Kate a Alex (Catherine Keener a Oliver Platt) vlastní úspěšný obchod s nábytkem na Manhattanu, kde prodávají kvalitní kousky z poloviny století, jež získávají z pozůstalostí nedávno zemřelých. Protože chtějí zvětšit a upravit byt, ve kterém žijí společně se svou neklidně dospívající dcerou Abby (Sarah Steele), koupili byt sousedící s jejich. Má to však háček. Dřív než se budou moci pustit do rekonstrukce, musí počkat, až současná obyvatelka jejich nového bytu – 91-letá nemocná Andra (Ann Guilbert) – zemře. Seznámení rodiny Kate s Androu a jejími vnučkami (Rebecca Hall a Amanda Peet), které se o starou paní starají, přináší zášť, nenávist, ale i přátelství a pochopení doplněné o břitký humor a dojetí. Ve filmu NENÍ ZAČ nabízí scenáristka a režisérka Nicole Holofcener vnímavý – a bolestivě legrační – pohled na moderní svět plný rozporů, dobrých úmyslů i vrtkavých morálních postojů. (oficiální text distributora)

vodkasesemte

Hows your sandwich, grandma? Too fancy. I will save it for a special occasion - Poppy - You are too good for coupons? - Laugh and the world will laughs with you - Mandy Olsen ()

Matt2626

Veľmi zvláštny film. Ale bol niečím iný ako ostatné. Podarilo sa mu preniknúť dovnútra. A osloviť presne tú časť vo mne, ktorá si tento snímok užila a rada sa k nemu vráti. Ale nebola to len komédia. V označení chýba dráma (viď IMDb). Film má podtext oveľa hlbšej tematiky, ako je navonok na prvý pohľad vidieť. Rozpracovanie viacerých psychológii postáv a sledovanie každej z nich ako sa vyvíja a následne zapája do celku bolo skutočne pozoruhodné. Dobré réžia aj herecké výkony, obzvlášť u Catherine Keener. K tomu príjemne zvolený soundtrack. 80% ()

vlk++

Příběh tam je, jako komedie je to slabší, váhám mezi 2-3*, ale jo, podívat se na to dá a za Rebeccu Hall se přikloním k vyššímu hodnocení. ()

ghostwo

Tak to je komedie jak vyšitá...Proč tohle vůbec vzniká? Připomíná mi to ty nový český kraviny.Nuda, prázdno, tlachání o ničem a vše s nádechem "divnosti".Pustil jsem si to kvůli Amandě Peet, ale bohužel celý film jsem nezvládnul, promiň Amando.. ()

Gedzby

Jak vidno, "Není zač" nenadchne každého, ale tady ta plejáda dvou hvězdiček je z mého pohledu nezasloužená. Děj filmu krásně běžel, bez nudných míst, postavy byly přesvědčivé, dalo se s nimi krásně sžít, což je to, co od filmu očekávám. Jasný 4* ()

kratajirka

Obyčejný příběh obyčejných lidí, žijících v obyčejném domě a mající obyčejné starosti. Dávám obyčejných 50% ()

peproch

Jak dát věcem nový život, to je moto podnikání Kate a Alexe na Manhattanu. Někdy ale musíte počkat, až ten někdo umře,jako dáma v sousedním bytě, který hodlají rekonstruovat a převzít a využít a najednou je tu za věcmi člověk. Film je mozaikou lidí a vztahů a snahy se vykoupit z toho, co Kate nedělá úplně chladně. ()

StaryMech

(Převážně dámský) skupinový portrét z Manhattanu začíná velmi slibně a končí trochu lacině; co je mezi tím, mě uspokojilo. Na rozdíl od některých kritiků chci věřit, že chytrá a vtipná režisérka je také poctivá a se zrcadlem nastaveným Americe to myslí vážně. ()