V tomto filmu hraje Lee Marvin amerického gangstera, který z osobních důvodů přijíždí do Francie, kde přepadne banku. Při akci je zabito několik policistů i náhodných chodců. Na útěku před policií se schová v jedné zapadlé francouzské vesnici. Po čase však zjistí, že vesničané, kteří ho ukrývají, jsou velice divní a že mu od nich hrozí daleko větší nebezpečí, než od samotné policie. Film byl ve své době kasovním trhákem ve Francii. (MVanis)

andrii

Stíny horkého léta. Stíny ukryté za stěnami rodného statku, za stěnami bídného života. Stíny zalité v rozkladu vyšinutých povah, sedících před branou pekla. Bídná farma, bídná holota. ()

Courtemanche

Výkladní skříň divných povah, hodně dobrá souhra režisér vs. herci, a ten nečekaný, zinscenovaný sesuv mrtvol během několika málo minut, no, klobouk dolů. Rozhodně jeden z těch nejzajímavějších francouzských filmů 80.let, Blierovsky ujetý, ale na pět hvězdiček to nebude, protože ten ,,dětský film,, -konec byl na mě až neseriozní. ()

Jizni Tlapa

Zabiju Vás..a proč? Aby jste byl mrtvý, až Vám prostelím koleno! Seš-li ouchyl stoprocentní, Horko je ti ideální aneb Začíná to vykrádačkou a zastřelením mladého adolescenta v pěkně přímém záběru....posléze zjistíte, že to byla ta nejslabší část tohohle snímku.....smrdělo to incestem, který kupodivu nepříšel.... příběhově ošizené! Veliká škoda..70 % ()

JohnSmith

Začátek filmu vypadal velice slibně. Velká drsná akce a režisér se ani nezdráhal zabít dítě. Pak ale přichází na řadu francouzský venkov a je z toho neskutečná blbost plná brutality, sexu a nahoty, která nemá moc hlavu ani patu. ()

bohemia_regent

Film se tváří realisticky, příběh i způsob jeho vyprávění postrádá špetku nadsázky. Ale tohle se brát vážně opravdu nedá. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1983. ()

Heavyman

Už že se gangsterka odehrává na statku je dost originální. Přihoďte nekompromisní brutalitu, dostatek úchylnej postav a hlavního hrdinu co vypadá, že prchá z domova důchodců a máte parádní zábavu ve starym stylu, ale nečekaně svěží. ()

agassi68

Taká trochu úchylná dedinská kriminálka, šmrncnutá francúzskym šarmom á la provensálsky zapadákov. Z celého filmu si budem pamätať ostro rezané črty starého Marvina a diabolský kukuč Davida Bennenta v roli drzého fagana.. ()

tranquill

Příběh mi v lecčem připomenul Strašáky Sama Peckinpaha, především v syrovosti a bizarnosti francouzského venkova. Zde je ale chování postav až absurdní a nechutné. Někdy se mi zdá, že to překračuje i hranice soudobých céčkových krváků. Jednou stačí. ()

mdouglas

Zajímavý počin. Upřímě jsem podle žánrového zařazení čekal něco trošku 'vážnějšího'. Jinak ale spokojenost. Každou chvíli jsem přestával tušit, co se bude dít dál a byl jsem překvapen a pobaven tím, co se pak stalo. 75% a mezi to žánrové zařazení bych přidal ještě komedie. ()

curil

Vidět Victora Lanouxe převlečeného za   strašáka, jakoby vypadl z Čaroděje ze země   OZ, a šmírujícího anglické studentky v   kukuřici, to už stojí za to. Celý statek   pozoruhodné rodinky je plný svérázných (což   je slabé slovo) postaviček. V normě je snad   jenom Jessica, která ale po ukončení událostí   na statku bude potřebovat psychologa nebo   hospitalizaci v patřičném ústavu. Od Yvese   Boisseta jsem zvyklý na trochu jiné filmy,   spíše politicky zaměřené na zahraniční nebo   vnitřní politiku spojenou s kriminálními   činy. Ale tohle odbočení se mu velice povedlo a   napínavý příběh natočený s nadsázkou je   vynikající. Pokud se oprostíte od   odpočítávání 40 let od natočení filmu,   budete spokojeni s napínavým příběhem. ()

Fíma

Tolik mrtvol a přitom taková blbost. Opravdu mi to celé nějak neseďělo od předrsnělého dítěte po jeho úchylnou tetičku. ()

brasek

Nudné a silne nelogické. Hneď na začiatku snímku máme prestrelku a Lee Marvin sa dáva na útek... prestrelka na prvý pohľad je síce správne akčná, lenže nechápem slabo ozbrojenú políciu pred bankou, akciu zorganizovanú medzi civilistami, ktorých tam tucet aj dodýcha, gangstri nepoužívajú rukavice a nakoniec chudáka Marvina ide nahánať až teraz po zuby ozbrojená polícia so žandárstvom... a život na farme? Nuda, nuda a nuda! ()

kokofek

Velmi originální, překvapivé a rozhodně nenudící.Francouzský styl humoru kombinovaný s černým anglickým.Až do konce nic fádně nudného. ()