Gayové Goran a Sven Skooghovi jsou zcela idylický pár. Už delší dobu žijí ve velmi harmonickém manželství, mají půvabný dům na předměstí a jejich domácnost překypuje láskou a vřelostí. Navíc vše nasvědčuje tomu, že jejich štěstí ještě poroste, protože jim právě byla kladně vyřízena žádost o adopci a jejich domov by se měl brzy rozrůst o nového obyvatele - jeden a půlletého chlapce Patrika. Jenže ejhle, nesmíme zapomínat na to, že celý tento proces má v pařátech úřad, a to občas znamená dost podstatné komplikace. Proto také do poklidné čtvrti místo mrňavého dareby přichází dareba patnáctiletý, s kriminální minulostí, a návdavkem homofobní, až to není hezké. A teď co s tím. Kupodivu i v tomto případě může pomoci jenom přesně, za to intenzivně dávkovaná láska. Jenže milujte někoho, kdo vám dává takové kapky. V hlavních rolích švédské komedie z roku 2008 vystupují Gustaf Skarsgard a Torkel Petersson. (oficiální text distributora)

mirkath1

Je vidět, jak jsou herci tvární. Gustaf Skarsgård-jako Floki ve vikingech a teď role homosexuála-neuvěřitelný výkon :) ()

Joe16210

Patrik 1,5 je film, který se dá vidět i opakovaně. Jedná se o kvalitně zpracované LGBT drama s kombinací s trochou té romantiky. Švédským tvůrcům se podařilo velmi zdařile vykreslit atmosféru švédského maloměsta a problémy, se kterými se členové této komunity musí setkávat. V dnešní době by možná už něco z toho neplatilo, ale ten film je prostě kvalitně natočený a jsem rád, že jsem se k němu dostal. Rozhodně si zaslouží pochválit a vyzdvihnout Gustaf Skarsgard v hlavní roli. ()

SpicyNugget

Gayové Göran a Sven jsou manželé. Žijí si celkem v poklidu v baráčku na předměstí. Ovšem jedna životní radost jim chybí - dítě. A proto skáčou dva metry vysoko, když se dozví, že se pro ně našlo v děcáku dítě, roztomilý 1,5 letý Patrik. Když se ale přede dveřmi objeví patnáctiletý Patrik, který rozhodně není roztomilý, protože má kriminální minulost, je homofobní až hanba a voražená lázeňská veverka je proti němu amatér, nastane v rodině dusno, které Sven nezvládne a od spratka uprche. Je na Göranovi, aby dal rodinu zase dohromady… Sakra, to byl moc krásný film. Herci sympatičtí, námět super, konec krásný. Zírala jsem na to obrovské a zlaté Göranovo srdce, které ukazoval po celou dobu filmu. Sympaťák. Velice krásný film. ()

Stoupa07

Je to severský, evropský film a proto je mi bližší. Snad poprvé v životě jsem pochopil, že homosexualita není jen o sexu. Že mají své trápení, hádky, ale i hezké chvíle jako všichni ostatní. Stojí to za shlédnutí. ()

Wutanfall

Zaujimave. Mna film bavil, aj ked som to chcel, tak v polovici zabalit. Ale nestalo sa a ja nelutujem. Myslienka osvety o homosexualnych partnerstvach je tam zjavna a citelna, ale neprekazala mi. Vtipne nedorozumenie, ked dvojica ocakava 1 a pol rocne dieta a namiesto toho dostanu 15 rocneho delikventa. Takze su to take silnejsie 3*. ()

Lubos N.

Jeden z mála filmů s homotématikou, které jsem viděl a kde se neřeší coming out, zakázaná láska a sexuální orientace není hlavním bodem filmu. Už jen za to si zaslouží pochvalu. Chvílemi smutně dojemné, chvílemi k pousmání. Mě se to líbilo :-) ()

StandikK

Čekal jsem větší komedii a místo toho přišlo větší drama. Film nebyl ničím zajímavý, ale dalo se na něj koukat. ()

Oup

Bohužiaľ som čakal niečo viac, niežeby to bolo zlé, ale jednoducho to vôbec nemalo tú silu, čo sever vie do filmov vtesnať. Téma by si to vážne zaslúžila. Ale neľutujem, že som to pozeral. ()

IamWerca

Klasické spojenie komédia, dráma a romantika nič proti LGBT sama patrím do časti tejto skupiny ale za mňa toto je už trochu moc. V podstate zobrali námet ktorý bol už x krát natočený len tam pridali gay skupinu. Za mňa veľmi slabé nezaujímavé relatívne síce pozerateľne až na par fakt až moc prihrotených intímnych scén.  Toto asi nie je moc pre mňa a to ja si fakt pozriem všetko. ()