Ink je neobvykle natočený fantasy film, v jehož světě naše sny vytváří dvě strany, Vypravěči tvoří ty dobré a Inkubové ty zlé. Sledujeme propojený osud Inka, tuláka mezi světy, který se chce stát Inkubem pomocí únosu duše malé holčičky, a osud Johna, jejího otce, který je ztracený ve světě skutečném. Celý děj na pozadí klasického souboje nespecifikovaného dobra se zlem je pojat velice psychedelickým způsobem a krom samotného děje a rozuzlení představuje jedinečný zážitek především svou formou. (Sysel_CZ)

fikee

Neobvyklý film, někde na pomezí experimentu a urban fantasy.Pro celý film je přiznačná hned úvodní scéna, kdy váhající otec nakonec přistoupí na hru své dcery a vydá se jí zachránit před imaginarním příšerou. Pokud vy přistoupíte na Winansovu hru, bude se vám film líbit. ()

SobikGSXR

Těžko najít slova pro tento film, pro mě je to nadčasové dílo, které mělo spatřit světlo filmového světa až o pár let později. Dokázat natočit něco tak dokonalého, tak precizního, tak skvostného. Na tenhle film se nedíváte, ten vnímáte a prožíváte. Souboj představ se skutečností, takový ten šeptavý hlas, co vám napovídá, ať už to dobré nebo zlé. Ono to "One, two, three, four..." má přeci jenom něco do sebe. ()

Merzin

Nevím jak ostatním, ale mě to přišlo jako klasická pohádka převedená na dnešní dobu :) Se zajímavými nápady a udělaná tak, že se na ni v klidu může podívat i dospělý. A s fantastickou hudbou, takže nakonec lepší tři hvězdy :) ()

sospik

Cože? Opravdu dlouho sem neviděl tak originálně provedený a hudebně ztvárněný a kouzelně propracovaný a občas předvídatelný a opravdu ORIGINÁLNÍ filmeček bez nějakých lepších herců.. pointa asi v tom, ež otec si musí vybrat dceru nebo kariéru, do toho vsunuté prostředí snů a iluzí, těch hodných a zlých a časové úseky rozbité až asurní posunutí a na konci krásné rozuzlení.. ano tohle je opravdu pecička.. :) ()

gunko

Veľmi veľmi zaujímavý príbeh, štýl podania a výsledný dojem. Určite to chcelo lepšie spracovať úvodné scény, zavedenie do príbehu, ktoré bolo skôr diváko-odpudzujúce. Čo však treba pochváliť je, ako sa tento novátorský fantasy nápad, ničím neotrepaný, jedinečný, dostal do súčasného sveta, ako spolupracuje s našou dobou, ako vystihuje problém tejto doby. Film je jedna veľká metafora a keby dievčatko v hlavnej postave malo aj väčšiu úlohu ako len sa nechať vliecť, určite by si našiel aj nespočetné množstvo detských fanúšikov, takto ostáva len ako Ezopove poučenie pre nás starších :). ()

excelent

Režisér Jamin Winans si uthl velké sousto, ale ne tak velké, aby ho nedokázal naporcovat, a naservírovat všem fanouškům tohoto filmu. Konečně film, který je akční, fantasy, romantický, místy až komediální, a nutí diváka přemýšlet až do konce. Myslím že každý režisér by měl z tohoto námětu strach, není to vůbec jednoduché podat to tak, aby to diváci pochopili , nebo aby v půlce neodešli od obrazovek. Ale vše se povedlo, a já byl spokojený. Místy už ohrané scény, a mírně odfláknuté maskování mi to trochu zkazily, ale nic není dokonalé. Za originalitu a zpracování dávám 5 hvězdiček, za střih a maskování dávám hvězdičky 3. ()

wilks

Nějak se mi to příliš motá hlavou, pohádka pro dospělé, noční můra pro děti, nebo skutečnost... ***** ()

AArrxen

OH man, takhle prapodivný a zároveň skvělě koukatelný film jsem ještě neviděl. Boj mezi dobrými "sny" a nočními můrami, které se snaží vyhrát v nekonečné bitvě o lidské-dětské duše. Bizarní atmosféra, skvělé zpracování dobrých chlapíků a hlavně noční můry s velkým nosem a jeho šéfa, dobré, originální pojetí celého filmu. Charaktery mají svoji duši, jsou to obyčejní lidé, herecké výkony mě prostě nemohly urazit. Soubojové scény si nehrají na nějakou kung-fu melu, a to je na nich super. Místy je těžké pochopit, co "tím" vlastně režisér chtěl divákovi sdělit. Inu... shrnuto, suma, jedná se o originální filmeček , na který je radost se podívat, bavit se a říci si:"Jo, to nebyl ztracený čas". Update: Hodnocení jsem psal v malých pauzách při filmu, takže zde dokončení: TU čtvrtou hvězdičku si tento film zaslouží za originalitu, svojí působivou atmosféru a za tu dokonalou scénu s řetězovou reakcí, která mě spolu s dobře vybraným soundtrackem vytvořila tu super husinu...A tu poslední pátou musím dát za posledních pár minut, za rozuzlení, a co bych nečekal, emotivní ukončení filmu. Se zadrženým dechem jsem sledoval poslední část filmu, jak kdybych tam opravdu byl, záplava emocí...Na to, jak zvlášntě Ink začal, za konec smekám klobouk. ()

Fanuin

Zatiaľ najlepší film, aký som tento rok videl. Je to dôkaz, že originálna myšlienka a originálne spracovanie nepotrebujú známych hercov ()

jabbo123

Tenhle film se dá uchopit hned několika způsoby a právě proto je na CSFD jeho hodnocení hodně kontrasní - od úplného odpadu až po plný počet. A je to pochopitelné, chápu obě strany, protože na tomhle filmu je zvláštní spousta věcí a tyhle zvláštnosti se vás mohou dotknout buď jako hluboký, emocionální, až umělecký zážitek, nebo totální béčko s příšernou stylizací. Přepálené diffusion glow a sépiové filtry spolu s naprosto neznámími herci i na mě z počátku působily nesmírně lacině, až jsem z toho měl lehce pocit, že koukám na telenovelu. Snové záběry, nepochopitelné obrazy a emotivní (v důsledku však naprosto přesná a geniální) ambient hudba. Prvních dvacet minut moc nedává smysl. Víte, přiznám se, že nemám moc rád filmy, které před divákem zatajují pravidla, motivy a smysl celého univerza, ve kterém se odehrávají. Naštěstí The Ink přiměřenou rychlostí dávkuje vysvětlení a na konci je jasné prakticky všechno. Po zmíněných dvaceti minutách přijde první akční scéna a ta vás přesvědčí o tom, že i s evidentně hodně nízkým rozpočtem se při správném využití kamery a jednoduchého triku dají dělat divy. Na pozadí reálného dramatu jednoho muže, který přišel o všechno a celou svou energii nasměroval do kariéry, se odehrává souboj dvou mocností - Inkubů a Vypravěčů. Obě tyto společenstva mi hodně připomínala Noční a Denní hlídku od Sergeje Lukjaněnka - také jde o souboj dobra a zla o kterém nemají běžní smrtelníci vůbec tušení a přesto se odehrává na pomezí naší a té druhé reality. Ink je bytost, která jednoho dne unese právě dceru již zmíněného kariéristy. Respektive unese její duši, přičemž její fyzické tělo upadne do komatu. Proč ji unese, kdo je Ink, jakou roli v příběhu sehrají Vypravěči a Inkubové, kým je největší Válečnice, která Inka a děvčátko doprovází a jaký význam má slepý Hledač cest, to už si zjistěte sami. Já vám jenom mohu slíbit, že tahle cesta je hodně nevšedním zážitkem, záleží na tom jak ji pojmete. Já jsem měl to štěstí, že ve mě zachoval The Ink nesmírně dobrý a pozitivní pocit. Původně laciné filtry a neznámí herci se nakonec staly opravdu tou uměleckou fasádou nesmírně zajímavého příběhu. Na konci nezůstávají žádné nezodpovězené otázky a i když film skáče hned v několika časových rovinách, zachovává si naprostou konzistenci a stále se v něm orientujete. Počáteční rozpačitost se s každou další minutou měnila ve velmi dobrý pocit a rád se na film podívám ještě minimálně jednou. ()

Deacon59

Velmi dobrý námět, dobří herci, skvěle udělaná hudba, výborná režie, velmi dobře vipointováno. Co více si přát. ()

koumes.

Zajímavý film. Má hloubku a dobrou myšlenku. Jen to zpracování se mi vůbec nelíbí. Možná s jiným režisérem by z toho mohl být i hit léta ()

JerryPilsen

Wau!Konec zachrání vše.Dokonalý vizuál postupně doplńuje zpočátku nejasná dějová osa,která se nakonec ukáže být velice nosnou.Mám zvláštní pocit po zhlédnutí. ()

Lui.eS

Raz, dva, tři, čtyři.. Raz, dva, tři, čtyři.. Svět tak trochu jinak, realita prostoupená předivem snů a myšlenek.. Prvotní nejistota z toho, co vlastně uvidím a co od filmu očekávat se brzy vytratila a já jsem byl vtažen do světa, který je normálním očím skrytý. A byla to úchvatná podívaná. Žádné velkolepé scény v souboji dobra a zla, avšak citově protkaná podívaná, která mě zasáhla a přivedla do toho podivného transu, kdy člověk přemýšlí, co je a co není na světě důležité. ()

parekkoty

Prvních dvacet třicet minut jsem myslel, že umřu. Dále je pak už jen audio vizualní experiment, na který jsem u Winanse zvyklý. ()

Bubaak

Krásný mix fantasy, reality a filosofie, kterých se v současné době rodí málo. Někomu se líbit nemusí, ale o současné společnosti založené na materialismu a vlastním egu toho říká více než jsem čekal. Zvláštní to náhoda, že toto dílo vzešlo z USA. Prvních 50minut pokulhává, ale jak se předvede Jacob, už své oči se zatajeným dechem neodtrhnete. One, two, three, four. One, two ..... ()