Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

metal.storm odpad!

Na piču jak celá Bratislava. Ešte k tomu strih ako v jednom nemenovanom českom filme, len do pozadia nespievkal Rymus ale nejaký iný slovenský "umelec". Namiesto zvelebovania slovenska pome natočiť "dokument" so slovenskými "celebritami" o tom, akí sme kokoti, že nevieme ani film natočiť. A čím viac sa snažili spraviť realistický scenár, tým to bolo celé horšie. Je mi zle z toho. Ale v jednej veci mal scenár peavdu: "všecko je to len o peňázoch"... ()

larelay

Z kina som prisla vysmiata ako leco a nemozem dat inak. Toto "dielo" si to zasluzi, aj ked to ma tolko nedostatkov, tolko negativ, tolko "proti", ze nemusite suhlasit, ale hodinu a pol sedite v kine a pucite sa smiechom. Nie preto, ze by to bola hlupost, ale preto, ze sa tam hlaskuje jedna radost. Ja viem, vsetci v tom budu hladat umelecku hodnotu, ale ked chcete umenie, nechodte na Bratislavafilm. Ked nemate radi hip hop, nasilie, nadavanie, takisto ho vynechajte. Ked nemate radi "obraz" dnesnej spolocnosti a radi zijete v iluzii svojich ruzovych snov, prosim vyhnite sa kinu. Ja som sa skvelo bavila, nemam absolutne ziadne vyhrady. A dokonca som si na hudbu dupkala nozkou :D Drzim mlademu, nadejnemu Jakubovi Kronerovi palce, dufam, ze od neho coskoro nieco opat uvidim. ()

Autogram odpad!

Kompletná sada nadávok v ústach známych hercov ešte nerobí dobrý film a už vôbec neprezentuje „život v súčasnosti“. Snaha o mafiánsky príbeh má niečo do seba možno v scenári, ale prevedenie je zúfalé. Od amatérov by sa takéto herecké výkony dali pochopiť, ale ostrieľaní herci, a je ich tam dosť, mohli aj pri biednom režisérskom vedení dostať zo seba oveľa viac. Takto to skončilo na úrovni televízneho Mafstory, len komediálna stránka chýba. ()

Makky

Stupidita vládne svetom (aj Blavou), ale len do takej miery, aká je skutočnosť. Pôsobilo to celkom reálne a to je treba vyzdvihnúť. Hoci boli polovičný obsah dialógov len vulgarizmy, nič nebolo neprirodzené. Kamera, herecké výkony, dialógy... atď. sú otrasné, no Bratislava nenudila a hlavne Batthyany vyložene bavil. Evidentne si rolu užíval. Prečo potom podpriemerné hodnotenie? Pretože inak je tento film sračka, bez akejkoľvek výpovednej hodnoty. Zbytočná záležitosť! ()

bubblebobble

Toto "úžasné" spoločenstvo charakterov je mi veľmi dobre známe keďže som sa v ňom istú dobu sám pohyboval (a som rád, že časy mojej puberty už mám za sebou). Myslím si, že forma zodpovedá obsahu, preto moje hodnotenie nie je až také zlé. A nie je to len Bratislava v ktorej sa odohráva takýto hnus. Vivat Sereď a Galanta :-D ()

• Dlho pred uvedením filmu do kín sa dostali na verejnosť paparazzi fotky Zuzany Fialovej, ako šňupe. Novinári ju obviňovali z drogovej činnosti a išlo o veľký škandál. Až keď film uzrel svetlo sveta, ukázalo sa, že Zuzanin argument - bola to scéna z filmu - je pravdivý. (matthew.17)
  • Zuzana Fialová vo filme požíva biely prášok, v skutočnosti išlo len o práškový cukor. (R4D0)

Časové pásmo bylo změněno