Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

redwik odpad!

Tak toto je tá veľká Bratislava? Mesto kde každý iba nadáva, fajčí, pije, fetuje, o*ebáva a ktovie čo všetko ešte? Celý film je pozliepaný z úplne nezaujímavých a najmä nedokončených poviedok, kamera je po celý čas roztrasená, akoby sa aj kameramani už dopredu triasli od strachu, že aký to bude prepadák. Celé mi to akurát utvrdilo môj názor na Bratislavu, ktorú považujem za najotrasnejšie mesto v Európe. Dávam jednu hviezdičku za pekné zobrazenie reality, avšak mínus šesť hviezdičiek za celkový dojem, takže sme na nule. ()

Bobek15

Tak tomuto filmu príde na chuť len úzka skupina ľudí. Pre mňa to bol len dlhší videoklip na Hajtkovičov set, ešte k tomu nanič zostrihaný a až nepochodpiteľne zle nakamerovaný (asi snaha o akýsi moderný prístup...) a so zbytočnými sépiovými filtrami. Slabé dialógy, občas zaznie nejaký vulgarizmus ( :) ), k príbehu sa ani nevyjdarujem. P.S. Páčil sa mi Banán, no toho máme aj v Mafstory.... ()

Janega

Žijeme v postanarchistickom Slovensku, kde vládne beznádej a prežije len ten, kto má zbraň či baseballovú palicu. Z mužov sa stali vyholení bastardi bažiaci po krvi a zo žien zase štetky. Všetky nadávky boli uzákonené v spisovnom jazyku slovenskom. Toto je akási vízia tvorcov filmu. Hlavným problémom filmu je príbeh, ktorý žiadny nie je. Abstentuje akákoľvek zápletka, sú to len črepiny zo života zopár ľudí, ktoré nie sú nijak dejovo prepletené. Potom sú tu postavy, kde nie je presne určené, ktoré z nich sú hlavné, vedľajšie a kto je vlastne len komparz. Väčšina sa len mihne na 5 minút, dá pár hlášok, pričom v každá veta obsahuje min. 10 nadávavok. A práve na nadávkach sa tieto dialógy zakladajú. Nebyť ich, tak postavy v podstate nemajú ani čo rozprávať. Vyzerá to asi takto "Ako sa ty k***t do p*či máš?" "Na p*ču, robota je na p*ču, počasie je na p*ču, j*b*m na to". Z hereckého obsadenia na pedestiály stojí gay mafián Batthyanyi a sfetovaná Fialová. Keby to bolo myslené ako dokument o problémovej mládeži, tak prosím, ale ako celovečerný film to nefunguje. ()

corona

Ak toto mal byť slovenský pokus o Tarantina alebo Ritchieho, tak nevyšiel. Sama som doteraz netušila, aká som na Batthyanyho a jeho verbálny prejav alergická a že niekedy poviem, že jediným svetlým bodom filmu bola Zuza Fialová. Tým mladým, "nádejným" slovenským hercom (Nemtuda a spol.)asi na chuť nikdy neprídem. ()

kaposlav

Od našich filmov nič extra nečakam, ale kameraman by mal niečo robiť s tým parkinsonom. Jedna hviezdička za reálne vykreslenie dnešného magorizmu inač zbytok stoji za velké hovno s prepáčenim! Je smutné, že krajina s 5,5 milionmi obyvatelov nedokáže natočiť ani priemerny film. Úroveň filmu ako z Hornej Dolnej amatérskych študentov. Podla mňa tento film by ma uspokojil len keby som taky istý ako postavi, ktoré tam vykresluju čiže magor na drogach respektíve labilny degeš plny testosteronu. Je mi lúto ludí čo dali peniaze za túto sračku made in slovakia a vytrpeli si to v kine ()

• Prevažná časť filmu sa odohráva na najväčšom slovenskom sídlisku Petržalka. (R4D0)
  • Prvý celovečerný undergroundový slovenský film uvádzaný v kinách. (R4D0)

Časové pásmo bylo změněno