Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

PEZ

Prekvapivo dobre! Na to, ze sa jedna o slovensky film, navyse zo sucasnosti a natocil ho Jakub Kroner (zacal, ked mal 18 - hotovy do kin siel, ked mal 22) ako svoj debut, fakt ok. Stopaz je tak akurat, rezisersky styl nie originalny ale pseudo-dokumentarna kamera sa k danej teme vyslovene hodi. Co ma najviac prekvapilo boli uveritelne dialogy napriek silenej stylizacie smerom k petrzalskym "detom ulice" a mafianskeho zargonu. Takisto tempo a strih jednotlivych scen mal hlavu a patu. Co mi naopak vadilo boli niektore herecke vykony. Vyslovene najslabsi bol Peter Batthyany, ktoremu jeho mafiansku rolu nezerem (bohuzial dostal asi najviac priestoru), aj scena s Cistym bola slaba, zato Robo Roth paradny (skoda, ze nemal viac priestoru) a aj Zuzana Fialova hrala pipenku dobre (a to ju moc nemusim). Kratke sceny s Robom Jakabom a Janom Kronerom ok. Rovnako uvod a zaver s Lubom Kostelnym. Zvoleny styl mi nevadil, prave naopak konecne niekto spravil moderny film o sidlisku, navyse z mesta, kde zobrazene miesta dobre poznam, uveril som vacsine situacii, kedze tieto veci sa deju a takito ludia okolo nas ziju. Este raz, slusne dialogy, co pokladam za asi najvacsi plus pri slovenskom filme. Vhodna hudba iba doplnila atmosferu. Veru, som zvedavy na dalsi pocin mladeho Kronera. ()

anderson odpad!

Áno do istej miery je toto naozaj obraz doby. Ale keď mi budú ako obraz doby núkať - prepytujem - pohľad na osratú riť - tak to ešte neznamená, že sa na ňu aj budem dobrovoľne dívať. Toto "veľdielo" na to aby aspoň ako tak reflektovalo súčasnosť, by muselo byť minimálne zábavné a nie trápne. Vo výsledku len ďalšia "konzerva" toho na akom je úroveň kinematografie na Slovensku hlbokom dne. (29.1.2010) ()

Anderton

Hranica medzi vážnou sociálnou drámou a brutálnym trapasom je špeciálne v slovenskom filme veľmi tenká. No a presne na nej sa kolíše Kronerov ambiciózne sa tváriaci pokus o slovenské Amorres Perros. Či sú vulgárne repliky prenášané známymi slovenskými hercami iba trápne, alebo ilustrujú charakter a vravu slovenskej mládeže a nie príliš inteligentných petržalských malých gangsterov, vie snáď iba rodený Petržalčan, tráviaci všetok svoj voľný čas na ulici. Pije sa vodka s red bullom, šňupe sa koks, jebe sa ostošesť a nadáva ešte viac. Scenáristicky pekne previazané, ale ak by mal mať zahraničný návštevník po Bratislavafilme na nejakom medzinárodnom festivale pocit, že takto vyzerá život na Slovensku, tak to si tento miestami veľmi trápny (Kostelného scény sú vyslovene navyše a nič nehovoriace), ale miestami aj zaujímavý film nechajme radšej doma. Pre mňa menšie guilty pleasure, čo nie je bohvieaká vizitka pre ambiciózne sa tváriacu sociálnu drámu. ()

Triple H

Slovenský pokus o mozaiku nevyšiel. Film nemá hlavu ani pätu - len začne, beží a skončí bez akéhokoľvek rozlúsknutia ktorejkoľvek z dejových liniek. Z tých najlepšie vypáli tínedžerský milostný trojuholník, ktorý pôsobí celkom prirodzene a adekvátne. Ostatné - taxikár je nuda o hovne, Batthyany svojím banánovským výkonom úplne mimo misu a pobavil ma vulgárny Króner. Film v podstate veľa konfliktov len načrtne a nič s nimi ďalej nerobí. No a úvod, aj záver s naivným mladým východniarom čo ide plný nádeje do veľkého mesta je ako zlý vtip - tieto snahy urobiť z Bratislavy nejaké cool, drsné, nekompromisné mesto kde musíš byť kámo v strehu sú trápne (a to som rodený Petržalčan). Čiže pokus sa cení, ale nevyšlo to. ()

spikey1 odpad!

"Pro všechny kteří nám nevěřili že to dokážeme!" Zní vzkaz mladých tvůrců všem skeptikům, kteří nevěřili, že tento počin dotáhnou do Slovenských kin. Jde o to co tam dotáhli. Kdybych byl mladým klukem co má rád filmy a chce natočit něco o drsném sídlišti, asi bych šáhl po Tarantinovi, pokusil bych se ho vykrást. To se tu přesně děje, bohužel autoři nemají takovou zkušenost s psaním scénáře, budování atmosféry a výpovědi scény, kombinují a kombinují až překombinují co se dá. Nevím jestli se mám smát, i když musím přiznat, že než k smíchu nad vtipností filmu mi bylo do smíchu nad groteskní trapností s jakou mi byly jednotlivé příběhy a hraní herců servírováno. ()

• Film si prišlo do slovenských kín pozrieť 61 039 divákov. (Raccoon.city)
  • Prvý celovečerný undergroundový slovenský film uvádzaný v kinách. (R4D0)
  • Herec Peter Batthyany nemal s úlohou mafiána žiadne problémy, keďže ju dlhodobo hrával v seriály Mafstory (2006). (toi-toi)